500 zł dla nauczycieli. Sprawdzamy, co kupić za bon na wsparcie nauki zdalnej

Wiadomo już, że uczący zdalnie pedagodzy mogą liczyć na dofinansowanie zakupu sprzętu elektronicznego. Wsparcie – w formie bonu o wartości 500 zł – powinno zostać przeznaczone na wyposażenie się w akcesoria i urządzenia wykorzystywane podczas e-learningu. Dopłata może pokryć koszt sprzętu w całości lub częściowo (wtedy brakującą resztę trzeba dopłacić ze swoich środków). Sprawdźmy zatem, jakie kategorie produktowe obejmuje bon dla nauczyciela i co za niego kupić.

Upewnij się, zamów, otrzymaj

Termin składania wniosków o tzw. bon dla nauczyciela mija 7 grudnia. Zostało więc niewiele czasu na złożenie zamówienia, odebranie go i przedłożenie imiennego dowodu zakupu u dyrektora szkoły. Aby ułatwić Ci jak najszybsze przejście przez tę procedurę, przygotowaliśmy krótki poradnik. Pomoże Ci on upewnić się, że produkt jest dostępny i wybrać najlepszą formę zamówienia oraz płatności.

1. Upewnij się, że produkt jest refundowany i dostępny

Wiesz już, na co chcesz przeznaczyć 500 zł dla nauczyciela? Upewnij się tylko, że produkt podlega refundacji. Listę – przygotowaną w oparciu o informacje udzielone przez Ministerstwo Edukacji Narodowej – znajdziesz w tym samym artkule, nieco niżej. Jeśli ten krok masz już za sobą, sprawdź jeszcze dostępność produktu w naszym magazynie.

Powyższy komunikat oznacza, że produkt jest dostępny. Możesz zamówić go bez obaw. Jeśli dokonasz wpłaty w terminie zaznaczonym w polu kup teraz, otrzymasz jutro lub wybierzesz zapłatę za pobraniem, paczka będzie u Ciebie następnego dnia.

Ten komunikat informuje, że produkt ma przedłużony czas dostawy. W obecnej sytuacji poszukaj innego sprzętu. Być może masz na liście także inne urządzenia lub akcesoria, których zakup można sfinansować z bonu dla nauczyciela.

To komunikat wyświetlający się, gdy produkt jest niedostępny.

Podsumowując: Jeśli masz już pewność, że interesujący Cię sprzęt podlega refundacji, wybieraj tylko takie modele, których dostępność jest potwierdzona na stronie.

2. Zamów i odbierz dowód zakupu

To, w jaki sposób otrzymasz od nas imienny dowód zakupu, zależy od sposobu realizacji zamówienia.

 • Jeśli zamawiasz wysyłkowo, fakturę otrzymasz na adres mailowy podany w zamówieniu i na Twoje konto klienta. Fakturę wystawiamy automatycznie, przed wysyłką produktu.
 • Jeśli odbierasz produkt w salonie, o fakturę poproś doradcę.

Koniecznie pamiętaj o tym, aby nie dodawać uwag do zamówienia. Każdy taki komentarz rozpatrujemy indywidualnie. W okresie przedświątecznym trwa to dłużej niż zazwyczaj, co w konsekwencji może opóźnić realizację zamówienia. Aby uzyskać dofinansowanie, nie potrzebujesz dodatkowych adnotacji na fakturze.

Zamówienie opłać, korzystając z szybkich metod płatności internetowych. Nasz numer konta bankowego to: 25 1050 1142 1000 0090 6674 7867 (ING BANK ŚLĄSKI S.A).

Dobrym wyjściem jest również wybór płatności za pobraniem, bo wtedy nie musimy czekać na zaksięgowanie płatności (fakturę wystawiamy, gdy wysyłamy zamówienie).

3. Złóż wniosek i otrzymaj dofinansowanie

Jeśli zamówienie już do Ciebie dotarło, pobierz wniosek ze strony Ministerstwa. Wypełnij go i do 7 grudnia złóż u dyrektora szkoły. Pieniądze dotrą do Ciebie przed końcem roku.

Chcesz zgłosić problem z zamówieniem?

Zrób to w najprostszy sposób:

 1. Dołącz do naszej grupy dla nauczycieli na Facebooku.
 2. W komentarzu pod postem tematycznym podaj numer zamówienia.
 3. Zaczekaj na odpowiedź.

