Zaimki w The Sims 4. Inkluzywnie, ale kiedy w Polsce?

Powodem braku zaimków w polskiej wersji oczywiście nie jest sytuacja w naszym kraju, tylko potrzeba przepracowania ich dla każdej wersji językowej gry. Póki co spersonalizowane zaimki dostępne są jedynie po angielsku. W przyszłości zostaną udostępnione wszystkim. Na czym polegają zaimki w The Sims 4 i jak duża jest to zmiana?

The Sims 4 – zaimki dostępne w grze

Ale póki co tylko w anglojęzycznej wersji The Sims 4. Zaimki można wybrać zaraz przy nadawaniu imienia i nazwiska Simowi. Tak prezentują się dostępne opcje:

  • They/Them (Oni/Ich)
  • She/Her (Ona/Jej)
  • He/Him (On/Jego)
wybór zaimków w the sims 4

Można także ustawić spersonalizowane zaimki. Tak, by wybrać te najodpowiedniejsze dla siebie.

spersonalizowane zaimki w the sims 4

Całość została opracowana możliwie najczytelniej, bo z przykładami zdań, w których zamiana zaimków będzie miała miejsce. Zaimki wprowadzono wraz z najnowszą aktualizacją gry.

Kiedy zaimki pojawią się w polskiej wersji The Sims 4?

Nie wiadomo. The Sims 4 dostępne jest aż w 18 różnych językach, co sprawia, że wprowadzenie zaimków do wszystkich z nich wymaga sporego nakładu pracy. Anglojęzyczna wersja mogła nie uchronić się od błędów. Komunikatów w grze, które należałoby przystosować do nowych warunków jest zresztą od groma.

To tylko początek inkluzywności w grze

Chęć wprowadzenia zaimków do The Sims 4 pojawiła się już w maju poprzedniego roku. Jednak zaimki w pojęciu inkluzywności to nie jest wszystko. Nacechowane płciowo są m.in. zawody, takie jak policjant lub policjantka – twórcy obiecują, że tym, jak i wszystkim innym, zajmą się w przyszłości. Tak, by Simsy były bardziej inkluzywne dla wszystkich.

źródło: ea.com