Diablo 4 wymagania i data premiery. Wszystko co wiemy o grze

Pierwsza zapowiedź Diablo 4 została ogłoszona w 2019 roku. Gra jest już w zaawansowanej fazie rozwoju. Co prawda data premiery nie jest jeszcze znana, jednak wysoce prawdopodobne jest, że tytuł ten pojawi się w 2022 roku. Taki okres czasu pozwala przygotować odpowiednio wydajny komputer, jakie są więc przewidywane wymagania systemowe?

Diablo 4 – wymagania

Diablo 4 to RPG-owa gra akcji, która już lata temu przeszła do miana kultowej. Gracze muszą wykorzystywać umiejętności postaci, ekwipunek i dobierać odpowiednią strategię do walki z napotykanymi przeciwnikami. Diablo 3 miało swoją premierę 9 lat temu i nie zdołało pobić fenomenu pierwszej i drugiej odsłony demonicznej serii. Według metacritic gra otrzymała 4.1 punktów. Fani liczą, że złą passę odwróci zapowiedziana w 2019 roku czwarta odsłona serii.

Diablo 4 gameplay

Co prawda dokładne wymagania techniczne nie są jeszcze znane. Jednak doświadczeni programiści na podstawie gameplayów oszacowali wymagania systemowe, jakie może mieć Diablo 4.

Minimalne wymagania dla Diablo 4

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i3-9100 3,6 GHz / AMD Ryzen 3 2300X 3,5 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB / AMD Radeon R9 390X 4 GB
 • Pamięć RAM: 8 GB
 • Miejsce na dysku: 55 GB

Rekomendowane wymagania dla Diablo 4

 • System operacyjny: Windows 10
 • Procesor: Intel Core i5-9500 3,0 GHz / AMD Ryzen 5 2500X 3,6 GHz
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1070 8 GB / AMD Radeon RX Vega 56 8 GB
 • Pamięć RAM: 16 GB
 • Miejsce na dysku: 55 GB

Są to jedynie przewidywane wymagania sprzętowe, które mogą się różnić od tych zaprezentowanych w finalnej wersji gry.

Przeczytaj też: Diablo II: Resurrected – wszystko, co na ten moment w wiemy o remasterze kultowego RPG-a

Potwierdzone informacje o Diablo 4

Podczas BlizzConu 2019, reżyser Diablo 4, Luis Barriga potwierdził 3 klasy postaci, jakimi będą:

 • Barbarzyńca – swoisty tank nieunikający walki na pierwszej linii frontu. Dysponuje potężnym arsenałem broni białej i może nosić aż 4 rodzaje oręża jednocześnie. Wyposażony ekwipunek może bardzo szybko zmieniać i dostosowywać styl walki pod poszczególnych przeciwników.
 • Czarodziejka – magiczne umiejętności to jej żywioł. Podczas walki będzie mogła razić wrogów piorunami lub miotać w ich stronę ogniste meteoryty. Jest to przede wszystkim postać dystansowa, która swoją potęgę czerpie z żywiołów.
 • Druid – jest to intrygująca postać, która wbrew pozorom nie unika walki na bliski dystans. Podczas starcia może on przerodzić się w wilkołaka lub niedźwiedzia, a zaraz potem przyzwać magiczną burzę, która sparaliżuje oponentów.

Barriga wspomniał także, że świat gry wzbogaci kilka nowych afiksów (wyjątkowych mocy) dla przedmiotów magicznych (niebieskich), rzadkich (żółtych) oraz legendarnych (pomarańczowych).

Do gry mają trafić także 3 nowe statystyki:

 • Moc Przodków (zwiększa szanse na aktywację danego efektu podczas trafienia)
 • Moc Aniołów (wydłuża czas trwania wszystkich pozytywnych efektów)
 • Moc Demonów (wydłuża czas trwania wszystkich negatywnych efektów)
Diablo 4 wymagania

Diablo 4 – data premiery

Jak już wspomniałem w artykule o komunikacie prasowym Activision Blizzard, Diablo 4 nie ukaże się w 2021 roku. Jest to co prawda smutna wiadomość, jednak fani mogą spodziewać się bardziej dopracowanego produktu. Twórcy prawdopodobnie wolą się uchronić przed kolejną nieudaną premierą, jak to miało miejsce podczas wprowadzenia na rynek Diablo Immortal.

Podczas BlizzConline 2021 (internetowej wersji BlizzCona) pojawiły się serie pytań i odpowiedzi dotyczące m.in. Diablo 4. Co prawda nie uzyskaliśmy odpowiedzi, z konkretną datą premiery, jednakże deweloperzy przedstawili demonstracyjny fragment z rozgrywki, który wskazuje na to, że gra jest w zaawansowanym stadium rozwoju. 

Podpierając się jednak informacjami z komunikatów prasowych Blizzarda, premiera gry odbędzie się najwcześniej w 2022 roku. Nie jest jednak powiedziane, że w tym roku nie będziemy mogli zapisać się do early accessu (czyli wczesnego dostępu), tak jak ma to miejsce w przypadku Diablo 2: Resurrected.

Najnowszy gameplay z Diablo 4

Tak prezentuje się wspomniany gameplay Diablo 4 zaprezentowany podczas BlizzConline 2021.

Czy w Diablo 4 będzie cross-play?

Według zapewnień twórców, popularne dungeony lub jak kto woli, podziemia generowane proceduralnie powrócą także w Diablo 4. Będą dostępne zarówno dla jednego, jak i wielu graczy w trybie współpracy, a w wyznaczonych strefach będzie można także zmierzyć się pomiędzy sobą w walkach PvP.

Niestety nie wiadomo jeszcze, czy gra będzie multiplatformowa i gracze z różnych platform będą mogli rywalizować bądź współpracować pomiędzy sobą.

Blizzard i projekty związane z Diablo

Blizzard pracuje jednocześnie nad kilkoma projektami w uniwersum Diablo. Nie jest to jedynie Diablo 4. Studio chce dopracować także Diablo Immortal, czyli grę na systemy mobilne, która jest tworzona we współpracy z chińskim deweloperem, która nie została zbyt ciepło przyjęta przez fanów serii.

Kolejnym projektem wartym uwagi jest Diablo II: Resurrected, czyli zremasterowana kultowa druga część cyklu. Twórcy potwierdzili, że gra zatrzyma w sobie wszystko, co najlepsze, a fanom będzie towarzyszył kultowy soundtrack w dużo lepszej jakości. Do alfa testów możecie zarejestrować się przy pomocy tej strony.

Diablo 2 resurrected

Jak widzicie, projektów jest dużo, a nad nimi czuwa tylko jedno studio. Dodatkowym utrudnieniem dla deweloperów jest praca zdalna, przez którą koordynacja wielu etapów jest utrudniona. Jako gracze musimy więc cierpliwie czekać i liczyć na to, że otrzymamy pełnowartościowe produkty, w których z przyjemnością spędzimy długie godziny.