Nowy miesiąc to nowe darmowe gry od Epic Games Store. I to wcale nie byle jakie, znana strategia i ciekawa gra akcji

Rozdawnictwo gier w Epic Games Store nie ma końca. Sklep regularnie w każdy czwartek udostępnia nowe darmowe gry, raz lepsze, raz gorsze. Jednak w tym tygodniu gracze otrzymają naprawdę solidne tytuły. Między innymi będzie to dobrze oceniany Total War: Warhammer – produkcja z gatunku RTS wydana w 2016 roku.

Epic Games Store – darmowe gry do odebrania już teraz

Każdy gracz szukający darmowych produkcji powinien kojarzyć sklep Epic Games Store.  Do tego chwili w 2022 roku użytkownicy platformy otrzymywali tylko (albo aż) jedną grę w tygodniu. Bez wątpienia wcześniejsze lata rozpieściły graczy nieco bardziej, ponieważ wirtualny sprzedawca rozdawał nieco więcej tytułów. Jednak wydaje się, że cyfrowy sklep wraca na stare dobre tory.

Już teraz możesz odebrać dwie nowe gry City of Brass i Total War: Warhammer. Oferta obowiązuje przez tydzień, więc tytuły można zgarnąć do 7 kwietnia 2022 roku. Choć Total War: Warhammer doczekał się już trzech kolejnych odsłon, to wciąż dobry tytuł, tym bardziej wraz z wszystkimi dodatkami DLC. Natomiast City of Brass powinno spodobać się wszystkim graczom, którzy lubią wyzwania.

Total War: Warhammer + DLC

Jest to pierwsza gra strategiczna z serii Total War osadzone w uniwersum Warhammera. Tytuł miał swoją premierę w 2016 roku, a za jego produkcję odpowiedzialne jest studio CREATIVE ASSEMBLY oraz firma SEGA. Pomimo tego, że gra ma już kilka lat na karku to w aspekcie gameplayowym nie odstaje zbytnio od najnowszych tytułów RTS. Rozgrywka opiera się na zarządzaniu własnym królestwem, rozbudowywaniu miasta i toczeniu wielkich bitew.

(Oprócz podstawki gracze otrzymują również dodatki: Assembly Kit, Bretonnia DLC, Grey Wizard DLC, Grombrindal The White Dwarf DLC, Isabella von Carstein DLC, Jade Wizard DLC, Wurrzag DLC)

City of Brass

Pierwszoosobowa gra typu dungeon crawler w stylu roguelite, w klimacie przypominająca Księgi tysiąca i jednej nocy oraz przygody z gry Prince of Persia: Sands of Time. Tytuł ujrzał światło dzienne w 2019 roku za sprawą studia Uppercut Games, czyli ludzi odpowiedzialnych za sukces gier serii BioShock. Jak no rougelitea przystało, rozgrywka jest trudna, a żaden z etapów nie jest taki sam, ponieważ sekwencje są generowane losowo.

Kolejne darmowe tytuły, które pojawią się w Epic Games Store

Tuż po zakończeniu promocji na gry City of Brass i Total War: Warhammer w cyfrowym sklepie Epic Games Store pojawią się kolejne dwa tytuły. 7 kwietnia, po godzinie 17-tej gracze otrzymają platformówke Rogue Legacy oraz polską grę przygodową Zaginięcie Ethana Cartera.

Zaginięcie Ethana Cartera

Jeżeli nie słyszałeś wcześniej o The Vanishing of Ethan Carter, to jest to pierwszoosobowa gra detektywistyczna utrzymana w konwencji horroru. Produkcja została wydana w 2014 roku przez polskie studio The Astronauts. Tytuł nie zawiera żadnych walk ani eksplozji, posiada za to intrygującą fabułę opartą o tajemnice, którą warto rozwikłać.

Rogue Legacy

To gra dla wszystkich fanów gatunku platformówek oraz roguelike. W produkcji stworzonej przez Cellar Door Games wcielisz się w dzielnego poszukiwacza przygód, który ma oczyścić zamek ze zła, jednocześnie zbierając po drodze mnóstwo łupów. Ciekawie prezentuje się tutaj aspekt śmierci, ponieważ po każdej porażce postać gracza jest zastępowana przez jego własne dziecko.