Kaspersky Smart Home Security: czy nowe rozwiązanie zabezpieczy inteligentny dom?

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych firm w dziedzinie cyberbezpieczeństwa zapowiedziała nowe rozwiązanie. Kaspersky Smart Home Security ma być narzędziem, które pomoże zarówno operatorom telekomunikacyjnym, jak i końcowym użytkownikom, zmagającym się z różnego rodzaju zagrożeniami, jakie trapią inteligentny dom.

Co wiemy o Kaspersky Smart Home Security?

Zapowiedziany produkt ma łączyć kilka kluczowych aspektów cyberbezpieczeństwa. Wliczają się w nie ochrona przed złośliwym oprogramowaniem, ukrytym monitoringiem, kontrolą internetu i nie tylko. Kaspersky Home Smart Security jest instalowany na routerze przez operatora telekomunikacji. Następnie użytkownik pobiera na telefon aplikację, za pomocą której zarządza i monitoruje kwestie bezpieczeństwa.

W zestawie do kontroli włamań mamy skanowanie plików AV, blokowanie ataków brute force, sprawdzanie podejrzanych adresów URL, a także monitorowanie internetowych portów i protokołów. Z kolei zestaw do sprawdzania bezpieczeństwa pozwala przyjrzeć się poziomowi zabezpieczeń systemu oraz poszczególnych inteligentnych urządzeń. Dostajemy powiadomienie o słabym haśle oraz pomoc w ustawieniu nowego. Tu również można sprawdzić protokoły i wrażliwe porty internetowe. Są także narzędzia do kontroli rodzicielskiej.

Kaspersky logo
Źrodlo: Kaspersky Daily

Co o Kaspersky Smart Home Security mówią producenci?

Kaspersky Smart Home Security ma być odpowiedzią na rosnącą popularność urządzeń smart home oraz towarzyszący jej wzrost cyberzagrożeń. Biorąc pod uwagę, że inteligentny dom to przyszłość, a nie chwilowy trend, oczywistym jest, że potrzeba kompletnego produktu, który zapewni wszechstronną ochronę. Tak to widzi reprezentujący Oleg Nevstruev, który kieruje zarządzaniem produktami niestandardowymi i technologicznymi w Kaspersky’m.

Aleksiej Gromyko, szef Global xSP Projects, dodaje, że nowe rozwiązanie to rezultat wielu lat współpracy z operatorami telekomunikacji na całym świecie. Z jego słów wynika, że projekt nie powstawał w próżni – twórcy są świadomi wyzwań, z jakimi musza mierzyć się ich partnerzy. Gromyko dodaje, że przy projektowaniu Kaspersky Smart Home Security wzięto pod uwagę konieczność używania przez operatora urządzeń, które znajdują się już u użytkownika końcowego.

Produkty Kaspersky w x-kom


Źródło: Kaspersky