Jak skorzystać z PlayStation Plus Collection na PlayStation 4?

PlayStation Plus Collection to usługa, która miała być dostępna dla posiadaczy PlayStation 5 i abonentów PlayStation Plus. Okazuje się jednak, że z PS Plus Collection można także skorzystać na konsolach PS4. Jak to zrobić i co z tego będziecie mieć?

Czym jest PlayStation Plus Collection?

Wszyscy abonenci PlayStation Plus i posiadacze PlayStation 5 mają dostęp do usługi PlayStation Plus Collection. Dzięki niej zyskują dostęp do 20 darmowych gier w wersji cyfrowej, które były znaczące dla poprzedniej generacji, czyli konsoli PlayStation 4. Wśród kolekcji znalazły się takie tytuły jak: Detroit: Become Human, God of War, Uncharted 4 czy Call of Duty: Black Ops III. Zobacz pełną listę gier PlayStation Plus Collection.

Sony w ten sposób daje części nowych użytkowników PS5 sporą bazę gier już na start. Mimo że są to tytuły z poprzedniej generacji, to zostały one odświeżone, więc oferują lepszą wydajność i lepsze wrażenia wizualne.

PS Plus Collection na PS4 – jak skorzystać?

20 darmowych gier w ramach PS Plus Collection to także smakowity kąsek dla posiadaczy PlayStation 4. Są to bowiem gry z tzw. śmietanki towarzyskiej. Któż nie chciałby mieć do niej darmowego dostępu? Do szczęścia potrzebna jest tylko zaufana osoba z dostępem do konsoli PlayStation 5 lub po prostu obie konsole pod ręką.

  1. Na PlayStation 5 zaloguj się na konto, którego używasz na PlayStation 4.
  2. W menu konsoli PlayStation 5 przejdź do zakładki PS Plus Collection.
  3. Aktywuj w niej wszystkie gry.
  4. Oferta promocyjna pojawi się na PlayStation 4.

Pamiętajcie, aby dane do swojego konta podawać tylko zaufanej osobie i że robicie to na własną odpowiedzialność.

Czy to jest legalne i bezpieczne?

Raczej nie jest to nielegalne. Sony prawdopodobnie było świadome takiej furtki i pozostawiło ją otwartą dla graczy. Poza tym, żeby móc skorzystać z oferty PlayStation Plus Collection trzeba opłacać abonament PS Plus, więc w pewnym sensie ktoś za to płaci. Nie wiadomo jednak, czy do pomyślnego wykonania sztuczki posiadacz PlayStation 4 również musi opłacać abonament PS Plus. Z pewnością w najbliższych dniach zostanie to zweryfikowane.

W kwestii bezpieczeństwa – to zależy czy chcecie zyskać dostęp do PS Plus Collection na swoich obu konsolach, czy dzięki znajomemu, który ma PS5. W tym drugim przypadku niebezpieczeństwo wzrasta, aczkolwiek każdy musi samodzielnie ocenić wiarygodność osoby, której powierza swoje konto.

Zobacz konsole PlayStation w x-kom