Diablo Immortal – poradnik do gry i porady na start

W sieci, odkąd Diablo Immortal trafiło najpierw na urządzenia mobilne, pojawia się coraz więcej porad do gry. Część z nich dotyczy zawartości, a część z nich odpowiednich ustawień. Przyjrzyjmy się zatem im wszystkim. Oto poradnik do Diablo Immortal, który przyda się na rozpoczęcie przygody w Sanktuarium. O czym musisz wiedzieć?

Czy w Diablo Immortal da się grać samemu?

Oczywiście. I to mimo tego, że Diablo Immortal nazywa się grą MMO. Tak czy owak, Diablo Immortal ma dość zawartości do samodzielnej zabawy. Nie ma jednak możliwości zupełnej gry offline. W każdym momencie gry możesz zaprosić do zabawy przyjaciół lub dołączyć do klanu i spotkać innych graczy.

walka z bossem w diablo immortal

Jaki polski serwer Diablo Immortal wybrać?

Bez znaczenia, czy wybierzesz Cathan lub Itherael – oba te serwery Diablo Immortal są polskie, więc spotkasz i polskich graczy. Pomiędzy nimi nie ma żadnej różnicy, ale musisz pamiętać o jednym. A mianowicie, że postaci nie można przenosić pomiędzy serwerami. W takim razie wybierz serwer, na którym będziesz po prostu grać ze znajomymi.

Jaką klasę w Diablo Immortal wybrać?

Osobiście wychodzę z założenia, że taką, która podoba Ci się najbardziej. Z początku nie bądź do gry nastawiony rywalizacyjnie. Sprawdź, czym gra Ci się najlepiej albo odpowiedz sobie, co generalnie lubisz w grach robić. Lubisz summonować? Prostym wyborem staje się Nekromanta. Rzucać czarami? Weź Czarownika. Strzelać z kuszy czy łuku? Pomyśl o Łowcy Demonów. Albo bić z axa? Zainteresuj się Barbarzyńcą. Dla mnie wybór jest właśnie taki prosty. Później niewykluczone, że i tak będziesz mieć więcej postaci.

set czarodziejki w diablo immortal

Jak zmienić wygląd i klasę postaci w Diablo Immortal?

Na ten moment opcja nie jest dostępna, ale ma pojawić się w przyszłości. Diablo Immortal rzeczywiście pozwoli na zmianę klasy postaci w trakcie gry. Takiej zmiany będzie można dokonać raz na jakiś czas. Wówczas zmienisz nie tylko klasę, ale i wygląd swojego bohatera. Co więcej, po zmianie otrzymasz zestaw przedmiotów odpowiednich do zdobytego poziomu. Lepsze przedmioty znajdziesz jednak kontynuując grę nową klasą.

Jak zdobyć wieczne kule i platynę za darmo?

Podstawową walutą w Diablo Immortal jest złoto – to wypada z ciał wrogów i skrzyń. Obok tej waluty są jeszcze ważne dwie inne: platyna i wieczne kule.

Platynę zdobywa się przez wykonywanie codziennych zadań. Można też zakupić ją w sklepie. Służy do wytwarzania przedmiotów lub do zakupów na Bazarze, gdzie kupuje się materiały.

Wieczne kule za darmo nie istnieją. To waluta, którą można zakupić tylko za prawdziwe pieniądze. Wykorzystać ją można do zakupu karnetu bojowego i chociażby przedmiotów kosmetycznych.

zlecenia w diablo immortal

Nagrody w Diablo Immortal – jak odebrać?

Do nagród w Diablo Immortal zaliczają się: codzienne nagrody (z jednym warunkiem) oraz bonus za pre-rejestrację.

Codzienne nagrody to rozwiązanie dobrze znane z wielu gier MMO, gdzie aby je odebrać, wystarczy się zalogować każdego dnia. W Diablo Immortal jest nieco inaczej – warunkiem do odebrania codziennej nagrody jest zabicie przynajmniej 1 potwora. Nie jest to warunek trudny do spełnienia.

Inną nagrodą jest zestaw ozdobny Dziedzictwo Horadrimów do odebrania do 1 lipca 2022 roku. Jest to nagroda za wstępne zarejestrowanie się w Diablo Immortal 30 milionów graczy.

Uważaj przy zakupie przedmiotów kosmetycznych!

Wygląda na to, że przedmioty kosmetyczne w Diablo Immortal są odblokowywane tylko na jednej postaci. Jeśli zdecydujesz się zmienić postać lub serwer, nie będziesz już ich posiadać. Miejmy nadzieję, że twórcy pozwolą graczom na zachowanie zakupionych przedmiotów kosmetycznych bez względu na wszystko.

ekwipunek nekromanty w grze diablo immortal

Jak działa cross-progression w Diablo Immortal? Przenoszenie postępów pomiędzy telefonem a PC

Cross-progression to inaczej możliwość przenoszenia swoich postępów pomiędzy różnymi platformami – w tym przypadku smartfonem a komputerem z systemem Windows. Jak konkretnie to działa? Wystarczy być zalogowanym na swoje konto Battle.net na obu platformach. Wówczas postępy przenoszą się same, a do tego zalicza się wszystko, czyli: postęp w fabule, ekwipunek i każdy inny element. Oznacza to, że możesz rozpocząć grę na PC, aby później kontynuować ją np. w komunikacji miejskiej w drodze do pracy.

O czym jeszcze warto pamiętać? Zestaw mini porad do Diablo Immortal

Automatyczne podnoszenie przedmiotów

Opcję tę włączysz oczywiście w ustawieniach Diablo Immortal. Możesz również ustawić ją tak, żeby postać podnosiła za Ciebie przedmioty tylko o pożądanej jakości. Pamiętaj włączać ją za każdym razem, kiedy tworzysz nową postać.

60 klatek na sekundę w wersji mobilnej

Taka opcja jest oczywiście dostępna pod ustawieniami graficznymi Diablo Immortal. Nie wszystkie urządzenia ją obsługują, ale jeśli posiadane przez Ciebie tak, to szkoda tej opcji nie wykorzystać. Choć czas gry na baterii może się skrócić, to jest płynność i komfort rozgrywki są ważniejsze.

Jak ukryć czat w grze?

Można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszy: przełączyć się na taki kanał, na którym nikt nie pisze. Drugi: odznaczyć po prostu wszystkie kanały w ustawieniach czatu.

Jak włączyć auto run?

Wystarczy kliknąć zadanie wyświetlane pod awatarem postaci lub ustawić punkt na mapie po przejściu szkolenia. Wtedy postać sama uda się do celu.

źródło: blizzard.gamepress.com, maxroll.gg