Xbox Game Pass – kwiecień 2022. Czy świetny horror trafi do abonamentu?

Marzec był fantastycznym miesiącem dla subskrybentów Xbox Game Pass, ponieważ otrzymali Crusader Kings III, Weird West i wiele innych dobrych produkcji. Nowa lista darmowych gier z kwietnia nie jest jeszcze tak obszerna, ale pewien przeciek sugeruje, że wśród nowych tytułów znajdzie się fantastyczna gra grozy. Co czeka na graczy w tym miesiącu? Sprawdź poniżej.

Co nowego w Game Passie w kwietniu 2022?

Po doskonałych marcowych premierach Xbox Game Pass czas przyjrzeć się temu, co gigant z Redmond przygotował na kwiecień. Pierwszym tytułem, który poszerzy bibliotekę gier Microsoftu, jest MLB The Show 22. Już 5 kwietnia gracze będą mogli zapoznać się z tą najnowszą odsłoną serii gier baseballowych. Dwa dni później, 7 kwietnia, abonenci Xbox Game Pass będą mogli wypróbować grę Chinatown Detective Agency.

Podczas gdy MLB The Show 22 spodoba się fanom gier sportowych, agencja detektywistyczna Chinatown jest dla graczy retro, szukających nowej gry przygodowej typu „point and click”. Reszta nowych gier Xbox Game Pass na kwiecień 2022 nie została ogłoszona w momencie pisania tego tekstu, istnieją jednak pewne przecieki, o których wspomnę w dalszej części artykułu.

MLB The Show 22 – Konsole i chmura – 5 kwietnia 2022

Jako prawdziwy fan baseballu z pewnością kojarzysz serię MLB The Show. To gra symulacyjna oparta na Major League Baseball, która ukazuje się co roku w nowej odsłonie. Uwolnij swoją kreatywność, tworząc baseballistę i idź po chwałę w nowej, ulepszonej Diamentowej Dynastii.

Graj solo offline lub online przeciwko innym ze swoim niestandardowym zespołem, aby sprawdzić swoje umiejętności i zostać królem pola. Wypróbuj nowy tryb mini-sezonów, w którym każdy oferuje inne wyzwania, w których będziesz musiał stawić czoła nowym rywalom.

Chinatown Detective Agency – Konsole i PC – 7 kwietnia 2022

Chinatown Detective Agency to gra typu „point and click”, łącząca oszałamiający styl retro z innowacyjną mechaniką. Akcja toczy się w Singapurze w 2037 roku, a otoczenie ma cyperpunkowy klimat. W tytule wcielisz się w Amire Darme, byłą policjantkę, która właśnie otworzyła własną agencję detektywistyczną. Do rozwiązania jest wiele zagadek, które ostatecznie doprowadzą do ogromnego spisku.

Life is Strange True Colors – Konsole, chmura i PC – 12 kwietnia

Life Is Strange: True Colors to przygodowa gra wideo opracowana przez Decka Nine i wydana przez Square Enix. Tytuł w przeciwieństwie do poprzednich części serii, został wydany w całości, choć rozgrywka wciąż jest podzielona na rozdziały. Fabuła koncentruje się na Alex Chen, młodej dziewczynie, która posiada zdolność do absorpcji i manipulacji silnymi emocjami innych osób. Głównym celem bohaterki jest odkrycie prawdy na temat niespodziewanej śmierci jej brat, podczas wypadku samochodowego.

Pełna lista gier Xbox Game Pass na kwiecień 2022

Poniżej znajdziesz wszystkie tytuły dołączające do biblioteki, o których wiadomo:

 • MLB The Show 22 – Konsole i chmura – 5 kwietnia
 • Cricket 22 – Konsole i chmura – 5 kwietnia
 • Chinatown Detective Agency – Konsole i PC – 7 kwietnia
 • Dragon Age II – Chmura – 7 kwietnia
 • Plants vs Zombies Garden Warfare – Chmura – 7 kwietnia
 • Star Wars Squadrons – Chmura – 7 kwietnia
 • Life is Strange True Colors – Konsole, chmura i PC – 12 kwietnia
 • Panzercorps 2 – PC – 12 kwietnia
 • The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos – PC – 12 kwietnia
 • Lost in Random – Konsole, chmura i PC – 14 kwietnia
 • Bugsnax – Konsole, chmura i PC – 28 kwietnia

Resident Evil Village w Xbox Game Pass – o co chodzi?

Jak co miesiąc młyn plotek znów się kręci, a najnowsze spekulacje mówią o tym, że doceniony przez krytyków horror Resident Evil Village pojawi się na Xbox Game Pass w niedalekiej przyszłości. Ta informacja ukazała się na polskiej strony XGP. Portal odkrył, że karta Resident Evil Village została oznaczona plakietką „included with Game Pass”.

Od tego czasu tag został usunięty, ale podobnie jak w przypadku wszystkiego w Internecie, zrzuty ekranu pozostały. Błąd wyłapany przez XGP nie jest pierwszym przypadkiem, kiedy ​​Microsoft zbyt wcześnie dodał etykietę „included with Game Pass” do gry. Pod koniec zeszłego roku podobny błąd został wykryty w przypadku Mass Effect: Legendary Edition, kilka tygodni później gra oficjalnie zasiliła bibliotekę Xbox Game Pass.

Resident Evil Village gra okładka

Tytuły opuszczające Xbox Game Pass w marcu

Pierwszą grą, która opuści Xbox Game Pass w kwietniu 2022 roku, jest Destiny 2 wraz z dodatkami. Warto zaznaczyć, że informacja dotyczy katalogu gier na PC, ponieważ pakiet został już usunięty z biblioteki konsoli Xbox.

Lista gier opuszczających Xbox Game Pass:

 • Destiny 2: Beyond Light, Shadowkeep i Forsaken – PC – 12 kwietnia
 • MLB The Show 21 – Konsole i chmura –16 kwietnia
 • Pathway – PC – 16 kwietnia
 • Rain On Your Parade – Konsole, chmura i PC – 16 kwietnia
 • The Long Dark – Konsole, chmura i PC – 16 kwietnia
 • F1 2019 – Konsole, chmura i PC – 18 kwietnia

Pozostałe tytuły, które zostaną wycofane w tym miesiącu, będą ogłoszone w kilku następnych dniach. Po oficjalnym ogłoszeniu tych produkcji będziesz mieć kilka dni na ukończenie gry lub zakup jej z rabatem do 20%.

Xbox Games with Gold na kwiecień 2022

Xbox Games With Gold na kwiecień 2022 roku został zaprezentowany i po raz kolejny oferuje cztery gry dla subskrybentów, w tym dwa tytuły z Xbox One i dwa z biblioteki kompatybilności wstecznej. Abonenci Live Gold na konsolach Xbox bez dodatkowych opłat pobiorą:

 • Another Sight – dostępne od 1 do 30 kwietnia
 • Outpost Kaloki X – dostępne od 1 do 15 kwietnia
 • MX vs ATV Alive – dostępne od 16 do 30 kwietni
 • Hue – dostępne od 16 kwietnia do 15 maja