Podcast x-gamers: Final Fantasy 7 | Resident Evil 3, czyli o co kaman z tymi rimejkami

Ktoś mądry powiedział kiedyś, że w muzyce powstało już wszystko. Czy podobne podejście mają twórcy gier? Można tak podejrzewać po liczbie powstających ostatnio remake’ów i remasterów. Temu tematowi postanowili przyjrzeć się bliżej Nasi x-gamersi, a na tapetę wzięli najgorętsze tytuły kwietnia, czyli Final Fantasy 7 i Resident Evil 3.

Remake? Jestem za, a nawet przeciw

Mnogość wygrzebanych z czeluści czasu i systematycznie odświeżanych tytułów – nie tylko gamingowych, ale też filmowych czy muzycznych – stale rośnie i z reguły cieszy się uznaniem odbiorców. Remaki i remastery królują obecnie na rynku. Dlaczego jest ich tak wiele i czym właściwie różnią się te dwa pojęcia?

Nasi x-gamersi postanowili przyjrzeć się także jakości remake’ów. Ceny Final Fantasy 7 Remake i Resident Evil 3 Remake do najniższych nie należą – dlaczego? Czy jakość gry poznamy właśnie po jej cenie? Nad tym również rozmyślają w najnowszym podcaście Kamil Szwarbuła i Kamil Gajdek.

Jednak główny temat rozmowy stanowią niuanse, nowości, wady i zalety odświeżonych wersji kultowych gaimingowych tytułów, czyli Final Fantasy 7 i Resident Evil 3. Jak bestsellery sprzed około 20 lat potraktowali dzisiejsi game designerzy?

Wysłuchaj podcastu i dowiedz się, który remake zyskał głos na tak i dlaczego podczas opisu drugiej gry w tle pobrzmiewa echo rozczarowania.

x-kom podcast

Słuchaj nas tam, gdzie lubisz