Saints Row IV to nowa darmowa gra na Epic Games Store

Od dziś na platformie Epic Games Store możemy dodać za darmo kolejną dużą grę. Tym razem jest to Saints Row IV. Chodź produkcja nie należy do najnowszych, to dobrze się zestarzała i świetnie można spędzić w niej czas zarówno w pojedynkę, jak i z przyjaciółmi. W gratisie otrzymacie sporą dawkę świetnego humoru, absurdu i science fiction.

Saints Row IV za darmo w Epic Games Store

Rozdawnictwo gier w Epic Games Store trwa w najlepsze i co miesiąc dostajemy nowe gry, które może przypisać każdy do swojego konta bez dodatkowych opłat. Ostatnimi czasy oferowane gry nie były najciekawsze, jednak tym razem jest inaczej. 9 grudnia do odebrania pojawi się w sklepie Saints Row IV. Produkcja została stworzona przez studio Voliton INC. We współpracy z THQ i Deep Silver, a sama fabuła jest kontynuacją opowieści, którą mogliśmy poznać w poprzedniej odsłonie – Saints Row: The Third.

Warto zaznaczyć, że do bibliotek trafi nie jedynie podstawowa wersja gry, a odsłona ze wszystkimi dodatkami i rozszerzeniami, czyli edycja Re-Elected. Jeśli posiadacie już Saints Row IV na platformie Steam, to dla Was też mamy dobrą wiadomość. Wszyscy posiadacze otrzymają także za darmo aktualizację do edycji Re-Elected. Wynika to z wycofania poszczególnych rozszerzeń, które będą jedynie dostępne w powyższej edycji. To dobry ruch ze strony studia, ponieważ zachowują oni poszanowanie dla graczy, którzy kupili tytuł dużo wcześniej.

Saints Row 4 za darmo

Jeśli myślicie, że Saints Row 4 to jedyna gra dostępna w tym rozdaniu, to się grubo mylicie, bowiem to nie w stylu Epica. Wraz z topową grą za darmo będzie można dodać Wildcat Gun Machine, czyli grę, w której eksplorujemy podziemia i zabijamy przeciwników, wykorzystując w tym celu spory arsenał broni. Rozgrywka odbywa się w rzucie izometrycznym, a podczas walki na ekranie dzieje się tyle, że w pierwszym momencie nie sposób to ogarnąć. Poza tym, co jakiś czas możemy wsiąść do robota i niszczyć hordy wrogów, którzy wysypują się w hurtowych ilościach. Oczywiście z bossami nie będzie tak łatwo, ponieważ trzeba znaleźć ich słabe punkty, które czasem występują w formie zagadek logicznych.

Obie gry będą dostępne w Epic Games Store do 16 grudnia 2022 roku, a następnie w darmowej ofercie pojawią się nowe gry, które prawdopodobnie będą świątecznym prezentem. Więc i tu możemy oczekiwać ciekawych, wysokobudżetowych tytułów.

Sprawdź komputer G4M3R stworzony z myślą o graczach


Saints Row IV, czyli Święci walczą z kosmitami

Saints Row 4 to gra, która dzieje się w otwartym świecie i jak już wcześniej wspomniałem, jest bezpośrednim sequelem Saints Row: The Third, a całość akcji ponownie rozgrywa się w dobrze znanym graczom mieście Steelport. Akcja tym razem ma miejsce na 3 lata po zakończeniu rozgrywki w poprzedniej odsłonie. Radość Świętych nie trwała długo, ponieważ żądny władzy kosmita Zinyak postanowił dokonać inwazję na Ziemię, wysyłając tam swoich żołnierzy. Celem są występujące na niej surowce oraz… kobiety. Przez ostatnie 3 lata gang Third Street Saints wspiął się na sam szczyt. Szef ekipy został prezydentem Stanów Zjednoczonych, a reszta jego kompanów została częścią jego administracji. Teraz to na nich spadł ciężar stawienia czoła kosmitom, którzy zagrażają planecie.

Jak już wiecie, akcja dzieje się w Steelport, jednak nie takim prawdziwym, ponieważ jest to wirtualna symulacja, z której muszą uwolnić się Święci. Choć świat jest otwarty, to cały czas spowija go ciemność, a wraz z nią towarzyszą bohaterom paranormalne zjawiska, nadprzyrodzone moce, a także futurystyczny arsenał broni. Wśród supermocy znajdują się m.in. takie pozwalające szybko biegać, wysoko skakać po budynkach, czy szybować w powietrzu bez żadnego dodatkowego sprzętu. Gracz, żeby dokonać postępów w rozgrywce, musi przede wszystkim hakować określony punkty, które niszczą symulacje, dlatego będzie musiał przemierzyć nawet program komputerowy – brzmi to abstrakcyjnie, ale taka właśnie jest ta gra. Jeśli w nią nie graliście, to koniecznie musi znaleźć się ona na Waszej check liście.

Przeczytaj także: