Wiemy kto wygrał tegoroczny IEM – Zwycięzcy 2022

Tegoroczny Intel Extreme Masters to bardzo udany powrót do e-sportu w jego najpiękniejszym wydaniu. W wydaniu, w którym zmagania najlepszych graczy z całego świata obserwowane są w katowickim Spodku przez tysiące widzów. IEM 2022 zachwycił. Jego pełna relacja ukaże się na naszym portalu niebawem. Tymczasem, wiemy już kto wygrał IEM 2022.

IEM 2022 – Serral zwycięzcą w StarCrafcie II

Zwycięzcą zmagań w StarCraft II został Serral. Ta gra była niesamowitym widowiskiem nie tylko dla fanów tego tytułu. Pokaz umiejętności był głośno przyjmowany przez publikę. Pojedynek między Serralem a Reynorem był zawzięty aż do końca. Obaj gracze mieli po trzy punkty w the best of 7. Ostatni punkt zabrał jednak Serral. Wszyscy obecni w Spodku dali ponieść się chwili skandując nick wygranego. Serral został mistrzem IEM 2022 w Blizzardowym tytule StarCraft II. Tym samym zdetronizowany został Reynor – zwycięzca IEM 2021.

Serral winner

Ekipa FaZe Clan wygrała IEM 2022 w CS:GO

A oto najlepsi z najlepszych! Po emocjonujących sobotnich, półfinałowych spotkaniach musiał nastąpić finał. G2 Esports oraz FaZe Clan zmierzyli się w niedzielę 27.02.2022. Ku uciesze jednych i rozczarowaniu drugich – ekipa FaZe Clan zwyciężyła w tegorocznym Intel Extreme Masters. Mecz był jednak skrajnie trudny dla obu stron. 

Z początku G2 miało miażdżącą przewagę prowadząc 15:8. FaZe Clan odbili się jednak 15:15, a potem wygrali w dogrywce. 

Role odwróciły się w drugim spotkaniu, które trwało ponad 50 rund. Najpierw prowadził FaZe Clan – przewagą ośmiu punktów, ale G2 wyrównali wynik 15:15. Po niezwykle wyrównanych i długich walkach zwyciężyli chłopaki z FaZe. Ostatnią, również wyrównaną walkę wygrali FaZe Clan, zdobywając puchar IEM 2022.

IEM 2022 Faze vs G2
Na tym nie koniec. Rund było ponad 50

Finały mistrzostw Intel Extreme Masters 2022 – CS:GO i StarCraft II

Dobrze, że IEM wrócił do Katowic – to już dekada zmagań w Spodku. Co prawda zabrakło Expo, ale gracze i tak tłumnie gromadzili od piątku (a niektórzy od czwartku) do niedzieli, by oglądać i dopingować swoich idoli. Nie zabrakło chwili napięć, łez i okrzyków triumfu. Pełnej relacji może spodziewać się już niedługo.

Wyniki IEM 2022 to owoc pracy e-sportowców. Przez cały rok gracze ćwiczą i szlifują swoje umiejętności, by pokazać co potrafią w tym jednym momencie. Ci, którzy nie dają z siebie wszystkiego – odpadają. Co jest do wygrania? Chciałoby się powiedzieć, że pieniądze i sława. Ale na tym nie koniec. Wygrani zgarniają wiele więcej. Prestiż, zapisanie się na kartach historii, serca graczy na całym świecie i niezapomniane emocje – oto główne nagrody w Intel Extreme Masters.