Bon dla nauczyciela – komu przysługuje i jaki sprzęt można za niego kupić

Rozporządzenie MEiN w sprawie rządowego wsparcia dla nauczycieli na zakup sprzętu do nauki zdalnej zostało podpisane. Wiadomo już więc, kto może skorzystać z bonu dla nauczyciela oraz jaki sprzęt podlega refundacji. Te informacje przedstawiamy poniżej.

Komu przysługuje bon 500 zł dla nauczyciela?

Tę kwestię rozporządzenie rozstrzyga w następujący sposób:

Nauczycielom zatrudnionym w jednostkach systemu oświaty, o których mowa w art. 2 pkt 2–11 ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. – Prawo oświatowe, z wyjątkiem nauczycieli oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych, przysługuje jednorazowe dofinansowanie zakupu sprzętu lub oprogramowania, przydatnych w prowadzeniu zajęć realizowanych z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość lub innego sposobu realizacji tych zajęć.

Oznacza to, że o bon mogą starać się nauczyciele pracujący w:

 • szkołach podstawowych, ponadpodstawowych i artystycznych;
 • placówkach oświatowo-wychowawczych;
 • placówkach kształcenia ustawicznego oraz centrach kształcenia zawodowego;
 • placówkach artystycznych;
 • poradniach psychologiczno-pedagogicznych;
 • młodzieżowych ośrodkach wychowawczych;
 • placówkach zapewniających opiekę i wychowanie uczniom w okresie pobierania nauki poza miejscem stałego zamieszkania;
 • placówkach doskonalenia nauczycieli;
 • bibliotekach pedagogicznych;
 • kolegiach pracowników służb społecznych.
 • Zgodnie z rozporządzeniem dofinansowanie przysługuje nauczycielowi, który pozostaje w stosunku pracy w jednostce systemu oświaty w dniu 2 listopada 2020 r. oraz w dniu wypłaty dofinansowania nauczycielowi.

  Na jaki sprzęt można wydać 500 zł dla nauczycieli?

  W wyniku konsultacji społecznych ostateczna lista produktów podlegających refundacji znacznie się wydłużyła. Znalazły się na niej:

  tabela wyszczególniająca sprzęt refundowany z bonu dla nauczyciela

  Aby pomóc w wyborze dobrego i odpowiadającego potrzebom sprzętu, przygotowaliśmy listę polecanych urządzeń i akcesoriów.

  500 zł dla nauczyciela – polecane urządzenia i akcesoria

  Dla lepszej czytelności listę ułożyliśmy w kolejności identycznej jak w rozporządzeniu.

  Komputery stacjonarne do lekcji zdalnych

  Najważniejszą cechą komputera stacjonarnego do lekcji zdalnych jest wydajność. Powinna być ona wystarczająca, by umożliwiać płynne korzystanie z najpopularniejszych programów (Word, Power Point) i kilku bądź kilkunastu zakładek w przeglądarce internetowej. Dlatego przyda się czterordzeniowy procesor, a do tego 8 GB pamięci RAM. Na co jeszcze zwrócić uwagę? Na dysk twardy, a zwłaszcza jego pojemność – im więcej, tym lepiej. Miłym dodatkiem będzie również łatwy dostęp do portów USB, których powinno być co najmniej 6.

  Monitory do 500 zł do lekcji zdalnych

  Dobry monitor to nie tylko lepszy komfort pracy, ale także mniejsze zmęczenie i w efekcie lepsze samopoczucie. Kiedy codziennie przegląda się dziesiątki elektronicznych dokumentów, szczegółowy obraz wysokiej jakości jest nieocenionym sprzymierzeńcem. Podobnie zresztą jak filtr światła niebieskiego, który zapobiega szybkiemu męczeniu się oczu. A co z przekątną? Ją warto dostosować do ilości dostępnego miejsca. Mając na uwadze wygodę pracy, lepiej jednak nie schodzić poniżej dziewiętnastu cali.

  Podzespoły komputerowe do kupienia za bon dla nauczyciela

  500 zł dla nauczyciela można wykorzystać również na zakup podzespołów komputerowych, które pomogą zmodernizować sprzęt wykorzystywany do lekcji zdalnych. Dzięki temu rozwiązaniu można łatwo i bez przepłacania na przykład poprawić wydajność komputera lub zyskać jeszcze więcej pamięci masowej.

  Karty graficzne, dyski twarde, pamięci RAM, procesory, płyty główne, karty dźwiękowe, napędy optyczne, obudowy komputerowe i zasilacze są dostępne w ofercie x-komu. Nie podajemy tu propozycji, ponieważ zakup takiego wyposażenia jest ściśle uzależniony od indywidualnych potrzeb oraz od posiadanego sprzętu. Zawsze można też skorzystać z porad naszych doradców.

