Nowe produkty Apple, czyli czego możemy się spodziewać oprócz iPhone 12?

Apple zapowiedziało kolejną konferencję – tym razem na 13 października o 19:00 czasu polskiego. Zobaczymy na niej przede wszystkim iPhone’a 12, ale każda konferencja to szansa na nowe produkty Apple. Czym może zaskoczyć nas gigant z Cupertino?

iPhone 12 – nareszcie go poznamy

Nie ma co ukrywać – głównym bohaterem konferencji będzie iPhone 12. Jednak internetowe plotki mówią nawet o 4 różnych wariantach najnowszego iPhone’a.

  • iPhone 12 Mini 64 GB z ekranem o przekątnej 5,4″ za 649$;
  • iPhone 12 64 GB 6,1″ za 749$;
  • iPhone 12 Pro 128 GB 6,1″ za 999$;
  • iPhone 12 Pro Max 128 GB 6,7″ za 1099$.

Dowiedz się, jaka jest przewidywana specyfikacja i gdzie oglądać premierę iPhone’a 12.

Jakie nowe produkty Apple?

Przewidywania co do październikowego eventu są o tyle łatwiejsze od tego wrześniowego, ponieważ wiemy już, czego nie zobaczymy. Nowe Apple Watche, iPad Air 4 oraz iPad 8. generacji zostały już zaprezentowane we wrześniu i raczej nie powinniśmy się spodziewać sprzętów z tej kategorii.

Ponadto grafika promująca nadchodzące wydarzenie może naprowadzać na pewne tropy. Widoczne poniżej okręgi mogą symbolizować nowe produkty Apple:

  • Okrągłe AirTagi, czyli znaczniki lokalizujące różne przedmioty;
  • Fale dźwiękowe mogą wydobywać się z nowego, mniejszego HomePoda lub nowych słuchawek AirPods Studio;
  • Gamę kolorystyczną iPhone’a 12.
Apple Event 2020

Albo Apple daje nam możliwość wykazania się kreatywnością, albo niepotrzebnie doszukujemy się znaczenia w powyższych okręgach. Jeśli macie inny pomysł, co mogą one oznaczać, podzielcie się swoją interpretacją w komentarzach.

Nauszne słuchawki Apple, czyli AirPods Studio

Sklepy internetowe i stacjonarne Apple zaczęły wycofywać ze swojej oferty głośniki i słuchawki od zewnętrznych producentów. To jasny sygnał, że gigant z Cupertino pracuje nad własnymi słuchawkami nausznymi nazywanymi nieoficjalnie jako AirPods Studio.

Apple AirPods Studio słuchawki

Według plotek i informatorów serwisu 9to5Mac pierwsze słuchawki nauszne od Apple będą bezprzewodowe z portem USB typu C i mają być naprawdę smart. Za pomocą sensorów mają bowiem potrafić rozróżnić, które ucho jest które, dzięki czemu słuchawki będzie można nosić w dowolnej orientacji. Sensory automatycznie zastopują także muzykę, gdy słuchawki zostaną ściągnięte lub zawieszone na szyi.

AirPods Studio mają być także wyposażone w aktywną redukcję szumów i otrzymać samodzielną aplikację dla systemów iOS oraz macOS.

AirTags na ratunek

Według Macotakara – japońskiej strony poświęconej Apple – AirTagi będą zaprezentowane razem z iPhonem 12. Czym są Apple AirTags?

Apple AirTags to malutkie urządzenia, które przydadzą się, kiedy zgubisz klucze i pomyślisz, że najwygodniej byłoby do nich zadzwonić i zapytać, gdzie są. Przyczepione do obojętnie jakiego przedmiotu AirTagi zdradzą jego lokalizację, dzięki czemu zgubienie kluczy czy portfela nie będzie już aż tak stresującym przeżyciem.

Apple zamierza jednak rozbudować to akcesorium o bardziej zaawansowane możliwości. Mówi się o śledzeniu przedmiotów w wirtualnej rzeczywistości, która pomoże zlokalizować zagubioną rzecz za pomocą kamery smartfona – o ile oczywiście ten znajduje się w jego zasięgu.

Naturalnie Apple prawdopodobnie wypuści samodzielną aplikację dla AirTagów, by mogły one stać się integralną częścią cały czas świeżego iOS 14.

AirPower – ładująco-znikająca mata

Prace nad bezprzewodową matą ładującą, czyli Apple AirPower, teoretycznie zostały oficjalnie przerwane w marcu 2019 roku, ale co jakiś czas pojawiają się nowe plotki w jej sprawie. W sierpniu tego roku na jednym z chińskich portali rzekomo pojawił się film, który przedstawiał nowy prototyp ładującej maty. Oczywiście nie ma pewności, czy przedstawiał on rzeczywiste urządzenie, ale być może coś jest na rzeczy i przekonamy się o tym już we wtorek 13 października.

Data premiery Apple iPad Air 4 i Apple One

Kolejnymi premierami, które być może czekają nas podczas wtorkowego eventu są… daty rynkowych premier Apple iPada Air 4 oraz usługi Apple One. W tej kwestii o zaprezentowanym we wrześniu tablecie od Apple wciąż wiadomo tylko tyle, że pojawi się na rynku w październiku. Apple One to natomiast usługa, która pozwala zbiorczo korzystać z serwisów od Apple i naturalnie opłacać je. Podobnie jak iPad Air 4 usługę zaprezentowano we wrześniu, ale jeszcze nie zaliczyła oficjalnego startu.

Powyższe przecieki wskazują, że jest duża szansa na to, że dostaniemy nowe produkty Apple. Krąża jeszcze plotki o produkcji krzemowego MacBooka z  autorskim układem CPU od Apple. Aktualnie nie ma jednak żadnych poszlak, żeby miał on być zaprezentowany już 13 października.

Źródła: Macotakara, 9to5Mac, Techradar