Sto lat Geralt! – CDPR obchodzi 5-lecie Wiedźmina 3

Aż dziw bierze, że od premiery ostatniej części przygód Geralta z Rivii minęło już 5 lat. Z tej okazji studio CD Projekt RED postanowiło uczcić urodziny 3 odsłony Wiedźmina materiałem przygotowanym we współpracy wielu utalentowanych YouTube’owych muzyków. Efekt jest iście epicki!

Rozpoznawalny motyw, świetna gra, utalentowani wykonawcy

Dyrektor muzyczny Marcin Przybyłowicz odpowiedzialny za między innymi ścieżkę dźwiękową w Wiedźminie 3 postanowił zaserwować fanom serii prawdziwą gratkę na 5-lecie gry. Przy udziale wielu utalentowanych YouTube’owych muzyków, takich jak Taylor Davis, Malukah czy Alina Gingertail odtworzył jeden z najbardziej rozpoznawalnych motywów muzycznych z Wiedźmina 3. Efekt jest rewelacyjny i przyprawia o ciarki.

Pełną listę wykonawców znajdziecie w opisie filmu na YouTube.

To nie jedyne podziękowania od CD Projekt RED

Ponad dwa lata temu polskie studio zaserwowało nam również podziękowania na 10 rocznicę gier z serii Wiedźmin. Przyznam szczerze, że po przejściu wszystkich części od dechy do dechy dwukrotnie i widząc ten materiał od deweloperów, w moim oku zakręciła się łezka, a nawet dwie.

Przeczytaj też:

Wspaniałe historie, do których uwielbiam wracać

Może dzięki pociągowi do fantasy, po części też dzięki patriotycznemu zapatrzeniu w książki Andrzeja Sapkowskiego ta seria gier zawsze była bliska mojemu sercu. Nie da się jednak ukryć, że Wiedźmin 3 jest zwyczajnie grą wspaniałą i wybitną pod wieloma względami.

Płotka-pakowanie

Ostatnia część przygód Geralta bardzo mocno wpłynęła na całą branżę gier. Rozbudowane, wielowątkowe questy główne były wspierane przez angażujące zadania poboczne. Tam nawet najprostsze, przypadkowo odnalezione zadanie miało drugie dno, bądź jakąś ciekawą, zabawną czy często tragiczną historię w tle.

Sam uwielbiałem też w drodze między wykonywanymi questami po prostu gdzieś przystanąć i podziwiać widoki w grze. Chyba nigdy wcześniej (później zresztą też) nie widziałem tak pięknie odwzorowanych połaci zieleni i lasów, wraz z zachodami słońca czy deszczem. Ehh.. znów się rozmarzyłem.

Znów wróciłem do Wiedźmina, a wy?

Ponowne przejście wszystkich odsłon serii chodziło za mną już od jakiegoś czasu. W końcu zdecydowałem się odpalić Wiedźmina 1 kilka dni temu i o dziwo nie zestarzał się tak bardzo, jak myślałem.

Najnowszy udostępniony przez CDPR film tylko podsycił mój apetyt i już teraz mam ochotę przeskoczyć od razu do 3 części. Muszę jednak wytrwać!

Czy wam tak samo jak mi ponownie zachciało się przeżywać traumę po queście z Krwawym Baronem?