  Adaptery i koncentratory sieciowe do lekcji zdalnych

  Adaptery sieciowe przydają się wszędzie tam, gdzie liczy się stabilne i szybkie połączenie z Internetem. Najprostsze modele pomogą połączyć z siecią wi-fi urządzenie, które nie posiada odbiornika (na przykład niektóre komputery stacjonarne). Bardziej zaawansowane umożliwią z kolei korzystanie z dwuzakresowego wi-fi, a także odczuwalnie poprawią przepustowość połączenia dzięki obsłudze najnowszych standardów.

  Koncentrator sieciowy, czyli popularny switch, pozwala stworzyć funkcjonalną i sprawnie działającą sieć lokalną. Za jego pomocą można połączyć ze sobą urządzenia – na przykład kilka komputerów oraz drukarkę – i umożliwić im szybką oraz bezpieczną wymianę danych.

  Dyktafony dla nauczycieli

  Na liście produktów refundowanych  znalazły się także dyktafony cyfrowe. I choć kojarzą się one przede wszystkim z czasami studenckimi (albo z dziennikarstwem), to warto pamiętać, że z powodzeniem zastąpią dobrej klasy mikrofon. Mogą więc posłużyć do nagrywania i przygotowywania ćwiczeń językowych lub krótkich wykładów. To dobre rozwiązanie, które pomaga wyeliminować trudności komunikacyjne, jakie występują przecież w czasie lekcji zdalnych. No i w odróżnieniu od mikrofonu komputerowego dyktafon przyda się także poza domem

  Polecane akcesoria dla nauczycieli uczących zdalnie

  Zgodnie z rozporządzeniem w tej grupie znajdują się m.in.: myszy, klawiatury, ładowarki sieciowe, głośniki i pamięć zewnętrzna.

  Myszy do prowadzenia lekcji zdalnych

  Dobra mysz to nieocenione wsparcie, i to niezależnie, czy korzysta się z laptopa, czy z komputera stacjonarnego. Z myślą o lekcjach zdalnych warto wybrać mysz bezprzewodową (plątanina kabli nigdy nie jest mile widziana) i jak najbardziej ergonomiczną. Trzy przyciski (wliczając rolkę) zupełnie wystarczą do pracy z najpopularniejszymi programami. Warto zwrócić uwagę także na wagę gryzonia: im mniejsza, tym lepiej.

  Klawiatury dla nauczycieli

  W przypadku klawiatur najlepszym wyborem także będzie model bezprzewodowy (jeśli jednak z przewodem, to dobrze, aby jego długość wynosiła co najmniej półtora metra). Uwagę warto zwrócić również na układ przycisków. Dla osób przyzwyczajonych do pracy z laptopem idealnym wyborem będą klawiatury niskoprofilowe z klawiszami o krótkim skoku.

  Ładowarki sieciowe

  Spośród wielu rodzajów akcesoriów to właśnie ładowarki najczęściej płatają figle i przestają działać (a przynajmniej tak wynika z doświadczeń piszącego te słowa). Teraz na szczęście nie tylko łatwo jest znaleźć model pasujący do danego urządzenia, ale także można go mieć w domu w ciągu kilkudziesięciu godzin. Kto kiedyś czekał na zasilacz do laptopa przez tydzień, ten zrozumie.

  Oto zasilacze do laptopów i ładowarki do smartfonów dostępne w ofercie x-komu.

  Głośniki do lekcji zdalnych

  Nie każdy może używać słuchawek. Dla tych, którzy muszą szczególnie dbać o słuch, bardzo dobrą propozycją są głośniki. Oferują one znacznie lepszą jakość i szczegółowość dźwięku niż te wbudowane w laptopa. To spory krok w stronę lepszego zrozumienia tego, co mówią uczniowie. Minusem jest to, że dźwięk z głośnika słyszą wszyscy wokół, a do tego może on wywoływać pogłos (rejestrowanie przez mikrofon dźwięków z głośników). Aby zapobiec drugiej sytuacji, warto zawsze ustawiać niską głośność i zaopatrzyć się w mikrofon kardioidalny

  Pamięć zewnętrzna

  Kilka klas, w każdej kilkudziesięciu uczniów, dla każdego trzeba przygotować materiały, które potem zresztą powinny być odpowiednio przechowywane. Tutaj z pomocą przychodzą zewnętrzne nośniki pamięci, które ułatwią utrzymanie porządku w folderach. Szczególną uwagę warto zwrócić na te z zaawansowanymi zabezpieczeniami, na przykład z szyfrowaniem danych lub z folderami chronionymi hasłem.

