Eset – oprogramowanie, które kompleksowo zabezpieczy nie tylko komputer

„Bezpieczeństwo jest najważniejsze” to dosyć utarty slogan stosowany w różnych sytuacjach. Ale czy coś za tym idzie? Czy podchodzimy do bezpieczeństwa swoich urządzeń i naszych danych wystarczająco poważnie? „Nie mam do tego głowy” można odpowiedzieć kolejnym frazesem. Dlatego powstał program Eset. To kompleksowe bezpieczeństwo danych, o które nie musimy się już martwić.

Nie moja w tym głowa

Niebezpieczeństwo UEFI! Ransomware na Twoim komputerze. Czy to już phishing? Spyware to spersonalizowane reklamy czy wirus śledzący? Otóż… nie moja w tym głowa. Bo za dużo mam zmartwień dookoła, żeby śledzić poczynania hakerów czyhających na moje dane. Warto znać podstawy bezpieczeństwa (czy wiesz jak bezpiecznie zalogować się do banku?), ale nie da się wiedzieć wszystkiego.

Dlatego warto zdecydować się na Eset Internet Security. Bo to szybki i odpowiedzialny krok w stronę bezpieczeństwa, które zapewnia 100% ochronę laptopa. Ale na PC-y też działa. Dzięki temu można czuć się w sieci bezpiecznie.

Czym jest oprogramowanie antywirusowe?

Program antywirusowy ma być w pełni bezpiecznym i godnym zaufania softwarem. Ma służyć ochronie urządzenia i wszystkich danych na nim się znajdujących. Dlatego musi pochodzić z zaufanego źródła. W tym miejscu należy odrzucić wszystkie „zupełnie darmowe i bezpieczne” programy, bo to są z reguły kłamstwa i aplikacje śledzące.

Zadaniem programu antywirusowego jest nie tylko ochrona danych na urządzeniu, ale też ostrzeganie przed potencjalnym niebezpieczeństwem, natychmiastowe reagowanie na zagrożenie oraz skanowanie urządzenia nawet przed uruchomieniem systemu. Ponadto dobry program antywirusowy skanuje komputer wedle naszego życzenia, obejmuje kwarantanną pliki, których pochodzenia nie zna; pozwala na planowanie działań, nie obciąża dysku i jest często aktualizowany.

eset-security-ochrona

Dlaczego warto zdecydować się na program antywirusowy Eset?

Ponieważ ma wszystko czego potrzeba i nawet więcej. Obejmuje kompleksowe działania prewencyjne, działa bezwzględnie i skutecznie. Zawsze informuje użytkownika jakie akcje podejmuje, działa szybko i nie obciąża dysku, więc praktycznie operuje w tle. Ponadto posiada kilka funkcji, które w sposób znaczący wyróżniają go na tle konkurencji:

  • Ochrona urządzeń podłączonych do Wi-Fi;

To bardzo przydatna funkcja, która zapewnia bezpieczeństwo innych urządzeń, w tym nawet routera

  • Ochrona przed uruchomieniem systemu;

Wirusy działają zaraz po włączeniu urządzenia. Dlatego antywirus powinien być na to gotowy. I Eset jest, ponieważ uruchamia się jeszcze przed startem systemu, co nie pozwala przedostać się szkodliwym oprogramowaniom do wnętrza urządzenia

  • Ochrona Twojego laptopa na wypadek kradzieży lub zgubienia;

Eset umożliwia zlokalizowanie urządzenia, które zgubiliśmy, lub które zostało nam skradzione. Program wyświetla aktualną lokalizację utraconego urządzenia na mapie w oparciu o identyfikatory pobliskich sieci Wi-Fi. Ponadto pozwala wysłać wiadomość do tego urządzenia, np. nakłaniającą do zwrotu.

  • Monitoring urządzenia;

Eset daje możliwość uchwycenia złodzieja dzięki wbudowanej w laptopie kamerze. Zdalnie możemy  sfotografować złodzieja, a zdjęcie zapisane zostanie na osobistym koncie my.eset.com.

Co jeszcze posiada program antywirusowy Eset?

Ma szereg kolejnych funkcji. Zwiększa bezpieczeństwo podczas dokonywania płatności online, umożliwia włączenie kontroli rodzicielskiej (definiuje tematykę witryn), ostrzega, gdy ktoś trzeci próbuje uzyskać dostęp do kamery, blokuje niepowołanym osobom dostęp do danych, blokuje zagrożenia typu ransomware, które szyfrują prywatne dane, a następnie żądają okupu za ich odblokowanie; oraz wiele więcej, o czym przekonać można się tutaj.

eset-security

Czy muszę być specjalistą od cyberbezpieczeństwa by korzystać z oprogramowania Eset?

Zupełnie nie. Program rozpoczyna działanie zaraz po instalacji. Interfejs jest bardzo przejrzysty, a najważniejsze opcje są wyszczególnione i nie trzeba ich szukać. Ponadto korzystanie z programu jest jeszcze wygodniejsze dzięki automatycznym aktualizacjom, które pobierane są zaraz po udostępnianiu ich przez firmę ESET. Natomiast dla zaawansowanych użytkowników, program antywirusowy Eset pozwala na osobiste skonfigurowanie ponad 150 szczegółowych ustawień, w tym nawet proces skanowania.

Zastosowanie programu – i w domu i w firmie

Program można przeznaczyć do użytku firmowego lub domowego. Funkcjonalność tego oprogramowania pozwala na powierzenie danych wrażliwych prywatnych oraz firmowych – te zawsze będą bezpieczne.

Wygoda i bezpieczeństwo

Połączenie wygody i pełnego bezpieczeństwa gwarantowane przez Eset to adekwatna odpowiedź na rosnące cyber zagrożenia. Kompleksowa ochrona urządzeń i zapisanych na nich danych jest dziś niezbędna. Zapewnij sobie bezpieczeństwo z Eset Internet Security.

Wpis sponsorowany