gamescom 2023: Ubisoft zaprezentował nowy zwiastun Assassin’s Creed Mirage

Od premiery Assassin’s Creed Mirage dzieli nas raptem półtora miesiąca. Ubisoft postanowił podgrzać przedpremierową atmosferę, prezentując podczas targów gamescom 2023 najnowszy zwiastun nadchodzącej produkcji. Motywem przewodnim trailera jest ekspozycja IX-wiecznego Bagdadu, choć mamy też efekciarskie sceny zabójstw.

Powrót do korzeni

Ubisoft, słynący z tworzenia gier o otwartym świecie, postanowił posłuchać głosu fanów i wrócić do sprawdzonych mechanik, które przyniosły serii Assassin’s Creed ogromną popularność.

W Mirage odchodzimy od otwartych terenów i różnorodnych settingów, które w ostatnich latach dominowały w grach z tej serii. Zamiast tego gracze zostaną przeniesieni do serca Bagdadu, gdzie będą mogli na nowo odkryć klasyczne mechaniki skradania i akcji.

Bagdad jak nigdy dotąd

Podczas targów gamescom 2023, Ubisoft zaprezentował nowy zwiastun Assassin’s Creed: Mirage, który skupia się na przedstawieniu Bagdadu.

Miasto tętni życiem, a jego ulice i dachy stają się areną dla asasyna. W materiale widać, jak główny bohater, Basim, przemierza ulice miasta, wspominając swoje dzieciństwo spędzone w Bagdadzie. Jego monolog pełen jest nostalgii, ale jednocześnie determinacji, by przynieść sprawiedliwość i oświetlić najciemniejsze zakamarki miasta.

Sprawdźcie również:

Nowa odsłona, stara jakość

Mirage nie jest typowym tytułem AAA, co widać również po jego cenie – 229 zł na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Jednak to, co może wydawać się ograniczeniem, w rzeczywistości ma szansę stać się atutem. Gra skupia się na tym, co w serii Assassin’s Creed było najlepsze – dynamicznej akcji, skradaniu i efektownych zabójstwach. Zamiast skomplikowanych mechanik RPG, które dominowały w ostatnich odsłonach serii, Mirage oferuje czystą rozrywkę w najlepszym wydaniu.

Czy będzie to udany powrót do korzeni? Z odpowiedzią na to pytanie musimy się wstrzymać do 5 października.