Jak uruchomić gry z PS4 na PS5?

Wsteczna kompatybilność konsoli PlayStation 5 sprawia, że zagramy w większość gier z poprzedniej generacji. Sposobów na przeniesienie gier z PS4 na PS5 jest kilka – można przenieść każdą z nich pojedynczo lub od razu całą bibliotekę. Jak tego dokonać?

Gry z PS4 na PS5 – jak to działa?

Sony zadbało o posiadaczy PlayStation 4 i umożliwiło odpalanie gier z tej konsoli na PlayStation 5. W zależności od konkretnego tytułu aktualizacja do next-genowej wersji gry będzie darmowa lub za niewielką dopłatą. Część gier otrzyma także Game Boost, czyli większą płynność lub dodatkowe klatki na sekundę, co przełoży się na lepsze doznania podczas rozgrywki.

Dzięki wstecznej kompatybilności zyskujemy dostęp do ponad 4 tysięcy tytułów wydanych na PlayStation 4. Jedynie kilka z nich nie będzie dostępnych na PlayStation 5. Oto lista gier, które będą dostępne tylko na PS4.

Jak przenieść grę z PS4 na PS5?

Żeby przenieść grę w wersji fizycznej, koniecznie musisz mieć PlayStation 5 w wersji z napędem na płyty. PlayStation 5 Digital nie obsługuje płyt z grami na PS4 i można na niej grać tylko w wersje cyfrowe gier.

 1. Włóż do konsoli PlayStation 5 dysk z grą na PS4.
 2. Przejdź do centrum gier na PS4.
 3. Wybierz aktualizację gry dla PS5.
 4. Pobierz grę.
 5. Po pobraniu możesz grać w cyfrową wersję gry z PS4 na PS5.
 6. Do działania za każdym razem konieczna jest płyta w napędzie.
 1. Zaloguj się na swoje konto na PlayStation 5.
 2. Znajdź grę w bibliotece gier lub w PlayStation Store.
 3. Wybierz aktualizację gry dla PS5.
 4. Pobierz grę.
 5. Po pobraniu możesz grać w cyfrową wersję gry z PS4 na PS5.

PlayStation 5 w x-kom


Jak przetransferować bibliotekę gier z PS4 na PS5?

Transfer biblioteki gier z PS4 na PS5 może odbywać się na dwa sposoby:

 1. Za pośrednictwem transferu danych przez sieć domową Wi-Fi lub złącza LAN. Włączone konsole odnajdą się i będą mogły wymienić między sobą cyfrową kolekcję gier.
 2. Za pośrednictwem dysku zewnętrznego, na którym znajdują się cyfrowe kopie gier z PS4. Wystarczy podłączyć dysk do PlayStation 5, by zyskać dostęp do swojej kolekcji.

Ten drugi sposób będzie najatrakcyjniejszy dla wielu użytkowników, ponieważ daje błyskawiczny dostęp do gier z PS4. Nie trzeba ich ściągać i nie zajmują one miejsca na dysku SSD konsoli, który może być przeznaczony dla najnowszych lub najbardziej wymagających produkcji.