Mem staje się faktem. Microsoft naprawdę tworzy lodówkę Xbox Series X

Najwyraźniej Xboksowa lodówka nie była tylko gadżetem wysyłanym do influencerów. Naprawdę będzie można sobie taką kupić. Microsoft obiecał, że minilodówka stanie się rzeczywistością, jeśli fani pomogą firmie wygrać konkurs na Twitterze. Konkurs został wygrany, a Microsoft zamierza honorowo dotrzymać słowa.

Lodówka Xbox powstanie naprawdę

Kiedyś mem, który rozbawiał w Internet, dziś mini lodówka Xbox staje się rzeczywistością. W grudniu 2019 roku, po pierwszej oficjalnej prezentacji konsoli Xbox Series X, internauci zaczęli porównywać wygląd sześcianu XSX do lodówki. Microsoft pokazał się, że ma poczucie humoru i sami pracownicy korporacji podchwycili temat.

Właśnie doczekaliśmy się kontynuacji tej historii. Pod koniec niedzielnej prezentacji na targach E3 2021 Microsoft ogłosił, że będzie sprzedawać „najwydajniejszą minilodówkę na świecie”.

Jak do tego doszło? Zaczęło się od konkursu na Twitterze, gdzie trwała ostatnio rywalizacja w ramach Best of Tweets Brand. Aaron Greenberg zadeklarował tam, że w przypadku zwycięstwa marki Xbox w wielkim finale można będzie spodziewać się wprowadzenia do sprzedaży mini lodówek o wyglądzie Xbox Series X. W finale Xbox rywalizował ze Skittlesami i w końcu wygrał minimalną przewagą głosów. 

Lodówka będzie miniaturową wersją tej, jaką Microsoft w ramach akcji promocyjnej wysłał między innymi Snoop Doggowi.

Niestety na ten moment wiadomo, że urządzenie będzie dostępne tylko w USA. Prawdopodobnie lodówki można się spodziewać w sprzedaży w okolicy świąt Bożego Narodzenia. Czyżby lodówka Xbox była najczęstszym prezentem w listach do Mikołaja w tym roku?