Bezprzewodowe słuchawki Razer Opus X z aktywną redukcją szumów i trybem gamingowym

Oferta Razera poszerza się o bezprzewodowe słuchawki z aktywną redukcją szumów, a także trybem przeznaczonym do grania w gry wideo. Wygląda na to, że Razer Opus X są idealną propozycją dla osób, które oczekują dobrego stosunku jakości do ceny – nawet połowy mniejszej od słuchawek Razer Opus bez iksa w nazwie.

Bezprzewodowe Razer Opus X z technologią ANC i funkcją Quick Attention

Słuchawki zostały wyposażone w technologię Active noise cancellaction (ANC), czyli po naszemu: aktywną redukcję szumów. W przeciwieństwie do pasywnej redukcji, która po prostu tłumi dźwięki poprzez przyleganie słuchawek do uszu, tutaj mikrofony przy słuchawkach rejestrują hałas, aby zniwelować go z pomocą wbudowanego procesora. W efekcie wyciszanie przebiega znacznie sprawniej. Nie brakuje też funkcji Quick Attention, która pozwala Razer Opus X dopuścić dźwięki z otoczenia, choćby na wypadek przechodzenia przez drogę.

zielone słuchawki bezprzewodowe razer opus x do gry w gry wideo

Słuchawki sprawdzą się u graczy i sprawdzą się na długo

Razer nie byłby sobą, gdyby nie stworzył czegoś z myślą o tych, którzy grają w gry wideo. Nowe słuchawki charakteryzują się niskim opóźnieniem na poziomie 60 milisekund – ten poziom uznaje się za jak najbardziej akceptowalny. Wobec tego rzeczywiście Razer Opus X sprawdzi się przy grach, ale i podczas oglądania filmów, bo obraz i dźwięk pozostaną jednością. Ponadto, jeśli grasz w gry polegające na rywalizacji, to skontaktujesz się ze swoim zespołem za użyciem 2 wbudowanych mikrofonów.

Naturalnie słuchawek możemy używać na dowolny sposób, choćby jeszcze do słuchania muzyki w domu czy poza nim. To, co spodoba się wszystkim to fakt, że korzystają z Bluetooth 5.0, co nie tylko przekłada się na lepszy zasięg, ale również żywotność baterii. Bezprzewodowe słuchawki Razer Opus X będą działać przez 30 godzin. Ten czas wydłużymy o kolejne 10, jeśli zdecydujemy się na wyłączenie aktywnej redukcji szumów.

różowe słuchawki bezprzewodowe razer opus x

Razer Opus X – cena, specyfikacja i kolorystyka

Bezprzewodowe słuchawki Razer Opus X znajdują się już w ofercie Razer i zostały wycenione na 99,99 dolarów, czyli w polskiej walucie ok. 370 zł. Na ten moment dostępne są w trzech kolorach: białym, zielonym oraz różowym. Swoim designem wcale nie przypominają sprzętu gamingowego, a zatem nie będą rzucać się innym w oczy.

Specyfikacja Razer Opus X

  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
  • Średnica przetwornika: 40 mm
  • Nauszniki ze sztucznej skóry / nylonu
  • Aktywna redukcja hałasów otoczenia
  • Moduł Bluetooth 5.0
  • 0.5m kabel do ładowania USB-A – USB-C
  • Waga: 270 g
  • Czas pracy: do 30 godzin z włączoną ANC (do 40 godzin z wyłączoną ANC)

Źródło: Razer, Android Community