Project Hazel – inteligentna maska od Razera w ograniczonej liczbie pod koniec 2021 roku

E3 to nie tylko gry, ale również mniej lub bardziej związane z gamingiem czy gamerską subkulturą urządzenia i akcesoria. Wśród tego typu sprzętów, którymi na targach chwali się Razer, jest też inteligentna maska: Project Hazel. Akcesorium ma być dostępne przez stronę producenta, a pierwszego rzutu można spodziewać się w czwartym kwartale 2021 roku.

Co potrafi najbardziej inteligentna maska świata?

Zapowiedziany na CES 2021 Project Hazel Razera, szumnie zapowiedziany jako najbardziej inteligentna maska świata, to produkt odzwierciedlający problemy naszych czasów – od pandemii korononawirusa po zanieczyszczenie powietrza. A z drugiej strony, wpasowuje się od strony wizualnej w image firmy, kojarzonej przede wszystkim jako dostawca sprzętu dla graczy, jak również gamingową subkulturę (niektórzy dostrzegają także, że Hazel może być wyborem dla DJ-ów).

Razer Project Hazel mężczyzna w kapturze w masce
Źrodło: Razer

Maska na pewno dobrze wygląda, a charakteru dodaje jej podświetlenie RGB, automatycznie rozjaśniające się w ciemności i sygnalizujące niski poziom energii, oraz możliwość personalizacji kolorystyki. Sam wygląd to jednak w przypadku takiego produktu to za mało. Oparta na masce standardu N95 Project Hazel chwali się wysokim poziomem bezpieczeństwa, jaki zapewnia. Chroni zarówno przed bakteriami, jak i większymi kroplami, które mogą zawierać wirusy lub inne drobnoustroje. Odpinana część wentylacyjna wraz ze Smart Pods blokuje nawet 95 procent cząsteczek przenoszonych drogą powietrzną, a także reguluje przepływ powietrza. Zapobiega również magazynowaniu się dwutlenku węgla.

Razer Project Hazel maska rozłożona
Źródło: Razer

Komfortowa, eko, customizowana – inne zalety Project Hazel

Razer zaopatrzy swoją maskę także specjalne etui – ładowarkę wywietrzników, które dodatkowo emituje światło ultrafioletowe. Możemy więc jednocześnie ładować i dezynfekować Project Hazel. Maska korzysta z wymiennych filtrów, jest wytrzymała, odporna na wodę czy zadrapania, a także przyjazna środowisku (wielokrotnego użytku, wykonana z plastiku nadającego się do recyklingu).

Ważnym czynnikiem jest też wygoda. Razer zadbał o to, by maska nie osiadała na ustach i nie zniekształcała mowy (dodatkowo pomaga wbudowane połączenie mikrofonu i wzmacniacza VoiceAmp), a rozmówca widział nasze usta. Ponadto ma też być możliwość dopasowania maski do twarzy indywidulnego użytkownika. Jeżeli ktoś już teraz chce przekonać się, jak wyglądałby w Project Hazel – może skorzystać z filtra AR na Instagramie.

Co jeszcze przygotował Razer?

Źrodło: Razer via The Verge

Zapisu na powiadomienie o pojawieniu się Project Hazel w sprzedaży można dokonać na stronie Razera.

Inteligentna maska nie jest jedyną nowością, którą producent zaprezentował przy okazji E3 2021:

Nad inteligentną maską pracuje też Huami, które chce dostarczyć samoczyszczącą – przy pomocy UV – Amazift Aeri. Na rynek wszedł projekt LG, PuriCare, a swój pomysł futurystycznej maski Xupermask zrealizował też Will.i.am z The Black Eyed Peas. Sprawdźcie też inny projekt Razera – okulary Razer Anzu.

Źródło: Razer, The Verge, IoT Integrator