Xbox Game Pass – marzec 2022. Kolejne pięć tytułów dołącza do biblioteki

Microsoft wkrótce doda do Xbox Game Pass pięć nowych produkcji, chociaż prawdopodobnie w ciągu miesiąca pojawi się ich o wiele więcej. Pierwszym marcowym tytułem Xbox Game Pass będzie FAR: Changing Tides, przygodowa gra akcji o poruszaniu się po zalanym świecie pełnym tajemnic i zagadek. Sprawdź wszystkie potwierdzone tytułu Xbox Game Pass na marzec 2022.

Co nowego w Game Passie w marcu 2022?

Styczeń w wykonaniu Microsoftu zaczął się mocno od Rainbow Six: Extraction i Hitman 3, luty też nie był słaby, dodając do biblioteki Total War: Warhammer III i wiele innych. Co więc dalej? Na ten moment zaplanowano włączenie do Xbox Game Pass pięciu nowych tytułów, które wzbogacą ofertę abonamentu na konsolach. Niestety tylko dwa z nich trafią do oferty przeznaczonej dla PC.

Oto pełna lista gier:

  • FAR: Changing Tides (Konsole) – 1 Marca.
  • Shredders (Konsole i PC) – 17 Marca.
  • A Memoir Blue (Konsole i PC) – 24 Marca.
  • Crusader Kings III (Konsole) – 29 Marca.
  • Weird West (Konsole) – 31 Marca.

FAR: Changing Tides – w Game Pass od 1 marca na konsolach

Zaczynając od pierwszego dnia miesiąca, do Game Passa, w dniu premiery trafi FAR: Changing Tides. Jest to platformowa gra przygodowa oparta na łamigłówkach, w której wyruszasz w morską podróż po steampunkowym świecie.

Jeżeli szukasz spokojnego doświadczenia, które nie wiąże się z walką ani zbytnim niebezpieczeństwem, to tytuł stworzony dla Ciebie. Wczesne recenzje gry są pozytywne, a wersja na konsolę Xbox Series X ma średnią ocena na poziomie 80 w serwisie Metacritic.

Gra FAR: Changing Tides

Shredders – w Game Pass od 17 marca na konsolach i komputerach PC

Shredders to gra snowboardowa stworzona przez snowboardzistów dla snowboardzistów. Dzięki niej przeżyjesz autentyczne wrażenia z jazdy na desce po rozległych stokach. Mapy w Shredders są całkowicie otwarte, więc możesz jeździć do woli. Gra posiada również misje i tryb fabularny, jeżeli lubisz bardziej liniowy styl rozgrywki. Lokacje i mechanika rozgrywki inspirowane są prawdziwymi wydarzeniami i zawodnikami, co oznacza, że entuzjaści snowboardu poczują się w Shredders jak w domu.

Gra Shredders

A Memoir Blue – w Game Pass od 24 marca na konsolach i komputerach PC

A Memoir Blue to kolejna gra, która od razu na premierę trafia do Xbox Game Pass. Twórcy opisują tytuł jako „interaktywny wiersz”. Gra opowiada historię mistrzyni pływania, która zastanawia się nad swoim dzieciństwem i relacją z matką. Co ciekawe produkcja została całkowicie pozbawiona dialogów, a komunikacja odbywa się wizualnie za pomocą serii ręcznie rysowanych winiet, z których każda wykorzystuje różne style animacji.

Gra A Memoir Blue

Crusader Kings III – w Game Pass od 29 marca na konsolach

Średniowieczna gra strategiczna Crusader Kings 3 po raz pierwszy została wydana na PC we wrześniu 2020 r. i aktualnie jest częścią katalogu Game Pass na PC. Teraz produkcja w końcu debiutuje na konsolach Xbox. W Crusader Kings III jesteś odpowiedzialny za prowadzenie własnego szlacheckiego rodu. Jeśli interesujesz się walką taktyczną, zarządzaniem poddanymi i administrowaniem królestwami, będziesz zadowolony.

Gra Crusade Kings III

Weird West – w Game Pass od 31 marca na konsolach

Weird West to przygodowa gra akcji, która bierze klimat Dzikiego Zachodu i dodaje do niego fantastyczne elementy. Jak można się spodziewać po tytule stworzonym przez Arkane Studios, czyli twórców takich gier jak Dishonored i Deathloop, w Weird West fabuła zmienia się w zależności od decyzji gracza. Rozgrywka prowadzona jest z perspektywy top-down, z mechaniką walki typu twin-sticker shooter.

Gra Weird West

Tytuły opuszczające Xbox Game Pass w marcu

W chwili pisania tego tekstu Microsoft nie ogłosił pełnej listy tytułów, które w tym miesiącu opuszczają Xbox Game Pass. Wiadomo jednak, że EA usuwa ze wszystkich sklepów i bibliotek grę Titanfall. Oznacza to, że nie będziesz mógł już pobrać gry, mimo to serwery będą nadal obsługiwane dla tych, którzy nadal toczą wirtualne walki.

Pozostałe tytuły, które zostaną wycofane w tym miesiącu, będą ogłoszone w kilku następnych dniach. Po oficjalnym ogłoszeniu tych produkcji będziesz mieć kilka dni na ukończenie gry lub zakup jej z rabatem do 20%.

Sprawdź także: