Relacja z konferencji Apple: premiera iPhone 12

Apple podczas dzisiejszej premiery pokazało swojego najnowszego flagowca iPhone 12 – i to w czterech różnych wersjach. Oprócz najnowszego smartfona giganta z Cupertino zobaczyliśmy także Apple HomePod Mini oraz akcesoria MagSafe. Sprawdźcie naszą szczegółową relację z tego wydarzenia.

Konferencja Apple: 13 października 19:00

Gdzie oglądać Apple Event?

Konferencję można obejrzeć na oficjalnym kanale Apple w serwisie YouTube.

Czego spodziewaliśmy się przed konferencją?

Gwoździem programu miała być premiera iPhone 12 i tak faktycznie się stało. Przez opóźniającą się premierę narosło już wiele przewidywań na temat specyfikacji i wyglądu iPhone 12. Część z nich okazała się prawdziwa, jednak Apple nauczyło nas, że zawsze pozostawia jakiegoś asa w rękawie. Tym asem tym razem była wydajność iPhone 12 i łączność 5G dla każdej wersji.

Oprócz najnowszego smartfonu Apple mieliśmy nadzieję zobaczyć także inne urządzenia:

  • AirTags – lokalizatory przedmiotów.
  • AirPods Studio – nauszne słuchawki.
  • AirPower – matę ładującą.
  • HomePod 2 lub HomePod Mini – inteligentny głośnik.

Dowiedz się więcej o tych nowych produktach Apple. Trafne okazały się przewidywania dotyczące Apple HomePod Mini. Na pozostałe urządzenia przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Dzięki temu, że Apple zorganizowało we wrześniu konferencję poświęconą m.in. Apple Watchowi, to wiedzieliśmy już, czego nie powinniśmy się spodziewać podczas dzisiejszego wieczoru. Oto podsumowanie wrześniowej konferencji Apple.

Relacja z konferencji Apple

Tim Cook rozpoczął konferencję. 

Apple HomePod Mini

Tim Cook zapowiedział nowego Apple HomePod Mini. Inteligentny głośnik zyskał owalny kształt i efektowne oświetlenie. Dotykowa powierzchnia pozwoli lepiej komunikować się z urządzeniem.

Nie zabraknie jednak oczywiście łączności z Siri, która ma być jeszcze bardziej inteligentnym asystentem. Teraz Siri będzie w stanie puścić muzykę tylko na podstawie zacytowanego fragmentu piosenki.

inteligentny dom apple

Ponadto głośnik ma rozpoznawać osoby, które do niego się zwracają. Dzięki temu Siri będzie mogła działać zgodnie z ustalonymi profilami głośnika tylko na podstawie usłyszanego głosu.

Apple usprawniło także oczywiście dźwięk, który wydobywa się z urządzenia. Za lepsze wrażenia dźwiękowe odpowiada chip Apple S5 i lepsze głośniki.

Cena HomePod Mini to 99$. Urządzenia w przedsprzedaży pojawi się 6 listopada, a realizacja zamówień nastąpi 16 listopada.

Apple iPhone 12

Tim Cook zapowiedział Apple iPhone 12 z łącznością 5G.

Oznacza to, że każdy iPhone 12 – niezależnie od wersji obsłuży standard 5G i będzie w stanie ściągać dane z prędkością 500 MB/s i uploadować z prędkością 25 MB/s w optymalnych warunkach.

iPhone 12 pojawi się w 5 kolorach: czarnym, białym, czerwonym, zielonym i niebieskim. Smartfon charakteryzuje się odświeżonym wyglądem. Apple bowiem powróciło do kanciastych krawędzi znanych m.in. z iPhone 4 czy najnowszego iPada Pro. Tym razem obręcz wykonano z lotniczego aluminium. 

W efekcie iPhone 12 będzie także o 11% cieńszy od iPhone’a 11 i o 15% mniejszy.

iphone 12 premiera

Wyświetlacz Super Retina XDR w iPhonie 12 dostanie wsparcie do HDR 10. Ponadto ma być najwytrzymalszym na rynku. Dzięki Ceramic Shield szkło ma być nawet 4x bardziej wytrzymałe przy upadku.

