Microsoft zrewolucjonizuje wrażenia użytkowników systemu Windows 10?

Użytkownicy mogą być zaskoczeni ponieważ Microsoft przygotowuje się do radykalnych zmian w projekcie systemu Windows 10. Z doniesień wiemy, że firma po cichu potwierdziła nową aktualizację w ogłoszeniu o pracę na początku tego roku. Na czym będzie koncentrował się nowy wygląd Windows 10 i jakie funkcje będzie oferował?

Skąd doniesienia o aktualizacji Windows 10?

W tej chwili nie udostępniono zbyt wielu szczegółów, ale z doniesień wiadomo, że nowy wygląd będzie się koncentrował na zaokrąglonych rogach, funkcjach i przejściach podobnych do systemu Windows 10X. W nowej ofercie pracy, która została opublikowana na początku tego miesiąca, Microsoft potwierdził, że chce radykalnie zmienić doświadczenia użytkowników platformy Windows w nadchodzących latach.

Oferta pracy została opublikowana przez zespół Microsoft Interactive eXperiences Platform (IXP), który jest odpowiedzialny za UX aplikacji Windows. Zespół zajmuje się podstawową kompozycją, renderowaniem i platformami wejściowymi dla menu Start, pakietu Office, Microsoft Edge i natywnych aplikacji systemu Windows.

Windows 10 nowy wygląd ikon

„Posiadamy również większość interfejsu API Win32 i infrastruktury, na której opiera się wszystkie funkcje i aplikacje systemu Windows. Ten zespół wprowadził Touch do systemu Windows, precyzyjne touchpady do laptopów z systemem Windows i Windows Ink do urządzenia 2: 1 ”- można przeczytać w ofercie pracy.

„Jesteśmy teraz na wieloletniej podróży, aby zrewolucjonizować platformę Windows UX, zapewniając najlepsze interaktywne doświadczenia, prezentując najnowocześniejszy sprzęt” – zauważyła firma w ofercie pracy, która jest nadal dostępna w jej witrynie internetowej od 24 maja.

Zgodnie z ofertą pracy, Microsoft Program Manager najwyraźniej będzie współpracował z zespołem Project Reunion w celu „zdefiniowania, zaprojektowania, zaplanowania i zbudowania głównych ulepszeń platformy Windows UX”.

Na innej liście ofert pracy, która nie jest już dostępna, zespół firmy Microsoft potwierdził, że jest na „wieloletniej podróży, aby ponownie wyobrazić sobie tę platformę w celu zapewnienia najlepszych interaktywnych doświadczeń w systemie Windows”.

„Twoja praca wpłynie i ukształtuje wygląd i styl systemu Windows: pomożesz nam zmienić świat” – czytamy w drugiej ofercie pracy.

Jakie funkcje będzie oferował nowy Windows 10?

Podstawowa koncepcja następnej aktualizacji polega na poprawie ogólnej spójności projektu, animacji, włączeniu zaokrąglonych rogów i obsłudze nowych funkcji. Microsoft pracuje również nad:

  • Nowymi ikonami,
  • czcionkami,
  • obsługą gestów dla systemu Windows.
źródło: MSPowerusers.com

Windows 10 w wersji 21H2, znany również jako aktualizacja Sun Valley, zmodernizuje wiele funkcji interfejsu użytkownika systemu Windows 10, w tym:

  • Centrum akcji,
  • pasek zadań,
  • menu Start,
  • wysuwane okienka,
  • aplikacje natywne.
Źródło: laptrinhx.com

Kiedy możesz spodziewać się zmian?

Zmiany mają zostać wprowadzone pod koniec 2021 roku. Odświeżone Sun Valley powinno obejmować wszystkie formaty Windows 10, w tym stacje robocze, komputery stacjonarne, tablety, urządzenia 2 w 1.