Nikt się nie spodziewał, każdy potrzebował. Stardew Valley doczeka się nowej zawartości

Twórca Stardew Valley, Eric Barone, potwierdził na Twitterze, że wersja 1.6 jest już w drodze. Aktualizacja stanowi kontynuację planu, o którym Barone wspominał już w czerwcu 2022 roku. Niestety, nie znamy dokładnej daty premiery nowej zawartości.

Stardew Valley 1.6 umożliwi łatwiejsze modowanie

Barone podkreślił, że nowa wersja najbardziej wpłynie na moderów. Poprawki, które zostaną wprowadzone, umożliwią im łatwiejsze i bardziej zaawansowane modyfikacje gry. Niemniej w Stardew Valley pojawią się także zupełnie nowe treści, choć będzie ich mniej niż w przypadku aktualizacji 1.5. Wśród nowości znajdzie się dodatkowa zawartość dialogowa.

Poprzednia, olbrzymia aktualizacja gry, oznaczona numerem 1.5, została wydana w 2020 roku dla graczy na PC. W tym roku trafiła ona również na urządzenia mobilne, co było częściowo wynikiem całkowicie nowego zapisu kodu aplikacji na telefony komórkowe, jak zdradził Barone na Twitterze w styczniu.

Fani zgodnie twierdzą, że rozbudowa gry w wersji 1.5 była warta kilku lat oczekiwania, znacząco rozbudowując dotychczasową zawartość. Czy z aktualizacją 1.6 będzie podobnie? To się dopiero okaże. Na pewno nowości w Stardew Valley skłonią wielu graczy do powrotu do tej wyjątkowej gry.

łowienie ryb w stardew valley

Coś za coś

Pojawienie się aktualizacji 1.6 ma swoją cenę. A przynajmniej wymaga kompromisu. Barone zdradził, że tymczasowo zaniecha prac nad Haunted Chocolatier – nową, bardziej mroczną grą RPG, nad którą pracuje już od jakiegoś czasu, do czasu ukończenia prac nad patchem 1.6 do Stardew Valley.

Jako fan wirtualnego hodowania dyni, wykopywania kamieni szlachetnych i ulepszania narzędzi czuję się zbudowany tym newsem. Co prawda aktualizacja 1.6 nie będzie tak obszerna, jak poprzednia, mimo to pewnie sprawdzę ją osobiście i – naturalnie – przepadnę na długie godziny.