Ciekawą opcją jest tryb „Pro camera”, który pozwala nagrywać wysokiej jakości filmy w orientacji pionowej lub poziomej, monitorować dźwięk i dostępny czas nagrywania oraz ręcznie kontrolować ustawienia ostrości, ekspozycji i balansu bieli. Ponadto dzięki edycji wideo z wielu kamer jednocześnie klipy mogą być automatycznie synchronizowane i edytowane razem.
Apple dostarcza także bibliotekę profesjonalnej grafiki, efektów i dźwięków, także w standardzie HDR, m.in. konfigurowalne animowane wzory i profesjonalne ścieżki dźwiękowe automatycznie dopasują się do długości filmu. Final Cut Pro na iPada oferuje możliwość importowania projektów utworzonych w iMovie na iOS, a projekty stworzone na tablecie można eksportować na komputer Apple Mac.
Do tego oczywiście nie zabrakło usprawnień wynikających w mocy obliczeniowych i uczenia maszynowego procesorów. Twórcy mogą na przykład szybko usuwać lub zastępować tło za obiektem w klipie bez korzystania z zielonego ekranu. Automatyczne przycinanie dostosowuje materiał do różnych formatów obrazu, a dzięki funkcji Voice Isolation szum tła można łatwo usunąć z zarejestrowanego w terenie dźwięku.
Czy Final cut pro będzie obsługiwał IPada air?