Remedy zapowiedziało przeniesienie Control na PlayStation 5 i Xbox Series X

Kto grał w Control na Xbox One lub PlayStation 4, ten wie, że konsole obecnej generacji miały sporo problemów z obsługą hitowego tytułu od Remedy Entertainment. Choć równie dobrze można powiedzieć, że gra była po prostu źle zoptymalizowana. Tak czy inaczej, port Control na PlayStation 5 i Xbox Series X wydawał się czymś oczywistym. Oficjalne potwierdzenie ze strony Remedy przyszło – a jakże – po szumnej prezentacji nowej konsoli od Sony.

Control pojawi się na PlayStation 5 i Xbox Series X

Dopiero co Maciej relacjonował prezentację PlayStation 5, a już zapowiedziano całkiem sporo tytułów przeznaczonych na tę konsolę. Wiadomo, najwięcej zainteresowania wzbudzają tytuły ekskluzywne, którymi w obecnej generacji Sony wygrało konsolową wojnę z Microsoftem i ich Xboksem One. Ale warte podkreślenia jest również to, że wiele gier już istniejących doczeka się przeniesienia z PS4 na PS5. Wśród nich jest między innymi znakomity tytuł autorstwa Remedy Entertainment, czyli Control.

Remedy poinformowało o porcie gry na PS5 za pośrednictwem Twittera. Co ciekawe, deweloper zapowiedział, że Control pojawi się nie tylko na konsoli Sony, ale też na jej rywalu – Xbox Series X. W komentarzach pod tweetem można zauważyć wiele głosów aprobaty ze strony graczy, którzy obiecują ponowny zakup Control, gdy już pojawi się port na konsole nadchodzącej generacji.

playstation 5 obie wersje konsoli

Jakich ulepszeń możemy się spodziewać w porównaniu do konsolowego pierwowzoru Control?

Niestety deweloper póki co nie zdecydował się podzielić z fanami szczegółami na ten temat. Niemniej wydaje się pewne, że wizualna szata gry zostanie wzbogacona o obsługę Ray Tracingu. Pecetowy port Control posługiwał się tą technologią, a – jak już wiemy od dawna – ma być ona dostępna także w PS5 i Xbox Series X.

Czy posiadacze Control na Xbox One doczekają się darmowego przeniesienia na Xbox Series X?

Tego typu apelów skierowanych do Remedy pojawiło się na Twitterze całkiem sporo. Gracze gromadnie apelowali o dodanie obsługi funkcji Smart Delivery. Na razie jednak deweloper nie ujawnił żadnych konkretnych informacji na ten temat, więc Xboksowy, chcący zagrać raz jeszcze (i bez dodatkowych opłat) w Control na Xbox Series X muszą uzbroić się w cierpliwość.

Control screen z gry

To nie jedyna niespodzianka od Remedy?

Chociaż fani – co jest zrozumiałe – są podekscytowani faktem, że Control doczeka się wersji na nowe konsole, powinni śledzić także przyszłe projekty Remedy. Ostatnie raporty wskazują bowiem, że studio pracuje nad dwoma nowymi exclusive’ami dla Epic Games Store (do tego dochodzi jeszcze DLC dla Control). Wszystko wskazuje na to, że przyszłość Remedy Entertainment rysuje się w jasnych barwach.

Źródło: gamerant.com