  Polecane laptopy, tablety i tablety graficzne dla nauczycieli

  Laptopy do lekcji zdalnych

  W przypadku laptopów do zdalnego nauczania najważniejsza jest wydajność. Warto więc zwrócić uwagę na procesor (najlepiej z czterema lub większą liczbą rdzeni) oraz ilość pamięci RAM (rozsądne minimum to 8 GB). Przyda się też szybki dysk SSD o pojemności od 512 GB wzwyż. A i wygodna klawiatura na pewno będzie zaletą. Przyoszczędzić za to można na dedykowanej karcie graficznej, która do standardowego prowadzenia lekcji zwyczajnie się nie przyda (chyba że mowa o lekcjach projektowania graficznego, ale to już bardziej zaawansowany temat).


  Tablety do 500 zł dla nauczycieli

  Czy kupno tabletu w cenie poniżej 500 zł ma sens, i to w kontekście nauczania zdalnego? Cóż, takie urządzenie nie będzie demonem prędkości, ale z mobilną wersją aplikacji Microsoft Teams sobie poradzi. Może to być więc ciekawa propozycja dla posiadaczy komputerów stacjonarnych, którzy chcą zapewnić sobie nieco większą mobilność.


  Zaawansowane tablety dla nauczycieli

  Zaawansowany tablet to urządzenie, które z łatwością poradzi sobie z większością zadań związanych ze zdalnym nauczaniem. Czy jest wygodniejszy i bardziej funkcjonalny od laptopa? To kwestia indywidualnych preferencji. Niewątpliwy atut stanowi natomiast oferowana przez wybrane tablety obsługa rysików. Dzięki temu nanoszenie poprawek czy zapisywanie wzorów i równań staje się łatwiejsze.


  Tablety graficzne do 500 zł dla nauczycieli

  Tablet graficzny to nieocenione wsparcie podczas lekcji zdalnych. Dzięki niemu można szybko wykonać nie tylko ilustracje i rysunki pomocnicze, ale także wygodnie nanieść komentarze i poprawki. Wybrane modele mogą także służyć jako wirtualne tablice. Po szczegóły warto zajrzeć do artykułu: Grafiki, szkice i wykresy podczas zajęć online? Z tabletami graficznymi Wacom to dużo prostsze.

  Zaawansowane tablety graficzne

  Zastosowania identyczne jak w przypadku prostszych tabletów graficznych. Poprawiają się jednak komfort pracy (także dzięki wbudowanemu ekranowi) i parametry, takie jak np. maksymalna rozdzielczość i czułość na nacisk. Te właściwości szczególnie docenią nauczyciele przedmiotów plastycznych oraz związanych z pracami graficznymi.

  Polecane baterie do laptopów, powerbanki i zasilacze awaryjne

  Problemy z zasilaniem mogą utrudniać, a nawet uniemożliwiać prowadzenie zdalnych lekcji. Dlatego warto przygotować się na różne okoliczności. Jak? Można na przykład wymienić baterię w laptopie oraz zaopatrzyć się w bank energii i zasilacz awaryjny. Każdy z tych zakupów jest refundowany przez bon dla nauczyciela.

  Baterie do laptopów

  Nowe laptopy mogą pochwalić się długim czasem pracy na baterii – w zależności od modelu wynosi on od kilku do kilkunastu godzin. W przypadku starszego sprzętu te wartości nie są już tak imponujące. Nie oznacza to jednak, że trzeba wymienić sprzęt lub skazywać się na pracę z podłączonym zasilaczem. W takiej sytuacji warto rozważyć wymianę baterii. To proste i niedrogie rozwiązanie, które tchnie nowe życie w laptopa. Trzeba jedynie pamiętać o tym, aby ogniwo było dopasowane do konkretnego modelu komputera przenośnego.

  Oto baterie do laptopów dostępne w ofercie x-kom

  Polecane powerbanki

  Przenośny bank energii to nieoceniony gadżet dla każdego, kto korzysta z urządzeń mobilnych. Na co zwrócić uwagę podczas jego wyboru? Przede wszystkim na pojemność – 10000 mAh to obecnie minimum. Duże znaczenie ma również liczba złącz, od której zależy, ile urządzeń może jednocześnie czerpać energię z powerbanku. Dobrze też, aby obudowa była solidnie wykonana, bo przecież powerbank to częsty towarzysz wyjazdów i podróży.

