WeR@Home+ – nowe urządzenia zabezpieczające smart home wchodzą na rynek

Wiodący dostawca rozwiązań IoT związanych z bezpieczeństwem i opieką zdrowotną, Essence Group, ogłosił start swojego najnowszego projektu. Urządzenia do monitorowania i zarządzania inteligentnym domem, wchodzące w skład platformy WeR@Home+, trafią do Europy przy współudziale firm świadczących usługi związane ochroną, w tym szwajcarskiej Securitas Direct.

Co składa się na platformę WeR@Home+?

WeR@Home+ rozszerza istniejącą już ofertę Essence Group WeR@Home, dodając do niej nowe urządzenia, narzędzia do analizy i raportowania, a także łączność LTE. Wśród nowości pojawia się hub, który prócz Wi-Fi pozwala na łączenie się z innymi sprzętami przez 4G LTE. A także wyposażony jest w przedłużenie akumulatorowe, co zapewnia nieprzerwaną łączność całego systemu.

Innym nowym sprzętem jest zasilana bateryjnie, połączona z hubem kamera, przedstawiana jako pierwsza branży oferująca video HD na zabezpieczonej częstotliwości radiowej. Wraz z nią użytkownicy mają również nielimitowaną przestrzeń do przechowywania nagrań oraz nawet pięcioletni okres eksploatacji baterii.

WeR@Home+
Źródło: Essence Group via PR Newswire

Ważnym elementem WeR@Home+ są wielofunkcyjne sensory (S5 Family). Mamy tu czujnik magnetyczny, który można zamocować na drzwiach lub oknie, czujnik ruchu z wielostrefowymi soczewkami sferycznymi, umożliwiającymi objęcie większej przestrzeni oraz czujnik kurtynowy. Jest też przycisk, który można zaprogramować do wykonywania różnych działań związanych z bezpieczeństwem i zarządzaniem inteligentnym domem.

Ulepszone zostały także możliwości chmury, które mają zapewnić dostawcom bezprecedensową stabilność i elastyczność. Do tego dochodzi interaktywna aplikacja i gotowa na customizację aplikacja oraz centrum administracyjne, ze zwiększonymi możliwościami raportowania i analizy. Z ich pomocą dostawcy mogą oferować użytkownikom końcowym rozwiązania dostosowane do ich konkretnych potrzeb.

Święty spokój dla mieszkańców i właścicieli inteligentnych domów

Jak podaje PR Newswire, WeR@Home+ to integralny aspekt w realizacji przez Essence Group ich konceptu „świętego spokoju” (Peace of Mind), który ma zapełnić lukę pomiędzy ograniczonymi środkami finansowymi, jakimi dysponują użytkownicy, a rosnącą u nich potrzebą bezpieczeństwa.

Według Hagaia Enocha, COO oraz szefa działu do spraw bezpieczeństwa Essence Group, WeR@Home+ reprezentuje zaangażowanie firmy w masowe wdrożenie inteligentnych rozwiązań, które pozwolą użytkownikom końcowym w prosty i niedrogi dla nich sposób zarządzać zdalnie swoimi gospodarstwami domowymi.

Oferowany system określany jest jako dopasowany do każdego rodzaju domu, w pełni rozszerzalny i modułowy. Dostawcy mogą przedstawić użytkownikom szeroki wachlarz usług z wartością dodaną, skrojony pod ich potrzeby, a przy tym czerpać zyski, chociażby z tytułu zwrotu z inwestycji.

Źródło: PR Newswire