Jakie aplikacje będą dostępne na PlayStation 5 od pierwszego dnia?

PS to nie tylko gry, ale i różnego rodzaju aplikacje i subskrypcje. Wie to Sony, i dlatego poinformowało na swoim blogu o tym, które ze związanych rozrywką apek będą dostępne już od pierwszego dnia PlayStation 5 na rynku. A to tylko początek – co pojawi się w przyszłości?

Aplikacje rozrywkowe na PlayStation 5

Według informacji podanych przez Phila Rosenberga, w dniu startu PS5 będą już dostępne:

  • Apple TV (ma być również dostępne dla PS4);
  • Disney Plus;
  • Netflix;
  • Spotify;
  • Twitch;
  • YouTube.

Dodatkowo, jak ustalił portal The Polygon, w dniu startu mają być również dostępne Crunchyroll, Hulu oraz Funimation. W przyszłości dołączą natomiast takie apki, jak Amazon Prime Video, MyCanal czy Peacock.

W poście na blogu jest oczywiście zastrzeżenie, że do korzystania z aplikacji wymagane jest konto w PlayStation Network oraz – w przypadku niektórych usług – wykupienie abonamentu u usługodawcy. Działanie aplikacji będzie również zależało od dostępności w danym kraju – więc jeśli ktoś liczył, że w ten sposób uda się szybciej zyskać dostęp do Disney Plus czy Hulu, to niestety, ale nie.

Jak korzystać z aplikacji?

Aplikacje i podobne usługi będą dostępne ze specjalnej przestrzeni dla multimediów, gdzie nie będzie potrzeby pobierania niczego z PlayStation Store. Użytkownicy PlayStation 5 mają się łatwo przełączać pomiędzy graniem a innymi aktywnościami, a nowe centrum sterowania pozwoli na łatwiejsze ustawienie muzyki, zmianę ścieżek czy pauzowanie. Obsługę aplikacji ułatwia także pilot Media Remote, z dedykowanymi przyciskami dla Netfliksa, Disney Plus, YT oraz Spotify.

playstation 5 aplikacje rozrywkowe
Źrodło: PlayStation

Sprawdźcie też informacje na temat UX i czatu głosowego na PS5 oraz tego, jak na nowej konsoli uruchomić gry z PS4.

Źrodła: PlayStation.Blog, Polygon