The Sims 5: tryb multiplayer w końcu staje się rzeczywistością

Nowa odsłona kultowej gry wkracza na nieznany dotąd poziom. W The Sims 5 po raz pierwszy dostępne będzie coś, na co fani czekali od lat. Chodzi o tryb multiplayer, który ma szasnę podarować serii legendarnych gier symulacyjnych zupełnie nowe oblicze. Sprawdźmy, co wiadomo na ten temat i czego jeszcze można spodziewać się w kolejnej części The Sims.

Tryb multiplayer w The Sims 5

Idą zmiany, na które wielu fanów The Sims czekało od dawna. Wygląda na to, że wraz z nową wersją popularnej gry w końcu będzie można dzielić swoje wirtualne życie z innymi graczami. Zagraniczne portale potwierdzają bowiem wprowadzenie trybu multiplayer. 

Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej tyle, że od teraz można np. zaprosić przyjaciół do swojego wirtualnego domu, wspólnie urządzać imprezy, a nawet współpracować przy różnych projektach. Dotychczas było to możliwe jedynie w symbiozie z wirtualnymi postaciami. Nie da się więc ukryć, że mamy do czynienia z przełomem w historii znanej i lubianej propozycji, który od tej pory otwiera zupełnie nowe możliwości interakcji i zabawy, nadając jej przy tym społecznościowy charakter. 

Warto tu wspomnieć, że tryb wieloosobowy w The Sims 5 nie będzie typowym MMO. Zamiast tego, gra ma skupić się na bardziej kameralnej kooperacji między konkretnymi, znanymi sobie graczami. Pojawiają się głosy, że ma być „bardziej osobistym doświadczeniem, niż w typowych grach wieloosobowych”.

Zdecydowanie chcemy wprowadzić tryb wieloosobowy. A nie tryb wieloosobowy w wielkim, przerażającym stylu „skoku do świata pełnego nieznajomych”.
Lyndsay Pearson
wiceprezes ds. kreacji franczyzy w The Sims w Maxis

Co ciekawe, inspiracją dla trybu multiplayer w The Sims 5 miała być gra Nintendo – Animal Crossing: New Horizons. Podobnie jak w wymienionym tytule, od tej pory w The Sims 5 będzie można odwiedzać miejsca stworzone przez innych graczy i wchodzić z nimi w interakcje.

the sims

Tryb wieloosobowy to nie wszystko. Co jeszcze pojawi się w The Sims 5?

Oprócz trybu multiplayer, twórcy simsów stawiają na innowacje w zakresie dostępności. Od teraz gra ma być dostępna zarówno na PC, jak i na urządzenia mobilne, z możliwością płynnego przenoszenia doświadczeń między tymi platformami. To oznacza, że wraz z The Sims 5 swoje wirtualne życie możemy mieć zawsze przy sobie – bez względu na to, gdzie akurat się znajdziemy.

Do dyspozycji graczy mają być również oddane ulepszone narzędzia personalizacji, pozwalające na jeszcze większą kreatywność. Dzięki temu mogą oni jeszcze lepiej dopasować każdy element swojego wirtualnego świata – od konkretnych elementów po ich kolory i materiały. 

Wniosek? Wygląda na to, że czas rozpocząć planowanie swojego wirtualnego życia w zupełnie nowy sposób. 

Źródła:
  • https://the-sims-4-multiplayer-mod.en.softonic.com/
  • https://www.theverge.com/2023/1/31/23579786/the-sims-project-rene-multiplayer-solo-cross-platform
  • https://www.techradar.com/news/the-sims-5-news-multiplayer-rumors-and-everything-we-know