GTA 6: zapowiedź gry podczas Super Bowl 2021 mało prawdopodobna

W ostatnich tygodniach nasiliły się plotki o tym, że podczas nadchodzącego NFL Super Bowl 2021 Rockstar wreszcie oficjalnie zapowie GTA 6. Niestety wiele wskazuje na to, że to mało prawdopodobne, a same pogłoski o zapowiedzi Grand Theft Auto 6 napędzane są nie tyle przez konkretne przesłanki, co przez entuzjazm i pragnienia samych graczy.

Zapowiedź GTA 6 podczas Super Bowl 2021?

Już od dłuższego czasu fani Grand Theft Auto doszukują się na niebie i Ziemi znaków, które pomogłyby im wskazać jakiekolwiek wieści na temat nowej odsłony serii. W ostatnich tygodniach najwięcej mówi się o tym, że nadchodzące wielkimi krokami NFL Super Bowl 2021 stanie się tubą, przez którą Rockstar wykrzyczy datę premiery GTA 6.

Początków tych spekulacji trzeba szukać jeszcze w 2020 roku. Wtedy Super Bowl odbyło się w Miami na Florydzie, a marketing NFL do zareklamowania wydarzenia posłużyło się czcionkami i grafikami podobnymi do tych, które Rockstar wykorzystał w GTA: Vice City i grafikach na pudełkowej wersji gry. Część fanów odebrała to jako zaszyfrowaną informację o tym, że akcja Grand Theft Auto 6 osadzona będzie w Vice City, a w grze znajdą niektóre postaci z kultowej odsłony gry z 2002 roku.

Plotka ta została dodatkowo wzmocniona przez fakt, że na Super Bowl miał wystąpić popularny kanadyjski wokalista i autor tekstow The Weeknd. W animowanej wersji teledysku do utworu Blinding Lights można było zauważyć neon z napisem „GTA 6 trailer”. Jak się jednak okazało, napisy na neonach, włączając w to ten wspomniany, były niczym innym, jak komentarzami użytkowników do oryginalnego wideo.

Nie osłabiło to jednak siły plotki, która teraz na przybrała dodatkowo na sile w związku z tegorocznym Super Bowl, które odbędzie się w niedzielę 7 lutego w Tampa na Florydzie. Część fanów spodziewa się, że to właśnie wtedy zobaczymy pierwszy trailer GTA 6 lub przynajmniej jakąś wzmiankę o potencjalnej dacie premiery gry. To chyba jednak bardziej myślenie życzeniowe graczy niż realny scenariusz, jaki mógłby zaplanować Rockstar.

Zobacz też: Grand Theft Auto 6. Data premiery, przecieki, miejsce akcji i wszystko inne, co na ten moment wiemy o GTA 6

GTA 6 grafika koncepcyjna

Rockstar tworzy Grand Theft Auto 6, ale wciąż jest daleko od ukończenia gry

Tak przynajmniej donoszą źródła. Grand Theft Auto 6 ma być rozwijane już od jakiegoś czasu, choć wciąż nie otrzymaliśmy oficjalnego potwierdzenia tej informacji. Wielu insajderów twierdzi, że postępy nad grą mają się dobrze, ale ciągle jest za wcześnie, by składać graczom i inwestorom wiążące obietnice.

Jednym z głównych powodów takiego stanu rzeczy ma być opracowany przez Rockstara plan złagodzenia kultury „crunchu” w firmie. Red Dead Redemption 2 wymagał niekończących się nadgodzin wśród pracowników, którzy spędzali przy biurku nawet 100 godzin tygodniowo. Rockstar nie chce powtórki w kontekście GTA 6, dlatego póki co nie dokłada swoim ludziom dodatkowej presji, stawiając na zrównoważony rozwój gry.

GTA 6 okrojone na start?

Niektóre doniesienia sugerują, że GTA 6 może przybrać formę „epizodyczną”; podstawowa zawartość gry byłaby umiarkowana, a zespół w miarę upływu czasu dodawałby jej więcej razem z kolejnymi aktualizacjami.

Jeśli Rockstar rzeczywiście zdecyduje się na takie podejście, w branży pewnie zawrze, choć oczywiście wiele zależy od tego, co dostalibyśmy na start i jak by wyglądało aktualizowanie gry o nową zawartość.

Źródło: Gamerant.com