Hades II trafił do wczesnego dostępu na PC. Gra już dostępna na Steam i Epic Games Store

Supergiant Games udostępniło grę Hades II w ramach wczesnego dostępu na platformach Steam oraz Epic Games Store. Sequel popularnego rougelike’a oferuje jeszcze większy i głębszy świat do eksploracji, nowe wyzwania oraz bogatą narrację. Twórcy chwalą się, że już na tym etapie produkcji gra posiada więcej zawartości niż pełna wersja pierwowzoru.

Kiedy premiera finalnej wersji Hades 2?

Według informacji podanych przez Supergiant Games tytuł ma pozostać we wczesnym dostępie co najmniej do końca 2024 roku. Deweloperzy nie podali jeszcze konkretnej daty premiery finalnej wersji, pozostawiając sobie przestrzeń na dopracowanie wszystkich elementów gry.

Do tego czasu studio planuje wprowadzać co kilka miesięcy obszerne aktualizacje, a każda z nich ma zawierać nowe funkcje, lokacje, wrogów oraz elementy fabularne. Pierwsza większa aktualizacja ukaże się prawdopodobnie jeszcze w tym roku. 

Biorąc pod uwagę skalę planowanych zmian i dodatków, można przypuszczać, że pełna wersja Hades II ukaże się najwcześniej w 2025 roku.

Kiedy (i czy) Hades 2 doczeka się premiery na PS5, Xbox Series X|S i Switchu?

Niestety na ten moment nie mamy oficjalnych informacji na temat premiery Hades 2 na konsolach PlayStation 5, Xbox Series X|S oraz Nintendo Switch. Supergiant Games nie ujawniło jeszcze, czy i kiedy możemy spodziewać się wydania gry na wspomnianych platformach.

Warto jednak zauważyć, że pierwsza część Hadesa trafiła zarówno na PC, jak i konsole, w tym Nintendo Switch, PlayStation 4 oraz Xbox One. Biorąc pod uwagę sukces poprzedniej odsłony, dużym zaskoczeniem byłoby, gdy sequel pojawił się jedynie na komputerach osobistych.

Wydaje się, że Hades 2 na konsole (i być może na urządzenia mobilne) jest jedynie kwestią czasu.

Hades 2

Supergiant Games opublikowało też film pokazujący rozgrywkę w Hades 2

Materiał trwa ponad 2,5 minuty i można go obejrzeć m.in. w serwisie YouTube oraz w komunikacie na X:

Hades 2: ile zapłacimy za grę w early accessie? Gdzie można ją kupić?

Hades II jest już dostępny w ramach wczesnego dostępu na Steamie i Epic Games Store. Na obu platformach trzeba liczyć się z wydatkiem 138,99 zł.

Oczywiście warto mieć z tyłu głowy, że taka cena obowiązuje w trakcie trwania early accessu i zapewne wzrośnie po premierze pełnej wersji gry. Zresztą Supergiant Games zastrzegło sobie prawo do podniesienia ceny wraz z wprowadzaniem kolejnych aktualizacji i poszerzaniem zawartości Hades 2.

Osoby, które zdecydują się na zakup Hades II w early accessie, otrzymają dostęp do wszystkich przyszłych aktualizacji bez dodatkowych opłat.

Hades 2

Fabuła: o czym jest Hades 2? W kogo się wcielimy?

W Hades 2 ponownie przeniesiemy się do świata inspirowanego mitologią grecką. Tym razem jednak główną bohaterką gry jest Melinoë, nieśmiertelna księżniczka Podziemi i siostra Zagreusa, protagonisty pierwszego Hadesa.

Fabuła skupia się na konflikcie między Melinoë a tytanami, na czele których stoi groźny Chronos, uosobienie czasu. Jako księżniczka Podziemi, Melinoë będzie musiała stawić czoła wyzwaniom rzucanym przez potężnych przeciwników i odkryć tajemnice skrywane przez bogów i mieszkańców mitologicznego świata.

Podczas rozgrywki gracze będą eksplorować rozbudowane lokacje, zdobywać nowe zdolności i bronie oraz stopniowo odkrywać kolejne elementy historii. Nieodłącznym elementem gameplayu będą dynamiczne i wymagające starcia z różnorodnymi przeciwnikami, w tym z bossami.