Razer Raptor 27 wraca z odświeżaniem 165 Hz

W trzecim kwartale 2021 roku czeka Cię wiele smakołyków w postaci długo wyczekiwanych gier takich jak Little Devil Inside czy Aliens: Fireteam. Jednak żeby odczuwać przyjemność z gry, dobrze jest mieć w posiadaniu monitor, który sprosta najbardziej wymagającym pozycjom. Czy zaktualizowana wersja monitora Razer Raptor 27 rzeczywiście jest godna uwagi?

Jakie zmiany nadeszły z aktualizacją Razer Raptor?

Jak podaje firma nowy Razer Raptor jest teraz szybszy niż kiedykolwiek dzięki:

  • częstotliwości odświeżania do 165 Hz (poprzedni model osiągnął szczyt 144 Hz),
  • nowej wyrazistości wizualnej z certyfikatem THX, który zapewnia doskonałe odwzorowanie kolorów i odcieni obrazu.
Razer Raptor 27 wygląd
źródło: razer.com

Ile będzie kosztował monitor?

Monitor zostanie wydany w trzecim kwartale 2021 roku i będzie kosztował 799,99 dolarów, czyli o 100 dolarów więcej niż jego poprzednia wersja. Rzeczywiście ulepszenia pod względem częstotliwości odświeżania wydają się kuszące, ale jest to jednak niewątpliwie wysoka cena do zapłacenia.

Czy Razer Raptor 27 jest kompatybilny z VESA?

Tak, adapter VESA pozwoli Ci zamontować Raptor 27 w dowolnej konfiguracji. Byłoby to całkiem atrakcyjne akcesorium dołączone do odświeżonego monitora, niestety adapter do montażu VESA sprzedawany jest oddzielnie i kosztuję 100 dolarów, czyli tyle samo co różnica pomiędzy modelami.

Czy chociaż ładowarka Razer GaN zaskoczy?

Razer przychodzi z kolejną zapowiedzią E3, ale tym razem ma niewiele wspólnego z grami. Jest to ładowarka GaN o wartości 179,99 dolarów. Może ona dostarczyć do 130 W całkowitej mocy. Wyposażona jest w dwa porty USB-C i dwa USB-A. Przeznaczona jest do jednoczesnego ładowania smartfona, tabletu lub laptopa. Dodatkowym atutem jest fakt, iż ładowarka jest dostarczana z kilkoma globalnymi adapterami w zestawie, więc może to być dobra opcja w podróży, w zależności od tego, dokąd się wybierasz.

Ładowarka Razer GaN
źródło: razer.com