Premiera OnePlus TV staje się faktem? Chyba tak, a Indie pierwszym rynkiem zbytu

O telewizorach Smart marki OnePlus głośno zrobiło się rok temu, gdy CEO firmy zapowiedział chęć wejścia na rynek TV. Nieoficjalne informacje zakładały obecność matryc OLED oraz istnienie jednorodnego ekosystemu OnePlus ze smartfonami. Data premiery też nie była znana, aż tu nagle okazuje się, że jedne z pierwszych OnePlus TV kupią mieszkańcy Indii.

Pierwszy OnePlus Smart TV raczej bez OLED

Obraz, jaki wyświetla matryca OLED nie daje się z niczym porównać. To coś absolutnie fascynującego. Nieskończona czerń oraz genialny kontrast tworzą idealne tło dla kolorów, które na właśnie dzięki OLED nabierają głębi i intensywności.

Sęk w tym, że wyświetlacze OLED są integralną częścią klasy premium, a ten segment reprezentują tacy giganci branży telewizorów, jak Samsung, Sony i LG. W świetle ostatnich doniesień wydaje się mało prawdopodobne, żeby OnePlus od razu chciał rywalizować ze światową czołówką. Sugeruje się raczej, że pierwsze OnePlus TV będą budżetowymi konstrukcjami porównywalnymi z telewizorami Xiaomi Mi.

OnePlus TV
Źródło: amazinglifefact.co

Kiedy premiera OnePlus TV?

Wiele wskazuje na to, że pierwsze OnePlus TV zobaczymy jeszcze w roku 2019, choć dyrektor generalny Pete Lau informował już, że prace nad panelem OnePlus przeciągają się i premiera może mieć miejsce dopiero w 2020 r. Nie ma się co dziwić, powinni maksymalnie dopracować ten produkt, jeśli szturmem ma zdobywać światowe rynki. Smartfony OnePlus uważane są wszakże za pogromców flagowców, co daje nadzieję, że telewizor tej marki zostanie równie dobrze zaprojektowany i nie stanie się jedynie ciekawostką, ale produktem atrakcyjnym zarówno cenowo, jak i specyfikacyjnie.

Właśnie przykład smartfonów OnePlus najlepiej pokazuje zainteresowanie sprzętem chińskiego producenta, które w naszym kraju zdobywają coraz większą popularność. Recenzje OnePlus 7 i OnePlus 7 Pro potwierdzają wysoką jakość wykonania, szybkość i wydajność oraz znakomite funkcje fotograficzne nowych urządzeń.

Czyżby Indie pierwszym rynkiem z OnePlus TV?

Na portalu amazinglifefact.com pojawił się wpis z bezcenną informacją. Z jej treści dowiadujemy się, że firma OnePlus potwierdza Indie, jako jeden z pierwszych krajów (zapewne zaraz po samych Chinach), gdzie będzie można kupić OnePlus TV. Wszyscy chętni złożą zamówienia wyłącznie przez Amazon India, bo to właśnie za pośrednictwem tej platformy sprzedawane są w Indiach smartfony marki OnePlus.

Źródło: amazinglifefact.com