Telewizory Samsung OLED wchodzą do sprzedaży w Polsce. Czy model S95B zamiesza na rynku?

Samsung to jeden z najpopularniejszych producentów telewizorów, ale w jego ofercie w Polsce bardzo brakowało odbiornika z ekranem OLED. Wygląda jednak na to, że niemal niepodzielne rządy LG w tym segmencie mogą zostać zagrożone. Samsung ogłosił wprowadzenie na polski rynek pierwszego telewizora OLED. Co wiemy o nowości od koreańskiego giganta?

Samsung OLED S95B – specyfikacja. Czym telewizor zawalczy o polskie portfele?

17 maja 2022 roku Samsung poinformował w specjalnym komunikacie o wprowadzeniu na polski rynek pierwszego telewizora OLED – modelu S95B. I jest to wydarzenie ważne, bo chociaż telewizory Samsung rozchodzą się w Polsce jak świeże bułeczki, to w ofercie koreańskiego giganta brakowało właśnie modelu z ekranem OLED. Wprowadzenie tego modelu jest, jak ogłasza komunikat, realizacją wizji „ekrany wszędzie, ekrany dla wszystkich”. Czy aby dla wszystkich – można polemizować (OLED-y tanie nie są), ale zdecydowanie wszyscy będą mieli na czym zawiesić oko.

Odkryj telewizory OLED w x-komie


W przekazie marketingowym Samsung chwali się współpracą z Pantone, czyli przedsiębiorstwem produkującym systemy używanie w przemyśle poligraficznym. S95B ma być pierwszym telewizorem, który wiarygodnie reprezentuje 2030 barw skali Pantone i 110 nowo dodanych odcieni tonu skóry. Ponadto umieszczony w telewizorze Neuronowy Procesor AI Quantum 4K ma oferować funkcję skalowania do 4K dzięki sztucznej inteligencji z wykorzystaniem aż 20 sieci neuronowych

Samsung OLED s95B design
Źródło: Samsung

Ponadto model S95B obsłuży odświeżanie obrazu w 120 Hz w rozdzielczości 4K – Samsung zdecydowanie ma chrapkę na rynek telewizorów dla graczy. Nie zabrakło także miejsca na system dźwięku wielokanałowego, wspierany przez Dolby Atmos i technologię Q-Symphony, która zestraja brzmienie telewizora z soundbarem od Samsunga. A przy miejscu będąc…

Wszystkie te technologie upchnięto do bardzo smukłej, minimalistycznej obudowy, której design Samsung pieszczotliwie nazywa „laserowym”. Minimalistyczny i estetyczny będzie także udoskonalony Smart Hub, czyli centrum sterowania telewizorem, któremu zafundowano zasłużony lifting. Tylko czy cena za to wszystko także będzie minimalistyczna?

Samsung OLED s95B materiały promocyjne
Źródło: Samsung

Samsung S95B – cena i dostępność

Model 55-calowy kosztuje 10999 zł, a za 65-calowy zapłacimy 14999 zł, o minimalizmie w cenie nie ma więc mowy. Ponadto Samsung OLED S95B zamówić można, póki co, tylko na oficjalnej stronie producenta. Koreański gigant zdecydowanie wycelował w wysoką półkę, ale trzeba przyznać, że nie skąpił na bajerach. S95B może zatem stanowić silną konkurencję dla telewizorów LG, Sony i Philips w tym samym przedziale cenowym.  

Czy Samsung OLED S95B podbije polski rynek? Dla poszukujących wysokiej klasy odbiornika z ekranem OLED zdecydowanie będzie to łakomy kąsek, chociaż w 2022 roku nie brakuje telewizorów wartych zakupu. Przed wyborem urządzenia najlepiej dobrze sprawdzić ofertę wszystkich producentów i zapoznać się z recenzjami telewizorów.

Zobacz także:

Sprawdź pełną ofertę telewizorów w x-komie