ABC klonowania dysku
Pytanie 1. Na czym polega klonowanie?
W telegraficznym skrócie, klonowanie polega na przeniesieniu kompletu danych z nośnika A na nośnik B, przy wykorzystaniu komputera i programów albo bez nich. Kluczowa jest tu kwestia – kompletu – a więc całego systemu, wraz z konfiguracjami, a także zainstalowanych aplikacji, zdjęć, filmów. Przenoszenie danych odbywa się metodycznie, partycja po partycji, bit po bicie.
Pytanie 2. Czy jest ono lepsze od reinstalowania systemu?
Zdecydowanie. Przede wszystkim z uwagi na całościowe przeniesienie systemu i aplikacji. Pliki i foldery dają się skopiować z pomocą pamięci flash, chmury, nawet płyt DVD, nie jest to specjalnie pracochłonne, choć wymaga trochę czasu.
Wgranie czystego systemu wiąże się z kolei ponowne wgrywanie sterowników, konfigurowanie ustawień (w tym BIOS). Znów czas, czas, czas. Ale Twój czas, który poświęcasz na klikanie w kolejne okna.
Program klonuje w wersji komercyjnej.
Ale że to jest niby poradnik, czy co?!
i hope this działa
Nie sklonujesz partycji Win10 przez USB. Podana tutaj informacja, powielana w sieci, jest nieprawdziwa.
Właśnie zakończyłem klonowanie Crucial 240 na Crucial 500 poprzez USB2. Trwało to ok. 5 godzin ale skończyło się pozytywnie. Oczywiście najnowsze wersje EaseUS ToDo Backup mają opcję klonowania tylko w wersji komercyjnej ale starsze np. 11.5 robią to bez problemu. Miałem na starym SSD kilka wersji Windowsów więc musiałem przy pomocy EasyBCD pozmieniać ścieżki i już wszystko działa.
porada typu: Jak napić się wody na pustyni? – Musisz znaleźć kran z bieżącą wodą….. i sukces!!!
Żenada
Czy dyski zaszyfrowane Bitlockerem należy wcześniej rozszyfrować ?