Control kolejną darmową grą w Epic Games Store? Dowiemy się już dzisiaj o 17:00

Jeśli plotki się potwierdzą, dziś o 17:00 Epic Games Store będzie mieć dla graczy naprawdę wartościowy prezent. Kolejną darmową grą oferowaną przez sklep ma być bowiem Control – produkcja może i nie najnowsza (wydana w sierpniu 2019 roku), ale oferująca widowiskową, innowacyjną rozgrywkę, a także obsługującą ray tracing.

Control za darmo po pobrania w Epic Games Store

W niemieckim serwisie mydealz.de, agregującym oferty promocyjne na różnego rodzaju produkty i usługi, pojawiła się wiadomość o tym, że od 10 czerwca Epic Games Store udostępni graczom za darmo grę Control. Na weryfikację tego newsa będziemy musieli poczekać do 17:00 czasu polskiego lub do oficjalnego ogłoszenia ze strony sklepu.

Jeżeli jednak przeciek okaże się prawdą, dostaniemy (za najlepszą możliwą cenę) fantastyczną grę, rewolucyjną pod względem mechanik rozgrywki, przepiękną wizualnie, z intrygującą, choć momentami przegadaną, fabułą.

Trudno przypuszczać, aby darmowy Control w Epic Games Store był takim samym hitem jak bezpłatne GTA 5, udostępnione przez sklep w maju ubiegłego roku. Niemniej serwery Epica z pewnością będą rozgrzane, a Janusze biznesu z całego świata zaczną masowo zakładać konta, aby zgarnąć grę i odsprzedać ją, gdy promocja się zakończy.

Control gra

Control – słówko o samej grze

Za powstanie Control odpowiada studio Remedy Entertainment. I to już powinna być wystarczająca zachęta, aby zainteresować się tym tytułem. Remedy bowiem na koncie takie gry, jak fantastyczny Alan Wake, dwie pierwsze odsłony kultowego Maksa Payne’a, czy też Quantum Break.

Fabuła, niczym w Alanie Wake’u, jest dość pokręcona, choć niezwykle intrygująca. Wcielamy się w Jasse Faden, która (z niewiadomego, przynajmniej na początku, powodu) udaje się to biurowca agencji nazwanej Federalnym Biurem Kontroli. Z biegiem czasu okazuje się, że wielki budynek… żyje własnym mrocznym życiem, opętuje pracowników, a nasza protagonistka – ni stąd, ni zowąd – zostaje mianowana nową dyrektor agencji, bo poprzednik strzelił sobie w łeb.

W Control walczymy z różnego rodzaju przeciwnikami i w miarę upływu fabuły zyskujemy coraz to nowe moce, z których praktycznie każda przeczy prawom fizyki. Możemy na przykład, za pomocą telekinezy, rzucać przedmiotami w naszych wrogów albo lewitować. I choć może to brzmieć jak oklepany motyw, tego typu mechaniki są znakomitym punktem wyjścia to pokazania pełni gameplayowego potencjału gameplayu.

Więcej nie będę opowiadać, żeby nie spoilerować. Powiem tylko, że warto. Sam katuję Control od momentu, gdy wyszła aktualizacja gry na Xbox Series X. Możecie mi więc zaufać.

 

Źródło: mydealz.de