Diablo Immortal – recenzje mówią same za siebie. Gra się podoba

I to mimo przedpremierowych podejrzeń co do modelu P2W – ten wciąż wydaje się niejasny. Gracze wkrótce przekonają się na własne oczy. Najpierw przekonali się razem z recenzentami, że Diablo Immortal to naprawdę dobra gra. Przez jeden serwis nazwana nawet najlepszą grą Blizzarda, ale jednocześnie najbardziej wywołującą niepokój.

Recenzje Diablo Immortal są, o dziwo, doskonałe!

Już tłumaczę, skąd to dziwienie. Raczej żaden z graczy i fanów marki nie wyczekiwał entuzjastycznie premiery Diablo Immortal. Po pierwsze, to gra mobilna. A po drugie, sporo się czytało o dostępnych w grze mikropłatnościach i potencjalnym modelu P2W. Gra miałaby być łatwiejsza dla tych, którzy regularnie wydają w nich pieniądze. Jak będzie rzeczywiście? To się okaże dopiero po czasie. Tymczasem opinie graczy i recenzentów są zgodne, że Diablo Immortal mimo wszystko jest dobrą grą.

rozgrywka w helliquary w diablo immortal

Większość recenzji jest naturalnie Work In Progress, to znaczy nie są całkowicie ukończone. To jednak nie wzbrania dużych serwisów od wydawania werdyktów. Jednym z takich popularniejszych jest ten od IGN: „Dopiero zacząłem swoją przygodę w Diablo Immortal, ale polubiłem to, w co udało mi się zagrać.” Wśród plusów recenzent wymienia m.in.: angażujący i zwyczajnie fajny system walki czy przyjemny proces levelowania. Mowa tutaj o ponad 20 godzinach bez żadnych mikropłatności. Dobre zdanie o Diablo Immortal podzielają osoby udzielające się w komentarzach.

Game Informer sądzi podobnie, że „trudno nie polecić włączenia się w walkę przeciwko hordom z piekieł, zwłaszcza kiedy granie w Diablo Immortal jest tak przyjemne”. To co na pewno nie umyka recenzentom to wspomniane już istnienie mikropłatności. Nawet to ponad 20 godzin nie wystarcza, aby przekonać się o ich wpływie na grę.

Zbiór wszystkich recenzji Diablo Immortal – oceny

  • Comicbook.com – 4.5/5
  • iMore – 4/5
  • PCMag – 4/5
  • Android Central – 4/5
  • CGMagazine – 7.5/10
  • Destructoid – pierwsze wrażenia pozytywne
  • Ars Technica – wyraża duże obawy w związku z mikropłatnościami, przywołuje też historię Domu Aukcyjnego z Diablo 3

Czy w Diablo Immortal da się grać za darmo?

Odpowiedź jest oczywiście twierdząca, wszak to darmowa gra i nie trzeba jej kupować. Zastanówmy się jednak, czy faktycznie da się w nią grać za darmo. I tutaj odpowiedź nie należy do najprostszych. Co więcej, uważam, że będziemy musieli na nią sporo poczekać. Do momentu, aż większość graczy dotrze do endgame’u i zacznie ze sobą rywalizować w tabeli wyników. Tam najdrobniejsze różnice zadecydują, a na nie mogą mieć wpływ mikropłatności.

walka nekromantą z demonami na piaskach w diablo immortal

Jednak najlepszym lekarstwem na to wszystko będzie uzgodnienie z samym sobą, że gramy dla funu – i puf! Jeśli okaże się, że rywalizacja przez mikropłatności jest na tyle przesądzona, że trudno będzie o pierwsze miejsce w tabelach bez kasy, to przecież nikt nie każe nam tam być. Skoro fundament Diablo Immortal jest na tyle fajny, to czemu by nie zagrać i dobrze się bawić? Zawartość gry od początku do końca jest darmowa dla wszystkich. Mamy tutaj fabułę na jakieś 20 godzin, codzienne aktywności i różne tryby gry, i co najważniejsze, górę lootu.

A to wszystko nawet w wersji mobilnej, w którą można grywać z nudów i w podróży.

źródło: Metacritic