Diablo 2 Resurrected wprowadzi natychmiastowe rzucanie czarów na PC i /players 8 w opcjach gry

Aktualizacja do Diablo 2 Resurrected okraszona numerem 2.3 już wkrótce pojawi się na komputerach PC oraz konsolach. Nie jest to byle jaka aktualizacja, bo wprowadzi dwie całkiem istotne nowości – quick cast oraz możliwość wykorzystania komendy /players 8 z poziomu opcji. Z pierwszego zwłaszcza ucieszą się pecetowcy, a z drugiego konsolowcy.

Quick cast – wersja PC Diablo 2 Resurrected nie pozostanie w tyle

Od dnia premiery Diablo 2 Resurrected minęło trochę czasu i gracze w przypadku zarówno peceta, jak i konsol, znajdywali wiele miejsca na najróżniejsze usprawnienia. W pewnym momencie królował nawet pogląd, że w D2R najlepiej zagrać na kontrolerze. Z jednego powodu, który już za niedługo straci na znaczeniu – przez wprowadzenie quick cast w najnowszej aktualizacji 2.3.

quick cast w diablo 2 resurrected na pc

Innymi słowy jest to możliwość natychmiastowego rzucania czarów. Bez tej zmiany gracze pecetowi są zmuszeni przeklikiwać się pomiędzy umiejętnościami przypisanymi do klawiszy funkcyjnych. Teraz wszystkie staną się aktywną częścią interfejsu i wystarczy wcisnąć – przykładowo – F3, aby czar został rzucony. Żadnego dodatkowego klikania lewym czy prawym przyciskiem myszy.

Przedtem wyłącznie gracze konsolowi mogli cieszyć się taką funkcją. Z aktualizacją na PC wystarczy włączenie odpowiedniej opcji w ustawieniach gry.

/players 8 w D2R stanie się dostępne dla wszystkich

I zostanie nazwane poziomami trudności. Naturalnie możliwość ich ustawiania zostanie zarezerwowana dla rozgrywek offline, ale już nie tylko dla pecetowców. Wcześniej posiadacze Xbox Series X|S i Xbox One oraz PlayStation 5 i PlayStation 4 czy Nintendo Switch nie mieli możliwości wpisać komendy, bo w konsolowym Diablo 2 Resurrected brakowało czatu.

komenda players 8 w opcjach gry jako poziomy trudności diablo 2 resurrected

Im wyższy poziom trudności, tym więcej punktów doświadczenia i lepszych szans na loot nam zagwarantuje. Jest to doskonała opcja też i dla tych, którzy celowali w osiągnięcie zdobycia 99 poziomu w grze – powinno to zaoszczędzić każdemu trochę czasu. Pod warunkiem, że masz dość rozwiniętą postać, która poradzi sobie z ulepszonymi demonami.

To nie są wszystkie ze zmian w aktualizacji Diablo 2 Resurrected 2.3.

Wśród pozostałych zmian można wymienić usprawnienia interfejsu, rozgrywki PvP (widać, kiedy pudłujemy) czy audio. Z większych zmian to wprowadzenie obsługi NVIDIA DLSS, z której ucieszą się posiadacze kart graficznych tego producenta – a zatem gra będzie wyglądać ładniej i działać płynniej niż poprzednio.

Więcej o NVIDIA DLSS:

Kiedy można spodziewać się aktualizacji?

Nie wiadomo. Być może to kwestia najbliższych dni bądź tygodni. Sam twórca nie podaje jeszcze konkretnej daty, ale nie są to zmiany na tyle duże, aby wymagały wiele czasu.

Źródło: news.blizzard.com, PC Games, GameSpot