Otwarta beta Diablo IV startuje w marcu. Jak przetestować nową grę Blizzarda?

Wielkimi krokami nadciąga długo oczekiwany powrót do Sanktuarium. Dlatego starym zwyczajem Blizzard szykuje otwartą betę Diablo IV. Miliony graczy z całego świata będą mogli sprawdzić najnowszą część legendarnej serii (i wytrzymałość serwerów Battle.net) na kilka miesięcy przed oficjalną datą premiery. Kiedy i jak można załapać się na wczesny dostęp do Diablo IV?

Otwarta beta Diablo IV – kiedy rozpoczną się publiczne testy gry?

Wszystkie osoby, które zakupiły Diablo IV w przedsprzedaży, skorzystają ze wcześniejszego dostępu szybciej, bo już w weekend 17-20 marca 2023 roku. Pozostali gracze zagrają w najnowsze Diablo tydzień później – w weekend 24-27 marca 2023 roku. Obydwa weekendy nie będą jednak różnić się zawartością. Pierwszy weekend rozpocznie się w piątek o godzinie 18 i zakończy w poniedziałek o 20:00. Drugi weekend potrwa dłużej – do godziny 21.

Na graczy czeka prolog oraz cały akt 1. Pierwszy obszar (Fractured Peaks) będzie można swobodnie eksplorować i bez oporu eliminować zasiedlające go demony. Oczywiście wczesny dostęp do Diablo IV ma swoje ograniczenia – awansujemy postać maksymalnie do poziomu 25, aczkolwiek nawet po jego osiągnięciu wciąż będziemy mogli grać, walczyć i gromadzić łupy.

Beta Diablo 4 zostanie udostępniona dla wszystkich platform, na które trafi tytuł. Są to: PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X/S i PC. Trzeba liczyć się z tym, że gra może działać niestabilnie, mieć błędy i problemy z wydajnością. Dlatego twórcy liczą na jak największy feedback ze strony graczy, gdyż pozwoli on wyeliminować problemy przed premierą, którą zaplanowano na 6 czerwca. Więcej szczegółów poznamy podczas specjalnego streamu developerskiego Blizzarda, który zaplanowany jest na 28 lutego.

Wymagania sprzętowe bety Diablo IV

Blizzard podzielił się także wymaganiami sprzętowymi Diablo IV we wczesnym dostępie. Są one… zaskakująco niskie, choć należy brać poprawkę na to, że do premiery mogą jeszcze nieznacznie ulec zmianie. Producent ponadto zaznacza, że gra powinna uruchomić się na konfiguracjach poniżej minimalnych wymagań, w tym na dysku HDD i zintegrowanej karcie graficznej. Wrażenia wizualne mogą być jednak, cóż, z piekła rodem. 

Minimalne wymagania na PC (720p skalowane do 1080p, ustawienia niskie, 30 FPS)

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: Intel Core i5-2500K lub AMD FX-8100
 • Pamięć: 8 GB RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 660 lub AMD Radeon R9 280
 • DirectX: 12
 • Dysk twardy: 45 GB wolnego miejsca na dysku SSD

Zalecana konfiguracja

 • System operacyjny: Windows 10 64-bitowy
 • Procesor: Intel Core i5-4670K lub AMD R3-1300X
 • Pamięć: 16 GB pamięci RAM
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 970 lub AMD Radeon RX 470
 • DirectX: 12
 • Dysk twardy: 45 GB wolnego miejsca na dysku SSD

Jak zapisać się do wczesnego dostępu Diablo 4?

Jeżeli zakupiłeś grę w cyfrowej przedsprzedaży, nie musisz nic robić – dostęp do bety pojawi się na Twojej konsoli lub komputerze automatycznie. Jeżeli natomiast masz specjalny kod dostępu, wykonaj następujące kroki:

 • Wejdź na diablo.com/beta i zaloguj się na Battle.net lub utwórz konto.
 • Wprowadź swój kod i wybierz platformę do gier oraz region (jeśli dotyczy).
 • Upewnij się, że prawidłowo wprowadziłeś dane i potwierdź wypełnienie formularza.

Konto graczy na PC zostanie natychmiast oznaczone jako gotowe na otwartą betę do Diablo 4. Konsolowcy zaś otrzymają na adres e-mail powiązany z kontem Battle.net specjalny kod do pobrania gry. Zostanie on przesłany bliżej daty rozpoczęcia wczesnego dostępu. Kolejne informacje dotyczące otwartej bety Diablo IV otrzymamy już niedługo.

Zobacz także:

Zamów Diablo IV w przedsprzedaży w x-komie

Źródła: Blizzard, Engadget