  Polecane zasilacze awaryjne

  Zasilacz awaryjny to urządzenie, które w przypadku nagłej awarii prądu dostarcza energię do podłączonego sprzętu. Dzięki temu można zapisać bieżącą pracę i zamknąć programy w taki sposób, aby nie utracić postępu. W dodatku UPS chroni przed usterkami mogącymi wynikać z niespodziewanej przerwy w dostawie energii.

  Polecane oprogramowanie

  W tej kategorii i w tym przedziale cenowym na pewno warto zwrócić uwagę na programy antywirusowe. W czasie, kiedy wymienia się dużo plików z uczniami, na pewno przyda się dobra ochrona. Praktyczną propozycją są z kolei pakiety Microsoft 365 z dwunastomiesięcznymi licencjami. Word, Excel i PowerPoint to nieocenione wsparcie dla nauczyciela.

  Polecane smartfony dla nauczycieli

  Smartfony do 500 zł dla nauczycieli

  Przy zakupie smartfona za ok. 500 zł trzeba pogodzić się z pewnymi kompromisami. Na szczęście z perspektywy nauczyciela prowadzącego zdalne lekcje wybór jest jasny. Priorytet stanowi oczywiście wydajność, która powinna być wystarczająca do obsługi niezbędnych aplikacji. Aparaty nie muszą być superzaawansowane, ale dobrze, żeby robiły wyraźne zdjęcia i nagrywały w rozdzielczości co najmniej 1080p.


  Pozostałe smartfony

  W przypadku droższych smartfonów satysfakcjonująca wydajność jest gwarantowana, a wybór – ogromny. Jakimi więc kryteriami się kierować? Można postawić na przykład na zaawansowane aparaty, które sprawdzą się podczas fotografowania dokumentów i nagrywania.


  Kamery internetowe do zdalnych lekcji

  To doskonała propozycja dla każdego nauczyciela, który nawet w zdalnej pracy korzysta z rozmaitych tablic i innych pomocy graficznych. Kamerki wbudowane w laptopy nie zawsze oferują dobrą jakość rejestrowanego obrazu. Udostępnianie ekranu z kolei wymaga czasem wielokrotnego klikania w menu i może utrudniać płynne prowadzenie lekcji. Atutami kamery internetowej są więc dobra jakość i szczegółowość przekazywanego wideo oraz to, że takie akcesorium można położyć w dowolnym miejscu.


  Więcej o Trust Tyro Full HD można dowiedzieć się z recenzji autorstwa Anity: Test i recenzja Trust Tyro Full HD. Czy warto postawić na samodzielną kamerkę internetową?

  Polecane statywy dla nauczycieli pracujących zdalnie

  Za bon dla nauczyciela kupić można także statyw. Takie akcesorium będzie doskonałym rozwiązaniem dla każdego, kto w czasie lekcji zdalnych korzysta ze smartfona bądź kamery z gwintem statywowym. Stabilne, wolne od potrząśnięć wideo ułatwi komunikację z uczniami, a sam statyw dodatkowo pomoże jeszcze lepiej zorganizować miejsce pracy. Można też wybrać statyw do mikrofonu.

  Polecane mikrofony i słuchawki do lekcji zdalnych

  Mikrofony do lekcji zdalnych

  Choć większość laptopów posiada wbudowany mikrofon, to jednak nie każdy taki przetwornik może pochwalić się dobrą jakością rejestrowanego dźwięku. Szczególną uwagę na pewno zwracają na to nauczyciele języków obcych, którzy pracują z uczniami nad poprawną wymową. I to właśnie między innymi dla nich mikrofon będzie nieocenionym wsparciem. Najlepiej wybrać taki o charakterystyce kardioidalnej, bo zbiera on głos osoby mówiącej, a inne dźwięki skutecznie wygłusza.


  Słuchawki i zestawy słuchawkowe do nauki i pracy zdalnej

  Kolejne akcesorium, które usprawnia komunikację. Dobre słuchawki ułatwiają zrozumienie wypowiedzi uczniów, a także rozwiązują problem ewentualnego przeszkadzania innym domownikom. No i – nie ma co ukrywać – przydają się także po pracy, na przykład po to, żeby odpocząć przy dźwiękach ulubionych utworów i produktywnie zabrać się za planowanie kolejnych lekcji.

