RTX 3060 i RTX 3070 Ti Diablo 2: Resurrected – karty rodem z piekielnych czeluści dla fanów gry Blizzarda

Premiera Diablo 2: Resurrected to było wielkie wydarzenie dla fanów „diabełka” czy ogólnie gatunku hack’n’slash. Z tej okazji firma Emtek przygotowała specjalne wersje kart graficznych GeForce RTX 3060 i GeForce RTX 3070 Ti z motywem z gry Blizzarda. Czym się wyróżniają? Czy cechują się iście diabelnym wyglądem godnym Diablo 2: Resurrected?

GeForce RTX 3060 i RTX 3070 Ti z motywem z gry Diablo 2: Resurrected

Raz po raz producenci kart graficznych raczą nas specjalnymi wydaniami swoich układów. W przeszłości pojawiały się na przykład unikatowy GeForce RTX 3080 Cyberpunk 2077 Edition czy modele z motywem ze Star Wars. Czasem nawet uzdolnieni fani biorą sprawy w swoje ręce i ulepszają GPU (np. RTX 3080 Overwatch Edition).

emtek geforce rtx 3060 diablo 2 resurrected edition
Źródło: VideoCardz.com

Diablo 2: Resurrected to jedna z największych premier 2021 roku, mimo że mamy do czynienia „tylko” z odświeżoną wersją hitu sprzed 21 lat, więc firmą chcą to wykorzystać, jak tylko mogą. Właśnie z tego powodu Emtek, południowokoreański producent kart graficznych, zaprezentował karty graficzne GeForce RTX 3060 (Storm X Dual OC z taktowaniem boost 1837 MHz) i GeForce RTX 3070 Ti (nowa seria Storm Dark), inspirowane świeżo wydanym hack’n’slashem Diablo 2: Resurrected.

Jak wyglądają karty RTX 3060 i RTX 3070 Ti Diablo 2: Resurrected Edition?

Obie karty, jeśli chodzi o wykorzystanie motywów z gry, nie różnią się między sobą. Są one utrzymane w kruczoczarnym kolorze, a na wentylatorach (2 lub 3 w zależności od modelu) widać logo Diablo 2: Resurrected na srebrnym tle.

emtek geforce rtx 3070 ti diablo 2 resurrected edition
Źródło: VideoCardz.com

Największą atrakcją jest płytka wzmacniająca zainstalowana na rewersie karty graficznej z głównym motywem znanym z okładki nowej wersji „diabełka” prezentującego Mrocznego Wędrowca (ang. Dark Wanderer). Miłym dodatkiem jest pomarańczowe podświetlenie, które ma nawiązywać do diabelskiego ognia widocznego chociażby w logo gry Diablo 2: Resurrected (choć można je naturalnie zmienić na jakikolwiek kolor).

backplate rtx 3060 diablo 2 resurrected edition
Źródło: VideoCardz.com

Ostateczne jednak wygląd GeForce’ów RTX 3060 i RTX 3070 Ti nie robi szczególnego wrażenia. Wręcz przeciwnie, prezentuje się on wyjątkowo skromnie – zabrakło fajerwerków. Największą uwagę – przynajmniej na grafikach – przykuwa… pudełko, co o niczym dobrym nie świadczy.

Kiedy premiera GeForce’ów RTX 3000 Diablo 2 Resurrected Edition?

Data sklepowej premiery kart GeForce RTX 3060 i RTX 3070 Ti Diablo 2: Resurrected Edition nie została ujawniona, ale można oczekiwać, że nastąpi ona wkrótce. Producent nie ujawnił również cen sugerowanych (przypominamy, że zaczyna się ona od 329 i 599 dolarów odpowiednio dla niższego i wyższego modelu). Powinny być one droższe niż standardowe wersje GPU.

rtx 3060 storm dual x z motywem z diablo 2 resurrected
Źródło: VideoCardz.com

Nie jest też jasne, czy karty Emtek trafią na europejski rynek. Można je zatem potraktować co najwyżej jako ciekawostkę dla największych fanatyków diabelskiej serii, ale myślę, że oni mogą poczuć się rozczarowani. Co więcej, w środku nie znajdziesz gry Diablo 2: Resurrected (co ciekawe, otrzyma DLSS!). Mogłaby być ona dołączana jedynie wtedy, gdyby znalazła się w programie NVIDIA, a żadne umowy nie zostały podpisane z koncernem Activision Blizzard.

Źródło: VideoCardz

Dowiedz się więcej o grze Diablo 2: Resurrected: