The Sims 4 – orientacje seksualne i darmowa aktualizacja

Twórcy gry dalej stawiają kroki ku inkluzywności. I po wprowadzeniu do gry zaimków – póki co jedynie w anglojęzycznej wersji The Sims – nadszedł czas na funkcję orientacji seksualnych. Będzie to tylko jedna z wielu nadchodzących nowości w ramach darmowej aktualizacji gry podstawowej. Co dodatkowo otrzymają gracze?

Wszystkie darmowe nowości przy okazji The Sims 4 Licealne lata

Dokładnie za 10 dni, bo 28 lipca, ukaże się nowe rozszerzenie The Sims 4 Licealne lata. Jak sama nazwa wskazuje, dodatek skupi się na tym właśnie etapie edukacji nastolatków i ich ówczesnym życiu. Gracze otrzymają możliwość zostać uczniami, ale będą mogli również dołączyć do klubu czy wziąć udział w szkolnym balu. A po zdobyciu wykształcenia pomyśleć o przyszłościowych zawodach, a mianowicie o zostaniu influencerem lub streamerem.

the sims 4 orientacje seksualne w grze

Jednak poza samym dodatkiem, posiadacze nawet podstawowej wersji The Sims 4 otrzymają trochę nowości. Co konkretnie?

Naturalny porost włosów u Simów i owłosienie

Od aktualizacji gry Simowie wreszcie przestaną być gładcy jak pewna część ciała niemowlaka. Gracze będą mogli dodać owłosienie na trzech częściach ciała: nogach, plecach lub ramionach. Nie jest to tylko funkcja kreatora – owłosienie będzie rosnąć również w grze, a golenie się stanie się elementem rozgrywki, który można ewentualnie wyłączyć.

Orientacje seksualne w The Sims 4

W The Sims 4 pojawią się także orientacje seksualne – na ten moment niestety tylko w przypadku opcji dwóch płci, bo same tożsamości płciowe w grze nie były i nie są jeszcze dostępne. Ale opcja orientacji seksualnej pozwoli dostosować: romantyczny pociąg, romantyczną eksplorację oraz zainteresowanie bara-bara.

the sims 4 opcja orientacji seksualnej sima

Romantyczny pociąg odnosi się do nawiązywania romantycznych relacji z Simami. Jeśli Sim niepożądanej płci spróbuje nawiązać taką z naszym Simem, zostanie odrzucony.

Romantyczna eksploracja sprawia, że ewentualne zaloty mogą przyciągnąć zainteresowanie naszego Sima, nawet mimo tego że z początku zakładaliśmy coś zupełnie innego względem fizycznego pociągu.

Zainteresowanie bara-bara to ostatnia z opcji. Dzięki niej można zdecydować, z kim chcemy, żeby nasz Sim uprawiał bara-bara. Nie zaznaczając żadnej z opcji płci utworzymy aromantycznego Sima.

Taka dowolność opcji pozwoli graczom na opowiedzenie różnych historii własnego Sima również w sferze fizycznej intymności.

Nowy stary smartfon

Który jest znakiem tego, że The Sims 4 prędko z salonów nie wyjdzie. Odświeżenie smartfona wynika z nowego dodatku i dostępności nowych zawodów w grze, bo pojawią się dwie nowe aplikacje – Social bunny (platforma społecznościowa przywołująca na myśl Twittera) oraz Trendi (platforma sprzedażowa kreacji).

the sims 4 nowy smartfon w grze

Zaokrąglone ściany w trybie budowania

Coś, co wyciekło jakiś czas temu i uzyskało oficjalne potwierdzenie. W trybie budowania w The Sims 4 pojawią się po raz pierwszy w historii zaokrąglone ściany. Wydaje się, że jest to drobna zmiana, ale nic bardziej mylnego. Budowanie to solidny element gry, więc wkrótce doczekamy się wielu nowych i imponujących budowli w grze.

zaokrąglone ściany w trybie budowania the sims 4

Inkluzywność w The Sims 4 ma się coraz lepiej

O aktualizacji wprowadzającej zaimki w The Sims 4 pisaliśmy zaledwie 2 miesiące temu. W tym wypadku niestety jeszcze niedostępnej w polskojęzycznej wersji gry – wymaga to czasu i pracy. Podobnie jak cała przemiana The Sims 4 w drodze inkluzywności. Zmiany te są jak najbardziej na plus. Ale przy ograniczeniach technicznych, bo takie zmiany trzeba dostosować, trzeba i pozostać wyrozumiałym.

źródło: ea.com, Origin