PlayStation 5 a PlayStation 4. Jak przenieść dane? Co z kamerą do VR?

Dzień, kiedy PlayStation 5 oficjalnie pojawi się na rynku, zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem niektóre zachodnie media zaczęły otrzymywać egzemplarze konsoli do recenzji. A wraz z nimi do sieci trafiły informacje, jak przenieść dane z PS4. Wyklarowała się także kwestia dostępności adaptera do korzystania z kamery i wirtualnej rzeczywistości.

Jak przenieść dane z PS4 na PS5?

Informacje na ten temat znaleźć można na samym pudełku nowej konsoli Sony. Odkryciem podzielił się na Twitterze Samit Sarkar z Polygonu.

Sposobów na dokonanie przenosin jest kilka:

  • podłączamy PlayStation 5 i PlayStation 4 do tej samej sieci;
  • podpinamy dysk zewnętrzny z PS4 do PS5;
  • na PlayStation 5 logujemy się do PlayStation Network tymi samymi danymi konta, które były używane na PlayStation 4.

Korzystając z tych metod można przenieść historię rozgrywek, trofea, dane profilu oraz znajomości. Koniecznym jest posiadanie zaktualizowanego systemu. Jak dodaje Mark Kriska z PSU, nie da się przenieść niektórych save’ów – chodzi tu o przypadki, gdy dany tytuł ma swój różniący się nieco odpowiednik na P5. Z innych naszych tekstów dowiecie się, jak na PS5 uruchomić gry z PS4 oraz które gry będą dostępne tylko na PlayStation 4.

Czy z PlayStation 5 dostaniemy adapter PSVR z PlayStation 4?

Jak podaje David Jagneaux z portalu UploadVR, w akcesorium trzeba będzie się zaopatrzyć osobno. Wynika to z faktu, że kamera HD dla PS5 nie będzie obsługiwała starszych gier na PSVR. Jagneaux sugeruje, że taki ruch ma uchronić przed niepotrzebnym wysyłaniem adapterów wszystkim użytkownikom, niezależnie od tego, czy korzystają z PSVR, czy nie.

Jeśli chodzi o PSVR 2, Sony póki co nie ma nic do powiedzenia – poza tym, że wierzy w potencjał, jaki owa technologia posiada. Co nieco można wysnuć ze zgłaszanych patentów, na przykład, że nowy headset VR dla PlayStation będzie wykorzystywał śledzenie twarzy albo złagodzi objawy choroby symulatorowej. Zdaniem jednego z deweloperów – kierującego nDreams Patricka O’Luanaigha – nie należy spodziewać się PSVR 2 wcześniej niż przynajmniej rok po premierze PlayStation 5.

psvr headset
Źrodło: PlayStation via PSU

Sprawdźcie też, jakie aplikacje rozrywkowe będą dostępne na PS5 od pierwszego dnia.

Źrodła: PSU, UploadVR, Twitter