  Polecane drukarki, skanery i urządzenia wielofunkcyjne dla nauczycieli

  Drukarki za bon dla nauczyciela

  Drukarka to urządzenie przydatne w każdym domu. A w okresie lekcji i pracy zdalnej – szczególnie przydatne. Wydrukowane sprawdziany i wypracowania czyta i sprawdza się znacznie łatwiej. Tak samo zresztą jest z ich przygotowywaniem – wtedy dobrze je wydrukować i sprawdzić pod kątem błędów i literówek.


  Skanery dla nauczycieli

  Skaner to urządzenie, które pomoże urozmaicić codzienne lekcje i rozszerzyć zakres przerabianego materiału. Dzięki niemu w kilka chwil można przygotować dodatkowe teksty źródłowe i pomoce dla uczniów. Warto przecież pamiętać, że nie wszystkie podręczniki i zeszyty ćwiczeń doczekały się zdigitalizowanych wersji. W takich zastosowaniach skaner będzie wygodniejszy niż smartfon, a przy tym zagwarantuje wyższą jakość dokumentów.

  Urządzenia wielofunkcyjne dla nauczycieli

  Takie urządzenia łączą funkcjonalności drukarki, kserokopiarki i skanera. Są więc nieocenionym wyposażeniem domowego biura. Warto jednak mieć na uwadze, że skanery, w które je wyposażono, często ustępują jakością bardziej zaawansowanym urządzeniom jednozadaniowym. Do przetwarzania dokumentów i prostych grafik będą jednak wystarczające.

  Polecane modemy, routery i systemy mesh do lekcji zdalnych

  Problemy z jakością połączenia internetowego są prawdziwą zmorą uczniów i nauczycieli. Jeśli spadki szybkości nie są zawinione przez operatora, warto zadbać o to, aby każdemu urządzeniu zapewnić jak najsilniejszy sygnał.

  Routery polecane dla uczących zdalnie

  Podstawowy wybór to model wyposażony w co najmniej jedną antenę wzmacniającą sygnał (w dużych mieszkaniach i domach minimum to dwie, a nawet cztery anteny) i oferujący standardowe pasmo wi-fi, czyli 2,4 GHz. Jeśli jednak w domu jest dużo urządzeń korzystających z łączności wi-fi lub Bluetooth, dobrym wyborem będzie bardziej zaawansowany router, który daje dostęp do wi-fi w paśmie 5 GHz. Dzięki temu uda się nie tylko zminimalizować ryzyko występowania zakłóceń, ale także zwiększyć prędkość transferu.

  Polecane modemy i modemy z routerem

  To propozycje dla osób korzystających z internetu mobilnego. Najprostsze modemy współpracują tylko z urządzeniem, do którego zostaną podłączone. Modemy z routerem mogą natomiast zapewnić stabilne połączenie większej liczbie urządzeń – na przykład dzięki wi-fi.

  Polecane systemy mesh

  Kiedy sygnał wi-fi nie pokrywa całego domu i pojawiają się martwe strefy, dobrym rozwiązaniem okazują się systemy mesh. Podstawowe modele są w stanie zapewnić mocny i stabilny sygnał na powierzchni ok. 200-260 metrów kwadratowych. Co więcej – oferują one kontrole rodzicielską i ważne zabezpieczenia (jak na przykład sieć dla gości i zaporę sieciową).

  Jak skorzystać z bonu na 500 zł dla nauczyciela?

  Z informacji dostępnych na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej wynika, że bon 500 zł dla nauczycieli przysługuje na zakupy dokonane w okresie od 1 września 2020 r. do 7 grudnia 2020 r. Aby otrzymać zwrot pieniędzy za zakupiony sprzęt, nauczyciel powinien złożyć u dyrektora szkoły, w której jest zatrudniony, wniosek z dołączonymi rachunkami imiennymi.

  Wzory wniosków są już dostępne pod tym adresem. Rozpatrzenie złożonych wniosków nastąpi 11 grudnia, a zwrot pieniędzy na konto – do 31 grudnia 2020 r.

  Specjalna oferta dla uczących się i nauczających zdalnie

  W x-komie na nauczycieli i uczniów czeka jeszcze więcej ofert promocyjnych. Szczególnie wartą uwagi propozycją jest zakup sprzętu w ratach 0% z odroczonym terminem płatności. Aby skorzystać z tego rozwiązania, wystarczy przejść na stronę z ofertą dla uczniów i nauczycieli.