Niby Nic, a milion pękł. Nothing chwali się wynikami sprzedaży

Firma Nothing debiutowała nieśmiało słuchawkami Nothing Ear (1), by nagle ruszyć na podbój rynku smartfonów swoim Nothing Phone (1). I pomimo niepewności wielu publicystów i ekspertów, Carl Pei, CEO firmy, najwyraźniej dopiął swego. Poznaliśmy właśnie wyniki sprzedaży Nothing w mijającym roku, jak i w dotychczasowej historii firmy. I jest czym się chwalić.

Wyniki sprzedaży Nothing. Są powody do otwierania szampana

Na początku grudnia firma Nothing poinformowała o wynikach sprzedaży swoich urządzeń. Łącznie rozeszło się ok. 1,1 miliona egzemplarzy ich gadżetów. 600 tysięcy to słuchawki – Nothing Ear (1) oraz Nothing Ear (stick). Natomiast za pozostałe pół miliona sztuk odpowiada nie kto inny, jak Nothing Phone (1).

Wyniki sprzedaży Nothing naprawdę robią wrażenie, zwłaszcza że mamy do czynienia z nową i relatywnie niszową marką. Ponadto udało się to osiągnąć w dość burzliwych czasach, na jednym z najbardziej konkurencyjnych rynków. Firma szacuje ponadto, że w 2022 r. zwiększyła swoje przychody aż dziesięciokrotnie, przekraczając 250 mln USD w porównaniu z 20 mln USD w 2021 r. To świetny wynik, zważywszy na bardzo krótką historię przedsiębiorstwa.

Wybierz urządzenia Nothing w x-komie


Skąd wzięły się dobre wyniki sprzedaży Nothing?

Carl Pei z ekipą na pewno mają powody do świętowania, ale i stoją przed nimi niemałe wyzwania. Firma rozgościła się już na rynku i mocno zaznaczyła swoją obecność oryginalnym designem i minimalistycznym podejściem do promocji urządzeń. Teraz czas na spełnienie szumnych obietnic o stworzeniu całego ekosystemu urządzeń. Jeżeli Nothing utrzyma dotychczasowy wiatr w żaglach, mogą wyrosnąć na naprawdę silnego gracza.

Nothing milion sztuk
Źródło: Nothing

Urządzenia Nothing są wyjątkowo spójne estetycznie, ale za ich sukcesem stoi nie tylko wygląd. Są po prostu dobre, a przy tym sensownie wycenione. Carl Pei rozsądnie wybrał średnią półkę, dając wrażenie premium, ale nie drenując przy tym portfela. Większość kompromisów jest uzasadniona, a kluczowe aspekty, takie jak parametry czy jakość wykonania, stoją na wysokim poziomie. Potwierdzają to zresztą nasze recenzje:

Wkroczyliśmy w okres świąteczny, który pewnie dodatkowo podkręci sprzedaż urządzeń Nothing. Mam więc nadzieję, że jak tylko zgaśnie pierwsza gwiazdka i skończy się rok 2022, to na rynku elektroniki rozbłysną kolejne urządzenia od Carla Pei. I przynajmniej utrzymają dotychczasowy poziom.

Sprawdź ofertę smartfonów, słuchawek i akcesoriów od Nothing w x-komie