Mocny, tani, z LTE – czyli polecane routery Tenda

Jak powiedział jeden ze znajomych – ludzie zaopatrzyli się w akcesoria smart home, konsole, komputery i ich domowe sieci zwyczajnie przestały sobie dawać radę. Często rozwiązanie przynieść może wymiana routera. Wybór na rynku jest duży, a my chcemy się dzisiaj skupić na trzech urządzeniach od firmy Tenda.

Mocarz – Tenda AC23

Na dobry początek – mocne uderzenie. A właściwie to mocny router, który gościł już w ramach naszych zeszłorocznych przeglądów urządzeń smart home. Tenda AC23 wyposażony jest w siedem zewnętrznych anten 6 dBi, a także obsługę czterech strumieni danych (czyli 4×4 MU-MIMO) w paśmie 5 GHz. Dzięki temu urządzenie zapewnia nie tylko silny i stabilny sygnał, ale również ogarnia spory zasięg.

Tenda AC23
Źrodło: Tenda

Wydajność zapewnia również procesor 1 GHz z koprocesorem 500 MHz oraz wbudowany wzmacniacz sygnału, działający w obu pasmach (5 oraz 2,4 GHz). Maksymalna prędkość sięga natomiast do nawet 2100 Mb/s.

Budżetowiec – Tenda F6

Router ten także przewinął się przez nasz przegląd sprzętów do inteligentnego domu, jak również znalazł się wśród polecanych urządzeń dla nauczycieli przy zakupach z bonem 500 zł. Tenda F6 kosztuje poniżej 100 zł. Co natomiast oferuje? Pełne pokrycie standardowego mieszkania sygnałem Wi-Fi – a to dzięki czterem zewnętrznym antenom 5 dBi.

Źródło: Tenda

Tenda F6 to propozycja raczej dla osób, które nie tylko zajmują stosunkowo niewielkie lokum, ale również nie potrzebują zawrotnej prędkości do grania czy korzystania z multimediów. Router obsługuje jedną częstotliwość – 2,4 GHz – oraz maksymalną prędkość transmisji do 300 Mb/s. Może jednak także przydać się w większym zestawie – jako Access Point lub repeater.

LTE 4G – Tenda 4G03

Ostatni z polecanej trójcy routerów to Tenda 4G03. Jest urządzeniem obsługującym łączność Wi-Fi i LTE w standardzie 4G (obecny jest modem i możliwość dostępu do sieci poprzez podpięcie karty mini SIM). Sprawdzić się ma w apartamentach i domach wakacyjnych, na odległych obszarach, w małych biurach, a także w sklepach tymczasowych (np. food truckach). Dzięki prędkościom do 150 (LTE) oraz 300 Mb/s (Wi-Fi) można oglądać filmy w jakości HD, prowadzić rozmowy video czy płynnie pobierać pliki.

Tenda 4G03
Źródło: Tenda

Maksymalnie obsłuży do 32 urządzeń. Oferuje między innymi możliwość udostępnienia sieci gościnnej, skorzystania z blokady rodzicielskiej czy QoS i przydzielenia w ten sposób priorytetu wybranym sprzętom.

Co myślicie o tych propozycjach? Sprawdźcie też inne routery Tenda w ofercie x-kom oraz nasz artykuł na temat wyboru routera do inteligentnego domu.

Źródło: Tenda