IFA 2020: nasza maseczka to rewolucja w walce z COVID19 – twierdzi LG

LG była jedną z niewielu telewizorowych firm, które wystawiały się na hybrydowych targach IFA. Swojej konferencji koreański producent nie zaczął jednak od ekranów, lecz od czegoś zupełnie innego – maseczki PuriCare.

LG przedstawia osobisty oczyszczacz powietrza

Jeszcze nigdy wcześniej przyszłość nie była tak niepewna, jak obecnie. Pomimo tego aktualne bardzo trudne warunki są doskonałą okazją dla naszej branży, aby wprowadzić na rynek produkt całkowicie nowatorski. W maseczkach tekstylnych może być czasem człowiekowi duszno – twierdzi Dr I.P. Park, który jest dyrektorem ds. technicznych (CTO) w LG Electronics. Dlatego też firma zdecydowała się na opracowanie całkowicie nowego urządzenia, jakim jest oczyszczacz powietrza do noszenia na twarzy, zapewniający, cytuję: nowy poziom ochrony w każdym miejscu.

maseczka lg puricare

Po co LG zajmuje się w ogóle tematem maseczek? Czy nie lepiej zostawić tę kwestię specjalistycznym firmom z sektora medycznego? LG tak argumentuje za nowym produktem:

Dzięki LG PuriCare™ […] można rozwiązać dylemat wynikający z konieczności wybierania między maseczkami domowej roboty o niekontrolowanej jakości a maseczkami jednorazowymi.

Specyfikacja LG PuriCare

Zobaczmy zatem, co maseczka PuriCare ma w środku:

  • dwa filtry HEPA H13, podobne do tych, które firma LG stosuje w domowych oczyszczaczach powietrza, które dostarczają świeże, czyste powietrza zarówno podczas użytkowania w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz;
  • dwa wentylatory o trzech prędkościach pracy;
  • akumulator o pojemności 820 mAh, który zapewnia 8 godzin pracy w trybie z małą prędkością wentylatorów lub 2 w trybie z maksymalną prędkością wentylatorów;
  • opatentowany czujnik oddechu, który mierzy rytm oddychania oraz objętość oddechu użytkownika i na tej podstawie dostosowuje prędkość obu wentylatorów.

Co ciekawe, wentylatory automatycznie przyspieszają podczas wdechu i zwalniają przy wydechu.

Jakie są pozostałe zalety tej elektrycznej maseczki? Oddajmy głos producentowi:

[…] LG PuriCare™ Wearable komfortowo przylega do twarzy użytkownika, minimalizując nieszczelności wokół nosa i podbródka, ponieważ ma ergonomiczną konstrukcję opracowaną na podstawie dokładnej analizy kształtu ludzkich twarzy. Taka konstrukcja pozwala też na wygodne noszenie urządzenia przez wiele godzin

.

mężczyzna w maseczce lg puricare

Inną zaletą maseczki PuriCare jest etui wyposażone w LED-y emitujące promieniowanie UV niszczące szkodliwe bakterie. Etui umożliwia także ładowanie akumulatora w oczyszczaczu. Co więcej: […] etui przesyła do aplikacji mobilnej LG ThinQ (Android/iOS) powiadomienia o konieczności wymiany filtrów.

Maseczka PuriCare trafi do sprzedaży w wybranych krajach w czwartym kwartale br. Czy będzie również w polskich sklepach? Tego na razie nie wiadomo, a szkoda, bo produkt zapowiada się bardzo ciekawie. Cena również nie jest znana.