Zgodnie z przewidywaniami Apple iPhone 12 będzie wyposażony w CPU A14 Bionic. Jego litografia to 5 nm. To pierwszy tego typu chip w smartfonie w historii.

 Ten 6-rdzeniowy procesor będzie  nawet do 50% szybszy niż jakikolwiek inny smartfon. Dodatkowo A14 Bionic zaoferuje 80% szybsze neural engine i 4-rdzeniowy GPU.

Podstawowy model iPhone’a 12 otrzyma dwie kamery z tyłu urządzenia. Będzie obiektyw szerokokątny i ultraszerokokątny. Ten pierwszy wpuszcza o 27% więcej światła, co przekłada się na lepsze zdjęcia w trybie nocnym. Jest także jeszcze większe wsparcie uczenia maszynowego.

Cena i data premiery iPhone 12

Cena iPhone 12 to 4199 złotych. W przedsprzedaży dostępny będzie już 16 października, a do sklepów trafi 23 października.

Apple iPhone 12 Mini

To już oficjalne! Będzie Apple iPhone 12 Mini. Będzie to najmniejszy na świecie smartfon z łącznością 5G.

najmniejszy iphone

Podobnie jak większe modele będzie działał na procesorze A14 Bionic i będzie posiadał wszystko to, co posiada iPhone 12.

Rozmiar jego ekranu wynosi 5,4″. 


Cena i data premiery iPhone 12 Mini

Cena iPhone 12 Mini to 3599 złotych. W przedsprzedaży będzie dostępny 6 listopada, a dostarczany od 13 listopada.

iPhone 12 Pro i iPhone 12 Pro Max

Wyświetlacz i obudowa

To będzie prawdziwy sprzęt premium z chirurgicznej stali nierdzewnej. Aparat będzie dostępny w 4 kolorach: pacyficznym, złotym, srebrnym i grafitowym.

iPhone 12 Pro będzie mieć ekran o przekątnej 6,1″. Wersja Pro Max otrzyma natomiast największy ekran w historii iPhone’a.  Przekątna wyniesie bowiem 6,7″. 

Wyświetlacz Super Retina XDR ochroni Ceramic Shield – podobnie jak zwykły iPhone 12.

iphone 12 pro specyfikacja

Aparat i kamera

Oba smartfony zyskają trzy aparaty: szerokokątny, ultraszerokokątny oraz teleobiektyw.

Najlepszy aparat znajdziemy w iPhonie 12 Pro Max. Otrzyma on bowiem większą matrycę o 47% od sensora z iPhone’a 12 Pro. Jeśli chodzi o teleobiektyw, to wersja Pro ma ogniskową 65 mm, zaś wersja Pro 52 mm.

Wersja Max zaoferuje także zdjęcia w profesjonalnym formacie ProRAW, dzięki któremu można uzyskać najlepszą jakość zdjęć. Wsparcie Dolby Vision ma ją jeszcze dodatkowo podbijać.

Wersje Pro iPhone’a 12 zyskają sensor LiDAR – technologię, z której korzysta NASA do lądowania na Marsie. Dzięki niemu aparat będzie mógł wyczuć głębię i odległość od przedmiotów w rzeczywistości. Ma się on także przełożyć na 6x szybszy autofocus – także w ciemności.

Smartfony poradzą sobie bez problemu z nagrywaniem wideo w trybie HDR w 4K i 60 klatkach na sekundę.

Cena iPhone 12 Pro oraz iPhone 12 Pro Max

Za iPhone 12 Pro zapłacimy od 5199 złotych, natomiast cena iPhone 12 Pro Max to 5699 złotych.

Przedsprzedaż rozpocznie się 16 października, a rynkowa premiera 23 października.


MagSafe – bezprzewodowe ładowanie

Apple oprócz nowych smartfonów zaprezentowało także MagSafe – standard szybkiego ładowania bezprzewodowego. Dzięki niemu nowego iPhone’a 12 naładujemy bezprzewodowo. Magia MagSafe polega na tym, że nie musimy szukać konkretnego punktu z cewką na ładowarce bezprzewodowej, lecz wystarczy osadzić na niej smartfon, by zadziałało przyciąganie magnetyczne.

Standard ten będzie można dodatkowo wykorzystać dzięki nowym etui na smartfon, np. w postaci kieszonki na kartę płatniczą.

mag safe apple