Premiera Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X/S. Tryby graficzne, wydajność i gameplaye

Studio CD Projekt RED wydało wersje next-genowe Cyberpunka 2077 w dniu prezentacji zmian wprowadzonych w patchu 1.5. Co nowego wprowadzają edycje dedykowane konsolom PlayStation 5 i Xbox Series X/S? Jakie zaszły zmiany w grafice? Czy jest ray tracing? Jaką wydajność w Cyberpunk 2077 oferują konsole nowej generacji? Sprawdź ulepszenia i różnice.

Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X/S. Ulepszenia dla konsol nowej generacji

Patch 1.5 do Cyberpunka 2077 już dostępny, a wraz z nim pełnoprawne wersje na konsole nowej generacji: PS5 i Xbox Series X/S. Aktualizacja do wersji next-genowej jest dostępna również za darmo dla posiadaczy wersji na PlayStation 4 i Xboksa One.

Przeczytaj więcej o zmianach w patch 1.5: Cyberpunk 2077 patch 1.5 wreszcie wydany. Co zmienia next-genowa aktualizacja?

O ogólnych zmianach w patchu 1.5 możesz przeczytać w osobnej publikacji. W tej skupię się jedynie na technikaliach związanych z edycjami na PS5 i Xboksa Series X/S. Naturalnie największe zmiany w wersjach na konsole nowej generacji obejmują grafikę i wydajność, która na sprzęcie poprzedniej generacji pozostawiała wiele do życzenia.

grafika next-genowego cyberpunka 2077

Rozdzielczość i wydajność w Cyberpunk 2077 na PS5 i Xbox Series X/S

Wersje na PlayStation 5 i Xboksa Series S oferują dwa tryby grafiki:

  • PS5 (tryb jakości): dynamiczne 4K i 30 fps (niewielkie spadki), SSR o wysokiej jakości
  • PS5 (tryb wydajnościowy): dynamiczne 4K i 60 fps, SSR o średniej jakości
  • XSX (tryb jakości): dynamiczne 4K i 30 fps (niewielkie spadki), ray tracing i SSR o wysokiej jakości
  • XSX (tryb wydajnościowy): dynamiczne 4K i 60 fps, SSR o średniej jakości

Poszczególne tryby różnią się nie tylko wydajnością, ale też jakością odbić w przestrzeni ekranu. Na obu konsolach nowej generacji dodano również skromny ray tracing, ale ograniczono go jedynie do cieni lokalnych (rzucanych przez sztuczne światło, np. lampy na ulicach czy w pomieszczeniu).

Ponadto PS5 zaimplementowano wreszcie system dźwięku przestrzennego dla obsługiwanych urządzeń (Tempest 3D AudioTech) oraz funkcje kontrolera DualSense (adaptacyjne triggery, dźwięk z wbudowanego głośnika).

Natomiast na Xboksie Series S jesteś skazany na jeden tryb.

  • XSS: dynamiczne 1440p, 30 fps, SSR o średniej jakości, bez RT

Na marginesie warto dodać, że Osiągnięcia przechodzą z konsoli starej generacji na nową wyłącznie na Xboksach dzięki funkcji Smart Delivery. W przypadku PlayStation nie jest to możliwe.

Chcesz zobaczyć w akcji Cyberpunka 2077 na nowych konsolach? Zobacz trailery i ponad 30-minutowe gameplaye.

Zwiastun next-genowego Cyberpunka 2077. Zobacz odmienione Night City

Zobacz trailer next-genowego Cyberpunka 2077 w angielskiej wersji językowej.

Obejrzyj zwiastun next-genowego Cyberpunka 2077 z polskim dubbingiem.

Gameplay Cyberpunka 2077 na PlayStation 5

Gameplay Cyberpunka 2077 na Xbox Series X

Gameplay Cyberpunka 2077 na Xbox Series S

Studio CD Projekt RED początkowo pokazało jedynie fragmenty rozgrywki z konsoli Xbox Series S podczas transmisji na żywo. Ale dzień później pojawił się także pełnoprawny gameplay.

Demo Cyberpunka 2077 na PS5 i Xboksach Series X/S

Od 15 lutego możesz sprawdzić aż 5-godzinną wersję demonstracyjnę Cyberpunka 2077 w wersji 1.5. Trial został udostępniony wyłącznie na konsolach nowej generacji: PS5 i Xboksach Series X/S. Będzie on jednak dostępny tylko przez ograniczony okres – do 15 marca 2022 roku do godziny 17:00 czasu polskiego. Po skończonym czasie możesz zakupić pełną wersję i kontynuować przygodę w Night City.

Przeczytaj również: