PlayStation 5 – „pimp my console” i „play it again, Sam”

Nie odpowiada Wam wygląd PlayStation 5, (prawie) całej na biało? Na rynku pojawiła się możliwość customizacji nowej konsoli Sony. Sama firma zgłosiła natomiast w tym roku patent, który ma umożliwiać ogrywanie tytułów z wcześniejszych PS. Choć może nie do końca tak, jakby fani sobie tego życzyli…

Paint it black, czyli nowe szaty PlayStation 5

Już wcześniej w tym miesiącu do sieci trafił projekt PlayStation 5 czarnej jak pewien rycerz z Garbowa. Taki wariant zaprezentował Giuseppe „Snoreyn” Spinnelli, pracujący dla portalu LetsGoDigital artysta 3D. Czarną PS5 i jej kontroler można obejrzeć na YT. Uważaj: jeśli Sony odkryje twój kanał, będziesz zatrudniony od poniedziałku – brzmi komentarz na szczycie sekcji.

Jak napisała Ilse Jurrien, nie wiadomo, czy Sony zdecyduje się na wypuszczenie czarnego wariantu „piątki”. Okazuje się jednak, że nawet jeśli nie podejmą takiego kroku, na rynku będzie alternatywa. Oferuje ją kanadyjski twórca akcesoriów mobile Dbrand, który tworzy skórki m.in. dla produktów Apple. Do wyboru będzie przeszło 30 wersji kolorystycznych, w których może występować PlayStation 5. Możemy customizować również DualSense, jak również wybrać, którą część konsoli chcemy przekolorować. Cena za skórkę to ok. 10 dolarów (ok. 40 zł).

playstation 5 customizacja
Źrodło: Dbrand

Kompatybilność wsteczna w chmurze

Drugi z playstationowych newsów dotyczy jednego z wątków, który bardzo interesuje graczy. Mianowicie – kompatybilności wstecznej. Wcześniej, bo w marcu, podczas prezentacji specyfikacji PS5 mówił o niej Mark Cerny. Wówczas w grę wchodziły tylko tytuły z PS4. Były też plotko-przecieki od insidera PSErebusa, a Kamil, w ramach zastanawiania się, ile PlayStation 5 będzie kosztować na premierę, rozważał również ten aspekt.

Teraz pojawiło się światełko w tuneli. Jak donosi twitterowe źródło@Renka_Schedule, w bieżącym roku Sony miało zgłosić patent, z którego wynika, że na osobnych ekranach emulowane są gry z PS1, PS2 i PS3. Proces odbywa się za pomocą chmury, którą miałoby być PlayStation Now. Z patentu wynika, że duża liczba gier z konsol starszych generacji może być rozgrywana na wirtualnej maszynie, imitującej system operacyjny danego gamingowego sprzętu.

sony ps5 patent kompatybilność wsteczna
Źródło: @Renka_Schedule via PSU

Portal PSU zwraca uwagę, że jeśli chodziłoby o PS Now, bardzo przysłużyłoby się tej usłudze, która jest istotną częścią planów Sony. Mniej zadowoleni są niektórzy komentujący fani, którym nie podoba się pomysł emulacji czy oparcia na PSN. Nie wiadomo także, czy sam patent w ogóle zostanie zrealizowany.

Jakie jest Wasze zdanie? W którą grę ze starszych PlayStation najchętniej byście zagrali?

Źrodło: LetsGoDigital, GiveMeSport, Dbrand, PSU