Aż 3 gry do odebrania za darmo w Epic Games Store

Epic Games cyklicznie dodaje na swoją platformę gry, które każdy zarejestrowany użytkownik może odebrać zupełnie za darmo. Tym razem nie uświadczymy żadnych porywających tytułów, jednak są to, aż 3 produkcje, które mogą wzbogacić naszą biblioteczkę. Co ciekawe, wiemy, że od 22 kwietnia zostanie udostępniony m.in. Obcy: Izolacja.

Promocja rozdawnictwa trwa w najlepsze. Do odebrania aż 3 darmowe gry

Epic Games nie przestaje rozpieszczać zwolenników swojej platformy i udostępnia kolejne 3 gry w ramach promocji rozdawnictwa. Są to kolejno Deponia: The Complete Journey, Ken Follett’s The Pillars of the Earth i The First Tree. Produkcje można odebrać całkowicie za darmo w dniach od 15 do 22 kwietnia.

Po dodaniu ich do swojego konta oczywiście będą one dostępne na zawsze bez żadnych ukrytych opłat. Oprócz aktualnego rozdawnictwa studio Epic Games zdradziło, jakie tytuły będziemy mogli odebrać w przyszłym, a są nimi Obcy: Izolacja i Hand of Fate 2. Takie informacje są bardzo pomocne dla graczy, którzy planowali zakup tych tytułów w najbliższym czasie, teraz wystarczy, że cierpliwie poczekają i otrzymają je za darmo.

Epic Games Store darmowe gry

Deponia: The Complete Journey

Głównym bohaterem gry jest Rufus, planuje on ucieczkę z zaśmieconej, śmiercionośnej tytułowej planety – Deponii. Podczas jednej ze swoich prób ucieczki spotyka uroczą dziewczynę imieniem Goal, w której od razu się zakochuje. Przypadkowo jednak zrzuca ją z gwiezdnego statku, przez co dziewczyna trafia na jego mroczną planetę. Protagonista wymyśla więc kolejny „genialny” plan ucieczki, w którym podszyje się pod jej narzeczonego (dziwnym trafem wyglądają tak samo) i pomoże jej dostać się do pływającego miasta Elysium.

W tym momencie zaczyna się przygoda tej sympatycznej „pary”. W której gracz musi stawić czoła licznym łamigówkom i zręcznościowym sekwencją. Warto dodać, że w skład Deponia: The Complete Journey wchodzą trzy przygotówki: Deponia, Chaos on Deponia oraz Goodbye Deponia.

Ken Follett’s The Pillars of the Earth

Ken Follett’s The Pillars of the Earth to kolejna dobrze oceniana gra przygodowa z Epicowego rozdawnictwa. Produkcja została stworzona na motywach historycznej powieści tytułowego Folletta, którą w księgarniach znajdziecie pod tytułem Filary Ziemi. Akcja toczy się w XII wiecznej Anglii, kiedy to po śmierci króla Henryka I rozpoczęła się krwawa walka o tron. Napięcia pomiędzy pospólstwem, duchowieństwem, a szlachtą sięgnęły zenitu. Historia jest opowiadana właśnie oczami trójki bohaterów z tych odległych od siebie klas społecznych, którzy wspólnie odgrywają kluczową rolę w budowie monumentalnej gotyckiej katedry w centrum Kingsbridge.

Rozgrywka opiera się głównie na prowadzeniu rozmów i podejmowaniu mniej lub bardziej odpowiednich decyzji. Dodatkowo bierzemy czasem udział w dworskich spiskach i romansach. Na uwagę zasługuje także ciekawa grafika, która swoim stylem nawiązuje do kreskówek, jednak nie tych dla dzieci, a z mrocznego półświatka.

The First Tree

The First Tree jest trójwymiarową grą o świetnej oprawie graficznej. Duży nacisk stawia ona na eksplorację i opowiada równolegle dwie historie. Pierwszą o lisie szukającym swojej zaginionej rodziny, drugą o synu próbującym pogodzić się z ojcem mieszkającym na Alasce. Jak twierdzą gracze, historia jest niezwykle wciągająca i poruszająca. Udajemy się w podróż do źródła życia – tytułowego Pierwszego Drzewa, które pomoże nam zrozumieć, czym jest śmierć. Jeśli grałeś w produkcje takie jak Journey, Firewatch czy Shelter, to „symulator lisa” musi być pozycją must have na Twojej liście.

Powoli posuwająca się do przodu fabuła, w końcu układa się w jedną, głęboką całość. Jednak oprócz porywającej historii, nie obyło się bez elementów znanych z platformówek. Gra jest typowym indie, oznacza to, że nie uświadczymy tutaj wielogodzinnej, rozbudowanej rozgrywki. Lecz jeśli chcecie umilić sobie wieczór, to przejście tej produkcji zajmie wam od 1 do 2 godzin.

Jak przypisać gry do swojego konta?

Co zrobić, aby każda z powyżej opisanych gier zawędrowała na nasze konto? To proste, wystarczy zalogować się na komputerze stacjonarnym na platformie Epic Games Store. Kliknąć w podane powyżej odnośniki lub własnoręcznie wyszukać dany tytuł oraz zakupić go za całe 0 złotych. Koniec, w taki sposób gry zostaną przypisane do Twojego konta na zawsze.

Jednak musisz się pospieszyć, przypominam, że promocja trwa jedynie do 22 kwietnia.