MouthPad. Sterowanie kursorem za pomocą języka staje się faktem

Poznaj Augmental MouthPad. Przełomowe akcesorium, które zmienia sposób interakcji z urządzeniami elektronicznymi. Niewielki, umieszczany w ustach touchpad, pozwala na sterowanie komputerem, tabletem czy smartfonem za pomocą… ruchów języka. Wyglądem przypomina aparat ortodontyczny, ale w rzeczywistości jest to mega zaawansowany kontroler Bluetooth. Sprawdź, co dokładnie oferuje.

Co to jest MouthPad?

Propozycja Augmental to innowacyjny gadżet do sterowania elektroniką, który powstał już jakiś czas temu, ale teraz został zaprezentowany podczas targów CES 2024, gdzie od razu zrobił spore zamieszanie. 

Chodzi o MouthPad, który niesie za sobą rewolucję w zakresie obcowania z urządzeniami elektronicznymi, szczególnie w zakresie ich kontroli. Wykorzystuje on bowiem ruchy języka do sterowania kursorami i wykonywania poleceń na zsynchronizowanych z nim sprzętach – jest kompatybilny z systemami iOS, Android, Windows, macOS i Linux. W praktyce wygląda to tak, że użytkownik przesuwa językiem po włożonym do buzi touchpadzie, podobnie jak palcem po ekranie dotykowym.

Bezpieczny i przydatny kontroler

MouthPad jest wykonany z materiałów dentystycznych, które są w pełni bezpieczne i wygodne w użytkowaniu. Dzięki temu użytkownicy mogą czuć się pewnie i nie martwić się o negatywny wpływ urządzenia na ich jamę ustną. Tym bardziej, że każdy z doustnych touchpadów jest drukowany 3D na indywidualne zamówienie, na podstawie wycisków zębów użytkownika. Dzięki temu urządzenia te idealnie dopasowują się do kształtu podniebienia, zapewniając maksymalny komfort użytkowania. 

Na tym oczywiście nie kończą się zalety MouthPad. Bateria doustnego gadżetu Augmental, produkowana przez firmę Varta, jest znana z zastosowania w medycynie i zapewnia około pięciu godzin pracy, a jej ładowanie trwa zaledwie dwie godziny. To sprawia, że MouthPad jest praktycznym rozwiązaniem dla osób, które są w ciągłym ruchu.

MouthPad wyznacza drogę do kontroli sprzętu 

Warto także spojrzeć na MouthPad nieco szerzej i podejść do tego rozwiązania, jak do urządzenia, które otwiera nowe możliwości dla osób z niepełnosprawnościami fizycznymi. Te, niestety, często uniemożliwiają korzystanie z tradycyjnych akcesoriów sterujących poleceniami. MounthPad daje im z kolei nowy sposób na interakcję z technologią (np. bez używania do tego rąk), co ostatecznie może znacząco wpłynąć na ich jakość życia. 

Pojawienie się i możliwości oryginalnego MouthPad to także wielki krok w kierunku przyszłości, gdzie interfejsy użytkownika będą coraz bardziej zintegrowane z naszym ciałem i naturalnymi ruchami. To pokazuje, jak daleko może sięgnąć innowacja w dziedzinie technologii noszonych i interakcji człowiek-komputer.

Jak kupić MouthPad?

Doustne akcesorium jest obecnie dostępne wyłącznie w ramach programu wczesnego dostępu dla osób, które wyraziły chęć jego zakupu na stronie producenta. Natomiast wprowadzenie MouthPad do szerszego obrotu ma odbyć się jeszcze w tym roku. 

Cena urządzenia nie została jeszcze ujawniona, jednak zainteresowani pierwszeństwem zakupu mogą cały czas zapisywać się na listę oczekujących na stronie Augmental.

Źródła tekstu i grafiki tytułowej:
  • https://www.augmental.tech
  • https://www.engadget.com/the-mouthpad-turns-your-tongue-into-a-mouse-for-your-phone-184541021.html,
  • https://3dprinting.com/news/mouthpad-unveils-tongue-operated-touchpad-at-ces-2024/,
  • https://mobilesyrup.com/2024/01/11/mouthpad-ces-2024-touchpad-tongue/,
  •  https://www.pcmag.com/news/use-your-tongue-to-control-a-cursor-see-the-mouthpad-in-action