To już dzisiaj. The Sims 4 oficjalnie staje się grą darmową

Wiedzieliśmy o tym już od jakiegoś czasu, ale to właśnie dzisiaj The Sims 4 oficjalnie staje się grą free-to-play, niezależnie od platformy. Choć decyzja Electronic Arts może zaskakiwać, po głębszym zastanowieniu wydaje się racjonalna, wręcz oczywista, a nawet — uzasadniona marketingowo.

The Sims za darmo? EA robi to, co powinno było zrobić dawno temu

Już jakiś czas temu Electronic Arts zapowiedziało, że gra The Sims 4, najnowsza odsłona jednej z najbardziej kasowych i kultowych serii gier wideo w historii, będzie dostępna całkowicie za darmo. I aż chciałoby się powiedzieć – nareszcie. Ta decyzja ma w zasadzie same pozytywy, zarówno dla graczy, jak i dla samego EA, więc dziwi mnie, że została podjęta dopiero teraz.

Dlaczego tak uważam? Cóż, The Sims 4 w swojej podstawowej wersji to tak naprawdę wersja demo. Prawdziwą robotę robią dopiero dodatki. Jednocześnie to demo jest na tyle rozległe i zaawansowane, że można w nie wsiąknąć bez reszty i nabrać apetytu na więcej. Bo apetyt na więcej, wierzcie lub nie, pojawia się w The Sims 4 zawsze. Szczególnie kiedy ma się świadomość, jak wiele są w stanie zaoferować dodatki.


Nie zdziwię się, jeśli oddanie graczom The Sims 4 za darmo sprawi, że portfel Electronic Arts zacznie się szybciej zapełniać. Trudno mi uwierzyć, że nowi gracze, którzy skorzystają z możliwości zagrania w ostatnie Simsy bez żadnych opłat, nie zainwestują później choćby w jeden z dodatków. Oczywiście mogę się mylić, aczkolwiek EA i tak nie ryzykuje zbyt wiele tą decyzją, wszak dodatki pozostają płatne, a sama podstawka liczy sobie już osiem lat.

Tje Sims 4 kody do gry

To dopiero początek

Electronic Arts twierdzi, że darmowa podstawka The Sims 4 to dopiero początek. Zespół odpowiedzialny za grę już przygotowuje kolejne niespodzianki: Pakiety, Kolekcje oraz zawartość do Ekspresowej Dostawy The Sims.

Już teraz wiadomo, że subskrybenci EA Play lub EA Play Pro – a więc abonamentów, które już od dawna uprawniały do gry w The Sims 4 bez konieczności zakupu gry – otrzymają ekskluzywne ulepszenia. Wirtualne upominki dostaną również posiadacze zakupionej kopii The Sims 4.

Co ciekawe, już dzisiaj, a więc 18 października o 19:00 czasu polskiego, odbędzie się specjalny event „Behind the Sims Summit”, na którym EA planuje zdradzić więcej szczegółów na ten temat. Kto wie, być może też, jak sugeruje branża, Electronic Arts zapowie dzisiaj The Sims 5?

Przeczytaj także: