Stardew Valley sprzedało się w 20 milionach kopii

Przy czym należałoby uzupełnić, że to w ponad 20 milionach, czego dużą częścią są, i tutaj niespodzianka, egzemplarze na platformę PC. Jeden człowiek zrobił grę i może. Dla wielu pecetowych graczy Stardew Valley stało się pierwszą taką grą symulacyjną, jaką pozostali mogli poznać chociażby w obozie Nintendo za sprawą słynnego Harvest Moona.

Kapitalna sprzedaż Stardew Valley. Ponad 20 milionów sprzedanych kopii

A z podanej liczby aż 13 milionów kopii zakupiono na PC. Przyznać trzeba tylko, że Stardew Valley nie ma kosmicznych wymagań sprzętowych i gra na komputerach pojawiła się wcześniej. Tak czy siak, mówimy tutaj o imponującym wyniku, bo przypomnijmy, to jest gra indie, którą stworzyła jedna osoba – Eric Barone. Dopiero przy trybie wieloosobowym Eric mógł liczyć na pomoc jednego z pracowników wydawcy, ale to po prawie 3 latach od oficjalnej premiery.

życie na farmie w stardew valley

Obecnie Stardew Valley posiada wszystko, czego można by oczekiwać po grze tego gatunku. Dostajemy farmę i do dbania o nią możemy zaprosić realnych przyjaciół. Poznajemy lokalsów, a z jednym z nich możemy spędzić resztę życia i założyć rodzinę. Albo łowimy sobie rybki, albo chodzimy po jaskiniach i walczymy z potworami. Mógłbym wymieniać bez końca.


To w zupełności wystarczyło, aby gra okazała się sukcesem. Bo, niestety, o grę podobną Harvest Moon, czy teraźniejszemu Story of Seasons, było trudno. I poniekąd jest nadal. Dlatego po 800 godzinach w Stardew Valley samemu nadal chętniej sięgam po SoS i serię Rune Factory na platformach Nintendo.

Chociaż… Na Steamie jest remake Friends of Mineral Town, gdyby ktoś chciał odświeżyć tytuł z dzieciństwa.

Jak wygląda przyszłość Stardew Valley? Jakie są plany twórcy?

Ostatnia aktualizacja do Stardew Valley miała miejsce w grudniu minionego roku. Eric uświadamia, że na ten moment nie ma planów na dalsze aktualizacje, jednak zupełnie ich nie wyklucza. Z drugiej strony, gdyby w ogóle miały miejsce, byłyby to przede wszystkim poprawki. Jako że przygodę na farmie uznaje za zakończoną.

To, na czym skupia swoje działania twórca Stardew Valley to jego nowa, ponownie w zupełności własna gra o tytule Haunted Chocolatier. Do złudzenia przypomina życie na farmie, jednak dziać będzie się w zamku, a gracz wcieli się w producenta czekolady. Nowy tytuł będzie również wydany samodzielnie przez Erica. Ewentualne zaangażowanie osób trzecich ograniczy się do portów konsolowych i różnych wersji językowych.

Graliście w Stardew? A czekacie na nową grę? Dajcie znać w komentarzach. Od siebie dodam, że trudno obok symulacji ConcernedApe’a (pseudonim twórcy) przejść obojętnie.

źródło: GamesRadar+, stardewvalley.net, hauntedchocolatier.net